Що мені дала Незалежність

українецьЩо нам дала Незалежність?

От і наступає чергова річниця Незалежності України. Ви не повірите, та незважаючи на мої тоді 11 років я пам’ятаю як бабця дивилась те засідання Верховної Ради, і як повідомила нас про прийняття Акту про Незалежність України. Навіть тоді я розумів що це є добра річ.

Та і через стільки років багато людей не раді цій події, часто запитують що вона їм дала.

Почну з того, що незалежність держави, це не якась міфічна тьотя з пам’ятника, це ми з вами і наші дії. Так що нема чого кивати в її бік.

Перед тим як казати що тобі «дала незалежність», відповідь чесно сам собі:

–         Чи ти зробив все від тебе можливе щоб повністю розкрити свій потенціал?

–         Якщо так, то чи передав свої знання максимальній кількості людей?

–         Чи допоміг ти (фінансово, порадою, діями) тим кому зараз важко?

–         Чи ти зробив все можливе для своєї країни?

Якщо ти хоч раз відповів «ні», то не скаржся на незалежність, вона нівчому невинна. Йди вчися та працюй, і все прийде.

Що особисто мені дала Незалежність:

1.Ключові рішення приймаються в українському місті Києві, а не Москві.

2.Коли дивишся в Ютубі хроніки російсько-чеченських воєн, то полегшено видихаєш: «добре що це нас не стосується». А там дійсно страшно: кров, ненависть, болото (в прямому розумінні).

3.Так само знаєш що наших хлопців ніхто насильно не пошле виконувати якийсь «інтернаціональний долг» в Афганістани, Чехії, Угорщини, чи ще «чорт знає де».

4. Одним подобається опозиція, іншим ні, але треба визнати що вона є. Подивіться яка «опозиція» у російській Думі. Ви також так хочете?

5.У Росії зараз купа проблем, достатньо згадати засилля мігрантів в Москві, та й зі сходу Китай «піджимає»… Ви хочете ще до своїх проблем додати їхні?

6.Завдяки  Незалежності Україна стає все більше «українською». Стали українською частіше спілкуватися, хоча є сили яким це явно не подобається. А згадайте як відносились до жовто-блакитного прапору на Сході України? А зараз футбольні фанати із гордістю піднімають прапор нашої держави.

7.Якби там не було, але плюс-мінус ми маємо чесні вибори. Згадайте як в СССР вибирали з одного. Так так, молоді в це можливо не повірить.

8.Ви можете дивитись кіно яке хочете, читати книги які бажаєте, ходити до Церкви якої хочете.

9.Я можу вільно подорожувати по всьому світу. Коли наші родичі в 70-х роках хотіли виїхати із СССР в Канаду, то ті, хто їх туди запрошували мусіли писати самому Брежнєву. Я не жартую.

УкраїнаВважаю, що найбільшою помилкою Українців ще на зорі незалежності було небажання проголосувати на виборах 1991 року за В’ячеслава Чорновола.  Ця людина своїм життям показала що любить Україну. А тепер так, всі ставлять пам’ятники, називають вулиці його ім’ям. Пізно.

І після цього у людей повертався язик казати «спасибі Руху за розруху». От якби ви вибрали Чорновола, а не Кравчука, тоді і могли б таке казати. А так…

Не хочу казати погане про Кравчука, впевнений що це розумна та добра людина, тільки, як би то сказати м’яко, трохи «хитра».

Де був Кравчук коли при владі були комуністи? Правильно, в комуністах.

Де був Кравчук коли при владі був В.Медвечук та його СДПУ (о)?  Мислите правильно, в СДПУ (о).

Де був Кравчук коли при владі була Ю.Тимошенко? Правильно, він її підтримував.

Як казав сам Леонід Макарович: «а я між крапельками».

Треба було вибрати Чорновола …

Комуністи часто повторюють думку що за роки Незалежності у нас тільки втрати, типу «такую страну потеряли». В даному випадку я почуваю себе дуже впевнено, оскільки моя бабця мала можливість у 1990 році (ще при СССР) поїхати на місяць до Канади. Скажу вам чесно: у порівнянні з Канадою, у нас нічого не було. Рівень життя людей «тут і там» не йшов в ніяке порівняння. Бабця завжди повторювала «то є небо і земля». Так що нехай не триндять комуністи.

Незважаючи на багато проблем та викликів які має наша держава, чомусь віриться що все буде добре. Чи ми не козацького роду?

P.S. Цікаво що вам дала незалежність. Залишіть свої думки в коментарях.

3 comments

  1. Точно підмічено.
    В першу чергу слід сказати що ТИ дав Незалежності.

  2. Як писав Шевченко: “В своїй хаті своя правда, і сила і воля”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*