Що таке фавікон і як його зробити

фавіконкаЦей матеріал буде корисним тільки тим, хто займається створенням сайтів, і не знає що таке фавіконка і як її зробити.

Фавіконка, це невеличке (16*16 пікселів) зображення яке показується браузерами в закладках, та перед тайтлом (див. фото).

Крім того, пошукова система Яндекс у видачі біля кожного сайту ставить їхню фавікону (якщо вона у ресурсу є).

Для чого потрібні фавіконки? Ну, по-перше, для того щоб сайт був більш впізнаванішим в мережі, маленька картинка сприятиме цьому. Крім того, якщо ви користуєтесь пошуковою системою Яндекс, то погодьтесь, на сайти з фавіконками клікатимуть частіше.

В принципі, на місце у видачі фавікони не впливають, та й не є обов’язковими елементами будь-якого ресурсу.

Але їх варто зробити та завантажити на сайт хоча б тому, що надзвичайно просто.

Зробити фавіконку можна, наприклад, у фотошопі. Для цього знайдіть потрібну вам фотографію, при цьому врахуйте, що усіх дрібних деталей не буде видно. Адже, як вказано вище, розмір фото буде 16*16 пікселів.

Після цього в фотошопі потрібно вирізати ту частину зображення, яка підходить вам. Далі вибираємо зображення-розмір зображення, і ставимо розмір 16*16 пікселів. Далі, потрібно зберегти те що вийшло у форматі .ico.

Хоча й можна зробити фавіконку в фотошопі, та завжди слід вибирати легший шлях. В інтернеті існує безліч ресурсів, де можна зробити фавіконку онлайн.створити фавіконку онлайн

Заходимо наприклад на цей відомий ресурс http://favicon.ru/ і завантажуємо зображення з якого система створить фавікон. Фото можна обрізати, і після перетворення у формат ico — скачати.

Також на цьому ресурсі можна самому намалювати малюнок, з якого вийде фавікон.

Для того щоби фавікон показувався відвідувачам вашого сайту, картинку потрібно завантажити на хостинг, в кореневу папку в якій зберігаються всі файли ресурсу.

Якщо ж щось результату немає, в першу чергу треба почистити кеш браузера. Для Мозіли це робиться так: історія-вичистити недавню історію. Потім поставити галочку на “кукі” і натисніть вичистити зараз.

Після того фавіконка повинна показуватися. Якщо ж ні, то можливо ви не закинули зображення в кореневу папку сайту. Запам’ятайте, НЕ ТРЕБА її закидати в папку до зображень, тільки в корінь!

Ну ось і все, тепер ваш ресурс стане ще помітнішим в мережі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*