Що таке розсилка, і як збільшити підписну базу.

сервіси підпискиУ цій статті розкажу про такі поняття як розсилка та підписна база. Навіть ті, з цим знайомий, зможе почерпнути корисну для себе інформацію.

Отже, розсилка. З нею зустрічався практично кожен користувач інтернету, я вже не говорю про вебмайстрів.

Так, на багатьох сайтах ви бачили форму підписки, в яку потрібно вставити своє ім’я та адресу електронної пошти. Часто таку дію слід зробити щоби отримати якісь корисні речі, наприклад, безкоштовну електронну книгу чи відеокурс. А буває, що форма з підпискою з’являється у вигляді спливаючого вікна.

Для чого це потрібно власникам сайту? Насправді, вони збирають підписну базу, або, іншими словами, електронні адреси поштових скриньок відвідувачів ресурсу. У більшості випадків це потрібно щоб згодом на них заробити. Звучить страшнувато, але зараз поясню детальніше. Справа в тому, що більшість власників вебсайтів створюють свої “дітища” для того, щоб на них заробляти. Звичайно, декому просто цікаво писати статті, дехто розвиває ресурс бо це модно, інший щиро хоче допомогти іншим людям знайти потрібну інформацію.

Але, повторюю, переважна більшість вебмайстрів створює сайти для заробітку. Зробити це можна багатьма способами: завдяки контекстній рекламі, на тізерах, банерах, продажі посилань… На всьому цьому можна непогано заробляти. Та знаючі люди стверджують: найкраще та найстабільніше заробляти на розсилках. Зараз поясню.

Після того, як відвідувач якого цікавить тематику на яку зроблений ваш ресурс (!) підписався, його електронна пошта присутня у вашій підписній базі. Тепер, ви можете йому регулярно відсилати листи. Це потрібно для того, щоб він звик до вас і почав довіряти. Ви ж купите якийсь товар у знайомої людини скоріше ніж в незнайомця, правда? Так от, автор розсилки регулярно (1-2 рази в тиждень) висилає підписчикам цікаву інформацію. Коли ж “клієнт” “дозріє” то мимоволі скаже, наприклад, про цікавий відеокурс який готує для продажу. Знижка і обмежена кількість копій обов’язково 🙂

Маючи тисячі підготовлених читачів розсилки, набагато легше продати якийсь продукт.

Дехто продає місця під рекламу в листах, чи за гроші відсилає підписчикам рекламну статтю.

Якщо хтось із читачів не зрозумів прибутковості цієї справи, то скажу, що автори великих підписних баз можуть заробити тисячі гривень навіть з одного електронного листа.

Мушу зазначити, що з тої чи іншої причини не всі автори розсилок заробляють на ній гроші. Дехто таким чином підтримує зв’язок із своїми читачами, чи “підтримує” відвідуваність сайту.

Тепер про те, як завести свою розсилку. Для успіху у цій справі бажано мати сайт з великою відвідуваністю. Великою, це хоча б 500-1000 відвідувачів щодня. Це не обов’язкова умова, але так скоріше набереться підписна база.

Отже, ми маємо цікавий, відвідуваний ресурс. Далі потрібно вибрати сервіс e-mail розсилок. Їх є чимало: smartresponder, subscribe, meil розсилка. Я рекомендую сервіс smartresponder.ru.

Скажу одразу: всі ці сервіси не безкоштовні, але якщо все робити правильно, то окупляться спокійно. У даному сервісі, поки ви не наберете 1000 підписчиків, для вас сервіс буде безкоштовним. А далі потрібно буде платити (100 гривень в місяць). Зареєструватися в сервісі можна тут.

Далі слід вибрати та налаштувати форму підписки (поле “формы”). Виберіть необхідні вам розмір, шрифт, колір, необхідні поля. Опцію кількості підписчиків слід вмикати тоді, коли їх у вас буде не менше 100-200.

Тепер скопіюйте код оголошення і вставте його в тому місці сайту, де б ви хотіли його бачити. Ось і все. Додам тільки, що на сервісі є відеоуроки, на яких все докладно пояснено.

Ніби все позаду, і можна набирати свою підписну базу. Та насправді не все так просто. Адже мало-хто просто-так підпишеться на оновлення сайту і залишить свої дані. В такому випадку набирати підписчиків буде важко. Потрібно цей процес прискорити.

Для цього дуже бажано написати безкоштовну книгу чи відеокурс, і роздавати підписчикам. Якщо важко із електронною книгою, то її можна створити із кращих статей вашого сайту, попередньо трошки змінивши.

Дам ще поради як збільшити підписну базу:

1.Поставте pop-up вікно з підпискою на сайті (як зробити читайте тут). Розумію, що всі ці спливаючі вікна нервують, багато хто взагалі одразу покидає сайт. Але вони прекрасно працюють! Як альтернативу можна запропонувати зробити вспливаючий футер, куточки що відгинаються, чи стрічка в кутику сайта.

2.Форма підписки повинна потрапляти на очі відвідувачу сайту більше одного разу. Для цього розмістіть її, наприклад, в кінці усіх статей, і, наприклад, у вигляді pop-up вікна.

3.Можна за гроші прорекламуватися у чужих підписних базах. Для цього зайдіть сюди, подивіться на великі підписні бази своєї тематики. Там можна подивитися розцінки на рекламу чи лист у них. А далі слід писати листа і домовлятися…

4.Те саме тільки обмін підписними базами. Тобто, ви рекламуєте у своїй розсилці мою, а я у своїй- вашу. Так дешевше виходить 🙂

Та мушу зазначити, що сервіс смартреспондер не рекомендує так робити, може навіть і забанити ваш акаунт. Так що дивіться.

5.Дати посилання на сторінку з безкоштовним товаром і підписною базою в рекламному оголошенні. Наприклад, у Яндекс Директ чи Adsense. Також можна спробувати прорекламуватися у таких мережах як Nolix.

І насамкінець, про розмір підписних листів. Тут все не так просто. Звичайно, чим вони більші, тим краще. Непогано коли вже є хоча б 1000 підписчиків. А від 10 000 взагалі шикарно. Правда заробіток може коливатися залежно від тематики. Також слід пам’ятати про якість самої бази (процент розкриття листів).

До речі, далеко не всі підписчикі відкриватимуть ваші листи. В кращому випадку відкриє відсотків 30-40, а то й менше.

 

2 comments

 1. Стаття корисна для початківців, але Павло, заперечу тобі у перших двох пунктах.
  Не потрібно ставити ніякі попап вікна, КАТЕГОРИЧНО! Цього робити не потрібно.
  По-перше, це нервує відвідувачів та змушує залишати сайт.
  По-друге, пошукові системи не дуже добре відносяться до різник випадаючих вікон, а коли ще це вікно криве та косе – то взагалі труба.
  А в цілому стаття гарна, молодець.

 2. Поведінкові фактори трохи погіршилися, але позиції не “впали”, навіть трохи виросли (я додавав багато статей на сайт).
  І набагато скоріше збирається база. Ось тут поп-ап стоїть (затримка 15сек): http://www.papuga.in.ua/ru

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*