Що таке тролінг?

трольУ цій статті поговоримо про тролінг (я не про рибалку), а також як від нього захищатися. Звичайно, я всієї їхньої “кухні” не знаю, вони краще скажуть. Але те що бачив та читав сам – напишу.

Тролінг – це написання провокативних коментарів на блогах, форумах, соцмережах. Тих, хто цим займається називають тролями.

Виявляється що є дуже багато їх видів та підвидів :). Та особисто я найчастіше часто бачу два: тролінг з метою розваги та тролінг для дискредитації певної людини, політичної сили чи організації.

У першому випадку люди котрі самі нічого не можуть створити вирішують провокативними коментарями вивести з рівноваги автора ресурсу чи його учасників. Як правило, тролі не сильно перебирають вислови, в результаті виходить добряча сварка, що їм і потрібно. Потім вони можуть із задоволенням спостерігати над «дискусією», час-від-часу підливаючи «масла у вогонь».

Існують цілі спільноти цих діячів, вони мають навіть свої закриті форуми.

Та це ще півбіди, більше шкоди роблять спеціально проплачені певними політичними силами тролі. Вони залишають свої, з дозволу сказати коментарі, причому обов’язково хвалять тих, хто платить, і висміюють противників «господаря». Проблема в тому, що більшість читачів статей поняття не мають що стільки негативних коментарів залишили спеціально проплачені люди. Відповідно думка читача змінюється у потрібну сторону, що і потрібно замовникам.

Мені здається, що багато коментарів на великих новинних порталах також проплачені.

В соцмережі також бачу декілька людей які на постійній основі постять новини тільки за певну політичну силу, такі ж і коментарі. Таке враження, що цих людей більше не цікавить ніщо в цьому житті. Підозріло, погодьтесь.
Більше про інтернет-тролів можна прочитати  тут http://www.novayagazeta.ru/ чи тут http://www.mk.ru/social/

Тепер як боротись з інтернет-тролями?

Тут дам поради зі своєї практики.

1.У більшості випадків троль буде радий коли ви на його негативний коментар будете писати йому таку ж злісну відповідь. Пам’ятайте, він на це розраховує. Навпаки, в будь-якому випадку показуйте свій високий рівень, і чемно відповідайте провокатору.

Встряваючи в суперечку, ви можете витратити купу свого дорогоцінного часу. Мій добрий знайомий декілька днів (!) переписувався із таким коментатором, а результаті виявилось що тому пацану років 14!

І це варто було робити?

2.Обов’язково модеруйте коментарі. Не дозволяйте перетворювати свій ресурс в помийну яму. Тих хто не хоче «бути людиною» – в бан.

3.Проплачені тролі можуть бути дуже хитрими. Пам’ятаю, як зав’язалася дискусія через мою політичну статтю. Одна із коментаторів не погодилась із певним твердженням, у відповідь я даю посилання на статтю розміщену у серйозному порталі яка підтверджує мої факти. У відповідь «коментатор» пише: «я от звернула увагу на коментарі під статтею», і починає мені переказувати коментарі залишені такими ж тролями як вона. А про суть наведеної мною статті – ні слова. Я то дєло просік, і в бан тьотю.

4.Був випадок, коли я злісному коментатору який не міг заспокоїтись просто дав ось це посилання – http://lurkmore.to . Хлопака все зрозумів і більше не з’являвся.

5.Є випадки, коли проплачені тролі самі, цього не бажаючи роблять вашу статтю популярною. Адже не секрет що чим більше коментарів до статті, тим вище вона буде у пошуковій видачі Гугла. Так що такі коментатори самі лиють воду на наш млин.

І насамкінець чому я написав на початку статті написав про тролей «люди які самі не можуть нічого створити». Можливо це і трохи узагальнено та я впевнений, що ніякий успішний блогер, власник інтернет-магазину, інфобізнесмен не буде цим займатися. Причина проста: за цей час він краще заробить зайву тисячу баксів. А школота і так не має чим зайнятися, от і тролить.

Щодо злісних коментаторів, то в них найчастіше взагалі немає сайту в підпису. Або якщо є, то низькопробний і не розкручений.

Я ще не бачив, щоб автор критичного коментаря мав у підпису кращий ресурс ніж той, кого він критикує.

Остання фраза: читаючи коментарі на різних ресурсах пам’ятайте, що їх можливо залишив не звичайний читач, а троль.

4 comments

  1. О я люблю таким займатися, наприклад на сайті gpu, там своєрідна тусовка тролів. Деколи і понад півтори тисячі коментів набігає за годину. Навіть не встигаєш переглянути всі. Нецікаво стає коли включають якусь програму яка штампує, а деколи так люблю щось таке патріотичне запостити, щоб брати із росії бісились. Правда в мене виникає враження що більшість читачів ті коменти і не читає а тільки новину. Хоча деколи новина досить нудна і нецікаво написана, а тролі її розгортають. 

    • Так, я колись за допомогою Яндекс Метрики дивився поведінку читачів на одній зі своїх статей (там більше 100 коментарів). То як показує цей інструмент, більшість читачів ознайомлюється тільки зі статтею.
      Зате коментарі тролів непогано піднімають саму статтю у видачі 🙂

  2. Ну я читаю коментарі завжди. Іноді навіть статті не читаюБ, а коментарі цікаві 🙂

    • Я також колись любив читати, особливо політичні. Але як дізнався що часто їх ставлять “найманці” – то вже такого ентузіазму нема 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*