Щоб добре працювати, треба…

beach-hut-237489_640Я давно читаю книги про досягнення успіху, і звертаю на успішних людей особливу увагу. І запримітив одну особливість, про яку рідко де згадують.

Фактично, про це написано книгу “Жизнь на полной мощности”, і все. Більше ніхто не згадує.

Маю на увазі те, що успішні люди викладаються на 100%, і на ці ж сто відсотків потім відпочивають.

Чому так? Бо неможливо постійно “тиснути на газ”, навіть обладнання потребує відпочинку і ремонту, не говорячи про людський організм і психіку.

На жаль, прості люди цього не розуміють, і тому нормально не відпочивають, і працюють “так собі”.

Скажу про нашу родину — у нас вважалось нормально, коли ти береш відпустку, і гордо її проводиш на городі, під час збирання врожаю чи копання картоплі. А потім втомлений і невідпочилий … правильно, знову на роботу. На якій ти не вижмеш із себе 100%, в тебе не буде нових ідей, які можна отримати добре відпочиваючи.

Пам’ятаю, мій тато, коли ми вже зробили усе домашнє завдання, заставляв і далі вчитись. Не було такого поняття, що “зробив усю роботу”. І знаєте що? Особливими успіхами я не міг похвалитись. Та й не можу сказати, що батько чи мама досягли величезних професійних висот.

Скажу більше, не всі відомі люди розуміють важливість якісного відпочинку. Пам’ятаю, як перед боєм Кличко-Повєткін відбулась прес-конференція. На неї Володя прийшов загорілий, відпочилий, повний сил і готовий до випробувань. Преса писала, що він займався серфінгом, відпочивав на морі.

Я не можу зараз знайти ці статті, але є аналогічні:

http://tinyurl.com/znf8sxy

http://tinyurl.com/hg3mh5d

А його опонент прийшов на прес-конференцію блідий, вигляд мав не свіжий. Заявляв, що вже тренується у залі.

Чим закінчився бій ми знаємо.

Ще один приклад. Із усіх видів спорту, люблю слідкувати за змаганнями із біатлону. Виявляється, після виснажливого сезону вони непогано відпочивають, і хваляться у Твіттері публікуючи фото із канікул.

Наприклад:

Сімон Фуркад на острові Маврикій: http://tinyurl.com/j5r6w22

Фредерік Ліндстрьом гріється на Канарах: http://tinyurl.com/jj7ayu7

Юлія Швайгер проводить час у Флориді: http://tinyurl.com/hj873bs

Сімон Шемп десь на морі: http://tinyurl.com/z7rsnd9

Ліза Хаусер у Тайланді: http://tinyurl.com/z7rsnd9

Фійон Майе також якісно відпочиває: http://tinyurl.com/h8g7256

Анастасія Дуборєзова відвідала Єрусалим: http://tinyurl.com/h8g7256

Лаура Дельмаєр вирішила підкорити Гімалаї: http://tinyurl.com/h8g7256

Кайса Макаряйнен займається спортивним орієнтуванням: http://tinyurl.com/h8g7256

Катерина Юрлова також на дивані не сидить: http://tinyurl.com/zu4d9vk

Мартен Фуркад: http://tinyurl.com/j445qzh

Фанні Хурн у Флориді: http://tinyurl.com/j445qzh

Можу привести й ще посилання, але й наведених достатньо, щоб зрозуміти основну ідею: щоб добре працювати, потрібно якісно відпочивати.

Тільки є одна проблемка: щоб добре відпочивати, потрібно заробити трохи грошей. А щоб їх заробити, потрібно добре відпочивати. Як розірвати порочне коло?

3 коментарі

 1. Як визначити людина викладаэться на 80 чи на 100%?) Точно причиною перемоги Кличка був серфінг? Зовсім не логічні висновки і ствердження величини, яку напевно ще ніколи не вимірювали, та і хто зна як можливр її виміряти.)

  • “Як визначити людина викладається на 80 чи на 100%?” – за результатами роботи.
   “Точно причиною перемоги Кличка був серфінг” – я не казав про сам серфінг, а про якісний відпочинок. І він був одним із факторів, які сприяли перемозі. У крайньому разі я так думаю.

   • Пипустимо я чемпыон світу по боксу, у мене в два рази більший досвід ніж у мого противника і я виграв. Я викладався на 100% займаючись серфінгом?)

    Можливо, але відпочинок буває різний – в когось телебачення, в іншого книги, а ще в іншого спортзал. Тому “відпочинок” не є точним поняттям.)

    До речі, є дуже хороша книги “Язык в действии” Хаякава. Там якраз розповідається, що ми оперуємо абстрактними словами, спілкуємось не визначивши предмета обгаворення – в результаті пусті розмови, недорозуміння і тд. В данному випадку слово відпочинок не має точного визначення, чим точніше визначення – тим кращий результат діалогу.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*