Штатив Q999 із Китаю

Штатив Q999 із КитаюБільше двох місяців тому прийшов мені хороший штатив із Китаю, і тільки зараз дійшли руки написати його огляд.

Якщо вам потрібен штатив для дзеркалки то ви шукаєте порад в інтернеті. А там відгуки дуже відрізнються, залежно від “крутості” експерта. Є такі, які не визнають штатив, який коштує менше 300-500 доларів.

Але я вибрав оптимальний варіант, щоб мав мінімум пластикових деталей, був міцним, підходив по до мого зросту, мав оптимальну вагу, щоб ніжки могли окремо відставлятись. Також бажано, щоб голова була зручною для панорамної зйомки, давала можливість легко нею керувати.

Крім цього, бажано щоб штатив міг легко перетворюватись у монопод, адже у деяких випадках вам не дозволять розкласти триногу (або не буде місця).

Все це я знайшов у китайському штативі Q999, який придбав тутhttp://tinyurl.com/zgjkn85 .

Ціни на нього постійно змінюються, але в середньому коштує від 70 до 90 доларів.

Коли я брав, він коштував 64$, і в мене ще був купон на знижку у 8 доларів, тобто, обійшовся він мені дуже дешево – 56 доларів.

Тринога має 4 секції, і це оптимально для мене. Чим більше секцій, тим менша довжина у складеному стані, але тим менша жорсткість конструкції.

Максимальна висота штативу — 1590 мм, що для мого зросту (179 см) ідеально підходить, навіть із невеличким запасом.

Куля штативної голови має діаметр 36 мм, що дає можливість легко керувати положенням фотоапарату, і зафіксувати його впевнено. Крім цього, на голові є два рівні, які дають можливість рівно встановити фотоапарат.

Важить штатив десь 1,5 кг, це оптимальний для мене варант. Для студій вибирають важчі, щоб були стабільніші, але якщо тягати на спині, то це хороший варіант.

За твердженням виробника, штатив витримує навантаження до 8 кг. Не знаю як із важкими фотоапаратами і габаритною оптикою, але мій Canon 100d тримає чудово. До речі, десь є фото, як китаєць висить на такому штативі, і тринога його витримує.

Ще для мене був важливим такий показник, як діаметр найтоншої і найтовстішої із труб, у даному випадку: 25/16 мм. Від цього показнику в певній мірі залежить жорсткість конструкції.

Штатив прийшов у хорошій комплекції: сама тринога, голова у захисному мішечку, ключ для регулювання вузлів, якась пластикова картка від виробника. Крім того, був мішечок, який кріпиться на пояс. І в нього вставляється монопод. Це дає можливість стабілізувати фото- чи відеозйомку, і при цьому бути мобільним.

Покажу фото штативу і його окремих вузлів:

Штатив Q999 із Китаю

Голова штатива, нижнє регулювання – для панорамної зйомки, щоб фотоапарат рухався тільки горизонтально. Середнє – регулює як легко буде рухатись голова штативу, верхнє – фіксує саму кулю голови, тобто в будь-якій позиції фотоапарат:штатив, головаштативЗ’єднання між секціями. Все металеве, тільки всередині стоїть пластмасова втулка, напевне, щоб не дряпалось покриття ніжок:IMG_1625Ці фіксатори також із якогось сплаву, ходять туго, фіксують надійно:IMG_1627

IMG_1632

Штативна площадка: IMG_1654

На двох ніжках є поролонове покриття, взимку, коли холодно зручно переносити: IMG_1636

Є гачок, і в сильний вітер можна почепити сумку, і штатив буде стояти стійкіше:IMG_1658

Ніжки штативу обгумовані, і вони не ковзають по більшості поверхонь:IMG_1638

Це те, що входило у комплект додатково: IMG_3103

Мій фотоапарат на штативі: DSCN4741

Сумка для штативу акуратно зроблена:сумка, штатив

Штатив під час переноски: IMG_2074IMG_1649

Ну і насамкінець, для чого потрібен штатив: для зйомок в умовах недостатньої освітленості, для автопортретів, для фото де потрібна довга витримка.

IMG_2746

фото нічного Львова

Наприклад, я зняв нічний Львів, тут витримка десятки секунд, із рук таке зняти нереально:

А тут я трошки перевтілився в цікавий образ (у правій руці пульт від фотіка):IMG_2603Висновок. Штатив мені сподобався, і дорожчого не потрібно, повністю мене влаштовує. Тільки по необережності він у мене впав (коли були ніжки складені), і трошки фарба надщербилась. Але це я знаю де, а так – виглядає суперово.

Відео не моє:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*