Шина + молот = хороша вправа

shynaНе один раз бачив, як боксери (і не тільки) б’ють молотом по шині. Виявляється, що це роблять, щоб отримати сильний, нокаутуючий удар. Крім того, ви вчитесь включати в удар силу всього тіла, а не тільки рук.

Оскільки я люблю спорт, і трошки у вільний час товчу боксерський мішок, то чому б не спробувати «розім’яти кості» і у такій вправі?

В нас недалеко від Львова є село, де ми приїжджаємо 1-2 рази на тиждень. Бабця та дідусь померли, там вже давно ніхто не живе.

Шину від грузовика знайшов за 1.5 кілометри від дому. Не подумав, і вирішив її везти на велосипеді, поклавши на раму (ясне діло що йшов, а не їхав). Поки дійшов до дому, то добряче вимучився, але товар доставив 🙂

Далі, викопав яму, закопав шину. Молот в нас у хазяйстві є.DSCN3459

Скажу одразу, що вправа дуже сподобалася, і відчувається її позитивний ефект. Велике навантаження отримують передпліччя та кисті рук. Мало того що молот сам по собі важкий, та ще й від удару по шині вібрує.

Крім того, працює все тіло.

Молот можна вибирати в діапазоні 5-10 кг. В мене – 6 кг. Цього достатньо. Дуже важкий – також не добре. Дехто використовує лом, або комбінує.

Трошки були проблеми з технікою. Я просто бив молотом зверху  вниз руками. Потім в Гуглі побачив, що потрібно ставати в стійку, і бити включаючи все тіло. В момент замаху, повинна натягуватися лопатка, і спина повинна брати активну участь в ударі. Не можна бити самими руками – ефекту не буде.

Більше про користь роботи із молотом по шині можна прочитати тут: http://goo.gl/lUcEsk

Я ж скажу, що в принципі подібний ефект дає рубання дров. Тільки там сокира інколи застряє, та важить вона не багато.

Ще одне: раджу поставити шину так, щоб не було зівак. Самі розумієте: для більшості громадян, психічно здорова людина не буде бити молотом по старому колесі 🙂

Специ радять робити багато повторів в підході, більше 100. Та для цього треба мати хорошу «дихалку». Я роблю 3 підходи по 20 разів зліва і справа. В момент удару має бути видих.

Правила безпеки:

– вправа здійснює навантаження на серцево-судинну систему, так що дивіться як там у вас

– молот має бути або зі зварною ручкою, або надійно закріплений

– вважайте, щоб сторонні не проходило близько від вас.

Це все. Ті хто послухаються і почнуть робити цю вправу – будуть вдячні. Вправа дуже хороша, і якщо є можливість, закопайте на селі чи на дачі стару шину (від трактора чи вантажівки) і періодично молотіть.

P.S. Дядько привіз на подвір’я причіп із бджолами, і таке враження, що їм це гупання по шині не дуже подобається. Але це не страшно, заодно і бігати навчусь 🙂

Ось, до речі, я “розважаюсь”:

5 comments

  1. Олексій

    Не краще дров нарубати?))
    Два зайця одним пострілом.)) До речі недавно зробив боксерську грушу з шин.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*