Складні відсотки

Складні відсоткиСьогодні невеличка стаття про складні відсотки. Вперше я почув про таке явище років 5 тому, коли прочитав книгу Бодо Шефера.

Тоді почав на листочку рахувати скільки може набігати (інтернету в мене тоді не було), і після складення таблички, “очі були круглі”. Я зрозумів, що це потужна штука.

До речі, відомий вчений Ейнштейн думав так само, він сказав, що складні відсотки, це восьме чудо світу.

Принцип їх нарахування. Наприклад, ви кладете у банк 100 доларів, під 10%. Через рік у на вашому рахунку вже 100 + 10 = 110 доларів.

І якщо ви поклали на вклад із капіталізацією відсотків, то вони додаються до тіла депозиту, і вже з цієї суми нараховуються відсотки наступного року. Тобто, вже рахують 10% із 110 доларів. І так кожного року збільшується.

Зразу сума невелика, але з часом отримуємо ефект сніжного кому.

Таким чином, якщо молода людина покладе гроші на депозит під складні відсотки, то на пенсію може вийти мільйонером, і не переживати, чи підніме уряд розмір пенсії. Особливо вигідно, якщо ще й щомісяця відкладати на цей рахунок додаткові кошти.

Правда ж круто? Калькулятори складних відсотків можете знайти в інтернеті. Наприклад, тут чи тут є.

Хоча це дійсно класна штука, яка дозволяє більшості людей стати мільйонерами, є декілька неприємних нюансів:

1.Гроші не бажано знімати із рахунку. Бо таким чином ви “вбиваєте курку, яка несе золоті яйця”. Тут треба терпіти.

2.Навіть долари здаються перед її величністю Інфляцією. Якщо не помиляюсь, то 3% у рік. Пам’ятаю, що дивився старий американський фільм, то там герой за три місяці роботи отримав зарплату в 1 (один) долар.
Незважаючи на це, мільйон доларів ще довго буде привабливою цифрою.

3. На перший план виходить надійність банків. І я дуже і дуже сумніваюсь, що в нас є настільки надійні, щоб могли надійно працювати десятиліттями. Хіба що вкладати, але “тримати ніс за вітром”, щоб не було, як із радянськими вкладами.
А ви знали про складні відсотки?

4 comments

  1. Я взнав про цю систему з книжки Адама Джексона “Десять секретів багатства” вже років 15 тому. Рахував, щоправда, не на листочку, а в Екселі, але вражений був не менше. Тож з дружиною вирішили частину весільних грошей відкласти саме для цього. Зараз потихеньку капає (і щороку більше). Аби ж не оцей минулорічний обвал гривні, який практично все знівелював…
    PS. Я малюнок не з моєї статті про депозити взяв? 🙂

  2. В Приватбакну щомісячна капіталізація вкладу – цим він і найпривабливіший поміж іншими.
    Долар має інфляцію але меншу, десь 1-1,5% Гривня ж 15-30% зараз.

    • Із депозитів ще податок держава знімає. Але все одно вигідніше, ніж тримати під подушкою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*