Смертна кара: за і проти

smertna-karaПісля серії резонансних злочинів в Україні знову лунають розмови про дозвіл на смертну кару. У цієї ідеї є як свої противники, так і ті, хто вважає що без неї ми не зможемо побороти злочинність.

Я також не залишуся осторонь, та спробую розглянути та прокоментувати основні аргументи сторін. Також поділюся своєю думкою на цю проблему і підніму тему “смертна кара за і проти аргументи”.

Аргументи прихильників смертної кари

Це знизить рівень злочинності. Це основний аргумент прихильників смертної кари. Вони стверджують що потенційні злочинці боятимуться майбутнього жорстокого покарання і тому сто разів подумають, чи йти на здійснення злочину. Як приклад наводять смертні кари через продаж наркотиків чи корупцію у Китаї.

Не потрібно витрачати кошти на довічне утримання. На утримання в’язнів державою витрачаються величезні суми, а на тих хто сидить довічно, платники податків будуть утримувати до кінця їхнього життя.

Аргументи противників смертної кари

Заповідь “Не вбий”. На цій позиції жорстко стоїть Православна та Католицька Церкви. Кожна людина може покаятися, а вбиваючи його ми забираємо у нього цей шанс. У Біблії є предостатньо випадків, коли грішники каялися. Згадайте хоча б митаря Матея чи розбійника що був розіп’ятий по праву руку Ісуса Христа. Розбійник взагалі покаявся перед самою смертю. У християнстві повно випадків коли святі до навернення жили грішним життя. Ми б могли їх не знати якщо б їх вбили за злочини.

Можлива помилка. У пресі час від часу публікуються матеріали про невинно засуджених на смертну кару. Через суддівську помилку людина може відповідати за чужі злочини. Таких випадків багато у США. Я вже мовчу про Україну.

У нас взагалі можуть заставити признатися у будь-якому злочині. Хтось потім одержить зірочку на пагонах.

Згадайте хоча б нашумілу справу невинно засудженого Максима Дмитренка за вбивства пологіївського маніяка Ткача. По цій справі взагалі з десяток людей отримали свої строки. Так Ігор Рижков, відсидів десять років.

Якщо б була смертна кара то того ж Дмитренка можливо вже б убили. Але кого це болить, це ж не наша дитина, брат чи батько.
Отут ще цікаво http://bonmotistka.livejournal.com/469124.html.

Можливо ви не знали, але перед тим як арештувати знаменитого Чикатила, радянське правосуддя засудило до смертної кари невинну людину і вирок здійснили.

Смертна кара вигідна диктаторам. Практично усі тоталітарні та диктаторські режими не можуть існувати без смертної кари. Можливо тому то так теперішні комуністи хочуть легалізувати смертні вироки. Ностальгія замучила.

Така міра правосуддя не ліквідує злочинність.  У тому ж Китаї і далі існує злочинність, хоча й застосовують смертну кару. Ось як це все не просто виглядає http://www.dezinfo.net/

Моя думка

Я є противником смертної кари. Помилитися може кожен, і навіть злочинець повинен мати шанс покаятися.

Крім того, якщо ми християни, потрібно прислухатися до думки Церкви. Про помилки нашого судової системи я вже помовчу. Незважаючи на страшні злочини засуджених на “вишку” мені деколи їх шкода. Усі ми народжуємося невинними та добрими. Чому потім деякі члени суспільства стають монстрами це вже інше питання, і не тільки до них.

Чи усім закоренілим бандитам батьки з дитинства пояснювали що є добро і зло, вчили молитися, водили до церкви, давали хороші приклади?

Крім того, не секрет що більшість злочинів здійснюється під впливом алкогольного сп’яніння. Це все не тільки проблема злочинців.

Впевнений, якщо розстріляти найгірших злочинців суспільства, то через певний час будуть нові — суспільство таке. Потрібно боротися із засиллям аморальності на екранах телевізорів, дитячою безпритульністю, вільним продажем алкоголю, впускати священиків у школи. Тоді і смертної кари не потрібно буде.

Насамкінець хочу нагадати пораду, яку нам залишив великий князь Володимир Мономах:Ні правого, ні винного не вбивайте [і] не повелівайте вбити його; якщо [хто] буде достоїн [навіть] смерті, то не погубляйте ніякої душі християнської.

P.S.Тут цікаві цифри http://www.amnesty.org.ua/node/36

P.P.S. Міжнародні організації 2014 року оприлюднили рейтинг найменш корумпованих країн світу. Перше місце – Данія.   Далі Нова Зеландія, Фінляндія, Швеція і Норвегія. Україна 132-га.
А Китай, з його смертними карами за корупцію на … 137 місці. От вам і ефективність смертної кари http://tsn.ua/groshi/ukrayina-pase-zadnih

One comment

  1. Буду прихильником Ярослава Мудрого у законі. 
    Але для цього потрібно реформувати суди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*