Соціальні мережі наступають!

соцмережіВизнаю, кожного дня по пару разів заглядаю у свій акаунт в Фейсбуку. Але себе суперзалежним від соціальних мереж не можу назвати. Якщо вони щезнуть – депресії не буде.

А таку популярну мережу як Вконтактє, то взагалі не використовував. Тільки недавно створив свій акаунт виключно для лайкання своїх сторінок (в мене там ні одного друзя нема). А, ну і ще створив фейковий акаунт, про який писав отут.

Та так сталося, що пару днів тому прийшлось «перерити» дуже багато комерційних сайтів, аж очі боліли.

І тут я запримітив одну деталь, а потім вона підтвердилася на прикладі інших сайтів.

Про що йдеться?

Виявляється, що пошукові системи (що Гугл, що Яндекс) їз величезним задоволенням дають у видачі всілякі групи створені у соцмережах. І то видають на хороші позиції.

Поясню на прикладі свого сайту про хвилястих папужок.

Набираю в Гуглі «хвилясті папуги» і мій сайт у видачі перший. Це й не дивно, адже я у нього «вбухав» стільки праці, статей, і грошей на купівлю посилань.

Але що я бачу далі! На п’ятому місці стоїть група у Вконтактє створена якимось школьніками. А далі ще гірше! Вони повністю копіюють статті із мого сайту, які я так важко сам писав. А також не забувають красти фото та відеоматеріали.

Ясне діло, назбиралося у групі вже більше 1700 учасників.

І тепер дивіться: без купівлі домену, хостингу, тексту, посилань, фото, перелінковки (вручну – це важко, повірте) вони виходять на топ-5!

Не знаю як вам, а мене щось воно зачепило.

Видно я проспав можливості соцмереж. Зле.

Або ще випадок.

Набираємо в Гуглі «клички попугаев» і бачимо, що мій сайт на третьому місці, а група створена у Вконтактє – на другому!

Ви знаєте скільки я там посилань купив? А перелінковка? А фото куплені на фото стоках?

А пацани познаходили в мережі клички папуг, створили групу, і вони в топі!

Те саме можна подивитися і по більшості запитів. Наприклад, набираєте «бокс львів» чи «айкідо львів» – вам викине в топ-5 групи створені у Вконтакті.

Ось так легко, без вкладання грошей можна збирати аудиторію. А ми купуємо якісь посилання, витрачаємо гроші та час. Виявляється все насправді простіше.

А уявіть собі реальну ситуацію: контент із вашого сайту нагло копіюють в якусь із груп в соцмережах. Що вибудете робити? Жалітися хостеру, чи Гуглу з Яндексом? Чи тим школьникам які це зробили? Методів впливу фактично не має. Це не образливо, поки тебе особисто не торкнулося. А в мене таке вже було.

Таке враження, що ми, власники сайтів, будемо потрохи програвати соцмережам.

Хтось із друзів сказав що популярний сайт «зайцев.нет» отак програє мережі Вконтактє. Бо там люди постійно сидять, і музику також без проблем можна шукати.

От така то чухня, малята. Світ змінюється, і треба бути готовим до цього.

А я, якщо чесно, то ще сам не переварив що то робиться, і як діяти.

Може ви в коментарях підкажете?

3 comments

 1. Тут, на мою думку, ще варто звернути увагу на тематику. Група сео не в змозі тягатись з блогами про оптимізацію, з того ж боку … групи про кошенят чи папуг цілком, адже ближче до розважальної тематики .. 

 2. Я думаю що вся справа в тому що сам сайт соціальної мережі через свою відвідуваність завжди буде в топі, і незалежно яка група там створюється. Малим сайтикам важко буде тягатися з соціаломонстрами.
  Один з виходів з ситуаціх – створити свою соціальну мережу, так-так, я не жартую.
  Мене завжди дивувало що в новостворений супермакет завжди приходять покупці, хоча вроді вже всі місця зайняті і магазинів навколо багато.
  Така природа людини…

 3. Групи із соцмереж потрапляють у видачу, бо самі мережі мають хороший траст.
  Це так само, як зробити хороше оголошення на http://slando.ua/ і сторінка з оголошенням вийде в топ-10 без особливих зусиль.
  Я таку сторінку раз вже створив. Написав 1500 – 2000 знаків, згадав ключову фразу 2-3 рази, в заголовку оголошення дав ключову фразу, і опа … оголошення в топ-2. Правда там і конкуренція не була сильною.

  І то без ніяких фінансових вливань.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*