Спортзал в гаражі (2).

спортзал в гаражіНу що ж, ті хто не вірили що я зможу зробити свій спортзал – помилилися. Тепер можу сказати: я власник свого маленького спортзалу в гаражі. Звичайно, тут немає супермодних та супер дорогих тренажерів, тут немає сауни чи бані, тут немає бару, – тут навіть освітлення немає.

Зате тут є: важкий мішок для напрацювання сильних ударів; швидкісна груша на розтяжках для тренування точності ударів та реакції; штанга вагою 140 кг для тренування основних груп м’язів; лавка для жиму лежачи і стоячи; силова рама що використовується як для страхування, так і як стійка для штанги. І це все? – Запитає любитель залів із хромованими тренажерами.

Так, це все. Запитайтеся будь-якого спортсмена – силовика, щоб він назвав три найпотрібніші речі для тренажерного залу, і він назве вам штангу, силову раму і лавку.

Тренер з найближчого фітнес-центру скаже що цього замало. Та в них інша ціль ніж в мене. Їм потрібно щоб людина ходила в спортзал, регулярно платила гроші, щось там тренувала, і найголовніше: НЕ ТРАВМУВАЛАСЯ.

гараж, спортзал

спортзал в гаражі

От тому-то там так багато дорожезних та складних тренажерів, і так мало знарядь із вільними вагами. Та щоб ви знали, всі паверліфтери, культуристи, стронгмени, набрали свої кам’яні м’язи виконуючи вправи зі старою-доброю штангою. Так, культуристи на тренажерах «вимальовують» певний м’яз, розвивають його щоб він виділявся, але основна їх робота проходить зі штангою.

Звичайно, велика частина людей приходить у фітнес-центр не щоб ставати майстрами спорту, а щоб «укрепить ягодицы» чи «поднять грудь». Частина бізнесменів чи топ-менеджерів приходить в спортзал щоб просто підтримувати форму і бути здоровим, або потусуватися із собі подібними.

Ладно, з ними, я вибрав інший шлях. До речі, багато паверліфтерів та культуристів починали із гаражів. Та й не тільки спортсменів, не одна всесвітньо відома корпорація починала з таких приміщень свій шлях.

Зараз в Україні Денис Мінін  з хлопцями роблять хорошу справу: заснувавши рух street workout вони популяризують масовий спорт. Це те, від чого фактично відмовилася  держава. Адже масовий спорт може бути одним із тих речей, які відвернуть хлопців від алкоголю, наркотиків, злочинності.

Я вже собі думаю створити подібний рух, але назвати його garage workout 🙂

Після цієї статті треба буде ще написати матеріал про мою програму тренувань (зараз випробовую), і вже давно мрію написати статю: «КМС з паверліфтингу з гаража». Звучить класно, правда? Але ним ще треба стати.

Павло ЛисДля тих, хто не читав моїх попередніх постів, нагадаю як я прийшов до свого спортзалу.

Спочатку я дуже і дуже недорого купив металевий гараж, всього за 700 доларів. Правда не приватизований і без світла, але я по ночах там не збираюся тренуватися. Займався в тому гаражі навіть взимку, навіть при нульовій температурі. В дні коли стояла морозна погода – відпочивав, я ж не кінь 🙂  Майже одразу в свій «спортзал» купив боксерський мішок та грушу на розтяжках. Про це можна прочитати тут.

Потім прийшлось довго побігати щоб знайти більш-менш нормальний гриф за нормальну ціну – знайшов. Дещо про мої пошуки та висновки читайте тут.

Після цього була ціла епопея із пошуком блінів для штанги, адже це не дуже дешеве задоволення. Про це можна прочитати тут.

Ну і ось сьогодні мені прийшла силова рама та лавочка для жиму лежачи, –  аж із Кривого Рогу. До речі, бліни їхали із Сімферополя. Ось так – Схід і Захід разом.

Ну все, досить хвалитися, йду тренуватися. Оскільки я тренуюся без стероїдів, то для любителя достатньо ходити в спортзал 2-3 рази в тиждень, не більше. При чому активні тренування зі штангою не повинні тривати більше 30-40 хвилин.

Насамкінець хочу дати пораду тим, хто також хоче мати свій маленький спортзал, але немає фінансової можливості. Знайдіть одного чи двох однодумців, і купіть все разом. Так і дешевше вийде, і тренуватися буде веселіше.

9 comments

 1. Я плачУ 150 грн за 12 занять (буває хочеться і з тренажерами для різноманіття…) . В інший зал – ходжу безкоштовно (силовий зал – там 3 штанги + гантелі). 
  Ну і маршрутка, туди і назад – 5 грн.
  Я не думаю, що це так дорого, тому і навіть нема сенсу купувати все, хоча думав додому купити лавку для жиму і штангу.
   

 2. Ну не знаю, своє є своє. Я перші рази виходив з дому в гараж, і ловив себе на думці, що забув взяти гроші за оплату 🙂 Бо в останньому залі де я ходив, платив за кожний раз. Плюс, найближчий підходящий від мене зал знаходиться в два рази дальше ніж гараж. Заки доїду, то змучуся. Це вже все неважливо, зараз треба оптимальну програму підібрати, і вперед!

 3. Круто! А фішка навіть не в ціні, тут відчуття творчого процесу. Штучні зали – то одне, а гараж – це зовсім інше

 4. Дійсно, це класна штука. Тим хто має особняк – ще простіше.
  Не потрібно витрачатися на приміщення.

 5. Класна штука!
  Не потрібно платити кожного місяця, все своє. 

 6. Але може скучно так в гаражі тренуватись. В залі є з ким поговорити.

  • Нєє, не скучно, тим більше я рідко коли сам тренуюсь.
   Але зараз влітку, коли температура більше 25 градусів тепла тренуватись дуже важко, а коли більше 30 – майже неможливо. Страшенно нагрівається повітря, це ж металевий гараж.
   Набагато комфортніше взимку було, я при мінус 4 градуси тренувався. Нормально було.

 7. Сьогодні присідав зі штангою. 7 підходів по 7 повторів. Температура в гаражі 41 градус тепла (в нас там градусник). Жарко 🙁

 8. Сьогодні на дворі 34 тепла, а в гаражі 48 градуси коли прийшли, і 43 коли йшли з тренування.
  Дуже важко, фактично борешся не з вагою штанги, а з теплом. І це при тому, що сьогодні присідав. Ну нічого, літо закінчується, буде нормально робити.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*