Способи зняття стресу

стресПодивимось які є способи зняття стресу, адже сам інколи потрапляю під його вплив. Особливо, коли потрібно зробити багато речей одразу, та ще й на вчора.

З одного боку, у сучасної людини набагато менше приводів для стресу ніж було у її предків, адже їй не приходиться йти на полювання щоб знайти собі їжу, чи брати участь в нескінченних війнах.

Та незважаючи на це, люди все одно постійно перебувають під впливом стресу та нервового виснаження. Причому, якщо наші предки зняти стрес через рух (полювання на звіра чи військові дії) то сучасний офісний менеджер чи домогосподарка «все переживає в собі», що збільшує вплив стресу. Сучасна медична галузь пропонує безліч препаратів, але я не впевнений, що вони настільки вже безпечні. Про ціну взагалі мовчу. Так що треба вчитися рятувати себе самому.

Способів зняти надмірне напруження, тривогу, є багато, я ж приведу декілька. Може комусь знадобиться.

Способи, за допомогою яких можна зменшити нервове напруження.

Спорт і фізкультура

Думаю, що не варто зайве переконувати про позитивний вплив спорту та фізкультури не тільки на тіло людини, але й на психіку. Всі, хто хто займався бігом, плаванням, їздив на велосипеді, тягав штангу знають, що після занять настрій обов’язково піднімається і людина забуває про свої проблеми. Кажуть, що дуже добре на психіку впливає біг.

А знаєте чому підвищується настрій від відвідування тренажерного залу? Бо при підвищених навантаженнях в організммі людини виділяється природній наркотик та знеболювальне ЕНДОРФІН. Бідні наркомани їх перевозять ховаючись від міліції, а ми можемо отримувати в малих дозах безкоштовно і цілком легально 🙂

Піша прогулянка чи їзда на велосипеді

Заведіть собі за звичку хоча б годинку в день неспішно прогулюватися на свіжому повітрі. Якщо важко заставити себе вийти з дому, то спробуйте відмовитись від послуг громадського транспорту і йдіть із роботи пішки.

Або можна купити якусь собачку, і тоді хочеш-не хочеш, а прийдеться її вигулювати.

До речі, під час прогулянок не тільки відпочиває психіка, але й в голову приходять креативні ідеї, про які не додумаєшся сидячи над робочим столом.

Завести тваринку

Якщо вам самотньо, сумно, поганий настрій – заведіть тваринку. Що що, а настрій піднімуть однозначно, і не дадуть сумувати. На щастя, вибір зараз великий: собачки, котики, папужки, і навіть свинки чи єноти.

Подорожі

Психологи радять більше подорожувати. Таким чином ми пізнаємо світ, бачимо який він гарний та різноманітний, знайомимось із новими людьми, вивчаємо їх культуру. Адже часто страх та проблеми мають здатність робитися надто великими, людина думає що на них «світ клином зійшовся». А так, ми бачимо що життя прекрасне і ми ще багато чого не побачили. Відповідно з’являються сили жити, а проблеми займають своє, вже менше місце у нашому житті.

Частіше зустрічатись із рідними чи друзями

Не знаю як ви, я мої майже всі найкращі спогади пов’язані із рідними чи друзями. Якщо до нас приїжджають наші родичі, то настрій покращується автоматично. А заряд позитивних емоцій отриманих таким чином на вихідних підтримає вас протягом всього робочого тижня.

Правда, в наш цифровий вік зберігається тенденція до відособлення родичів. Мій дід часто згадував, що до «телевізійної ери» до його батька часто приходили сусіди в гості поговорити (не пити), а тепер кожен «запихає голову в той ящик».

Ера мобільних телефонів ситуацію покращила не сильно, бо ніяка СМСка чи телефонний дзвінок не замінить розмови очі-в-очі.

Читати хороші книжки

Читаючи писанину того чи іншого автора, можна отримати через текст заряд його енергії (позитивної чи негативної). Тому намагайтеся читати добрі, позитивні, мотивуючі книжки.
Майже кожна відома особистість у світі написала хоча б одну книгу. То чому не взяти, і не почитати? Адже часто в книзі автор ділиться досвідом отриманим за роки (а то й все життя), а ви можете за день прочитати книгу і отримати цінну інформацію.

Поспілкуватися з дітьми

Не дурний сказав «діти – квіти життя». Де ще ви побачите стільки доброти, щирої радості, простоти та наївності? Тільки у дітей! То чому не «набратися» від них цієї позитивної енергетики?

Подивитись хороше кіно (художнє чи документальне)

В соцмережах часто публікують списки фільмів які потрібно побачити. Збережіть собі такі списки і, наприклад, кожної неділі подивіться. А можна включити якусь веселу сімейну комедію і забути турботи та труднощі життя.

Наявність цікавого хобі

Знайдіть собі хобі, яке зробить ваше життя цікавішим. Я часто бачу, як важко старшим людям котрі не мають заняття. Діти, внуки – це добре, але вони часто в роз’їздах, і літні люди банально сумують.

Хобі можуть бути різноманітні: подорожі, рибалка, шахи, вирощування квітів, рукоділля, спорт – знайдіть своє.

Виспатись

Майже всі сучасні люди недосипають. Колись, до проведення електрики люди лягали із заходом сонця, відповідно висипалися.
Тепер же телевізор з його безкінечними шоу та інтернет зробили свою роботу – люди не висипаються. А потрібно спати хоча б 8 годин щодня. Багато проблем зранку здаються не такими вже й страшними.

Тютюн та горілка

Дуже і дуже багато людей знімають стрес за допомогою цих «спецзасобів». Але навіть ті, хто їх регулярно використовує погодяться що тютюн та спиртне здатні покращити наш стан тільки тимчасово. Потім настрій падає, і наш моральний стан стає ще гіршим, ніж був до того. Тому особисто я проти таких «спецзасобів».

Зупинитись, і просто посидіти подумати

Ми постійно кудись спішимо, наш мозок зайнятий якщо не проблемами та задачами, то переглядом спортивних змагань чи телешоу.

Тому дуже корисно хоча б раз в тиждень (чи щодня) сісти, і просто посидіти в тиші хвилин 20-60.

Ви побачите наскільки звиклий до дій мозок відчуватиме в перші хвилини «ломку» від несподіваної бездіяльності. А потім прийде відчуття  спокою, в голову приходитимуть креативні ідеї, ви зможете трошки «зупинити життя» і подумати для чого ви живете.

Подумки прокручувати щасливе минуле, чи майбутнє

Ляжте і розслабтесь. Дихайте спокійно. А тепер уявіть собі що ви катаєтесь на лижах в Альпах чи лежите десь на пляжі в Іспанії. А можна згадати свої щасливі моменти дитинства.

P.S. Маргарет Тетчер: “90% наших побоювань стосуються того, що ніколи не станеться”.

Подивіться, як собачки зустрічають своїх господарів коли ті повернулись з війни:

4 коментарі

  1. Прогулянка це найкращий варіант =) 

  2. В крайньому разі голова починає думати нестандартно і приходить море ідей.

  3. Раджу подорожувати, купа ідей – ґарантовані, а стрес для людини корисний, головне щоби він був обґрунтований!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*