Як покращити спотворене фото?

об'єктив фотоапаратаПрофесійним фотографам те, що я зараз опишу, відомо давно. Але більшість з нас не підозрює (я довгий час також) як може спотворюватись фотографія зроблена на компактний фотоапарат чи навіть дзеркалку.

Виявляється, що лінзи фотоапарату є недосконалими, і зображення виглядає не так, як в реальності. На фото ви, скоріше всього, спотворень не побачите. Але якщо показати оригінал, і виправлене зображення – різницю видно.

Я покажу на прикладі свого фото (зроблене дзеркальним фотоапаратом).виправити спотворення оптики

Хоча найкраще видно спотворення об’єктивів при фотографуванні архітектурних об’єктив. Стіни стають нерівними, будинки хиляться, рівні лінії виходять півколом.спотворення оптики фотоапарата

Якщо гіфка не працює на моєму блозі – можливо це плагін кешування винен. Тоді збережіть картинку на комп’ютер, і подивіться різницю.

Тепер я всі важливі зображення на комп’ютері переробляю на нормальні.

Методів скорегувати вплив об’єктива фотоапарата є декілька, в тому числі засобами Фотошоп. Але я використовую програму PTLens.

Вона платна. Хтось її купує, хтось шукає безплатну в неті.

PTLens добра тим, що може виправляти спотворення оптики як у фотошопі, так і самостійно. За допомогою інформації про фото (exif дані) PTLens самостійно визначає вид об’єктиву, і вносить поправки. Правда, не завжди є фотографії з цими даними, і не завжди визначає правильно. Так що інколи потрібно самостійно вказати яким об’єктивом знімалось.

Після встановлення програми, у фотошопі з’явиться плагін.1

Отак виглядає робоче вікно програми. Epaperpress PTLens

Я не вношу ніяких поправок, все працює і без «мудрування». Але якщо хочете, можете побавитись із налаштуваннями.

2 comments

  1. Працюють гіфка.) Хм не знав про це.)

    • Не для всіх випадків на це слід звертати увагу. Але коли фотографуються архітектурні об’єкти – обов’язково.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*