Справа Івана Дем’янюка.

Іван Дем'янюк

Іван Дем’янюк

Хочу торкнутися такого відомого процесу як “справа Дем’янюка”. Коротко нагадаю про суть справи. Уродженця України (Віницька область) Івана Дем’янюка звинувачують причетності до знищення фашистами євреїв. Зокрема обвинувачі стверджують що в часи другої світової війни він працював охоронцем концентраційних таборів Собібор та ін.

Іван нібито був причетний до знищення більше 20 тисяч людей. Виглядає все страшнувато і ніби-то все нормально і так нелюду і треба. Але є багато “але”.

Вина Івана Дем’янюка не доведена, є багато суперечностей, є підозри що насправді охоронцем працювала інша людина. Незважаючи на це нашому співвітчизнику прийшлося пережити достатньо знущань від своїх обвинувачів.

Від провів багато років у тюрмах Німеччини, США, Ізраїлю. Зокрема, я чув що в останньому його возили в клітці і прохожі плювали на нього на вулиці. Дев’яносто літнього Дем’янюка продовжували судити. Погодьтеся, забагато знущань для недоведеної вини.

Ознайомившись з цією історією в мене виникло закономірне запитання. А чи так ретельно судили всіх виконавців у концентраційних таборах? А чи відомо вам що, наприклад, кати українського народу Каганович та Молотов спокійнісінько прожили до глибокої старості. Один з цих красенів навіть в 1991 році признався що власноручно вбив 6 тисяч(!) українців. І нічого, ніхто їх не судив.

А знаєте що робили виховані японці в часи другої світової? Був такий собі “загін 731”. щоби хоч трохи зрозуміти що там робилося процитую вікіпедію.

“Мабуть, найбільш характерним досвідом подібного роду можна назвати розтин живої людини. У піддослідних під наркозом або під місцевою анестезією поступово витягували всі життєво важливі органи, один за іншим , починаючи з очеревини і грудної клітини і закінчуючи головним мозком. Ще живі органи, звані «препаратами», йшли на подальші дослідження в різні відділи загону.
Вивчалися межі витривалості людського організму в певних умовах – наприклад, на великих висотах або при низькій температурі. Для цього людей поміщали в барокамери, фіксуючи на кіноплівку агонію, обморожувались кінцівки і спостерігали наступ гангрени. Якщо ув’язнений, незважаючи на зараження його смертоносними бактеріями, видужував, то це не рятувало його від повторних дослідів, які тривали до тих пір, поки не наставала смерть. «Досвідчені зразки» ніколи не покидали лабораторії живими”.

Ну що? Страшно? А чи відомо вам що ніхто з виконавців та керівників загону 731 не поніс покарання. Багато хто з цих “науковців” спокійно працював у США. Ще би! Отримали безцінний досвід на живому матеріалі. Якщо я не помиляюся, то керівник цього згону навіть брав активну участь в організації олімпіади в Токіо 1960 року.

Якщо вже так судить Німеччина одного з охоронців концтабору, в мене виникає ще одне запитання. Фашистська Німеччина знищила мільйони українців, тисячі вивезла до себе на рабську роботу, знищила наші підприємства та інфраструктуру… А ЧИ ВИБАЧИЛИСЯ ОФІЦІЙНО НІМЕЧЧИНА ЗА ВСІ ЦІ БІДИ ЗАПОДІЯНІ УКРАЇНІ? Якщо б вибачилися, то можна було б говорити про якийсь суд.

Європа та США бавляться в чесність та історичну справедливість. А чому ж вони такі чесні та справедливі мовчали коли мільйони українців морили голодом, вивозили з правічних земель в Сибір у ті ж концтабори. Спокійно їли українську пшеницю і мовчали. А знаєте коли США визнали СССР як державу? У 1933році. Вам про цей рік більше нічого не відомо?

Замість судити немічного, старого дідуся вина якого не доведена, нехай звернуть увагу на те що роблять американці по своїх тюрмах в Гуантанамі чи Іраку.

Чому ж серед тисяч і тисяч винних ще й досі так активно тягають Дем’янюка. Я думаю що відповідь проста. Він Українець, а наша держава слабка та неавторитетна у світі. Ви можете уявити щоби так тягали по судах росіянина-власовця? Отож-бо й воно. Наша держава повинна ставати сильною, “щоб усі боялися, щоб не насміхалися”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*