Спроба бізнесу – ще одна невдача

касета, VHSЄ в мене мрія – стати бізнесменом. І справа тут не так в грошах (як ви подумали), а у відносній свободі та можливості робити те, що ти хочеш. А не те, що хоче власник підприємства на якому ти працюєш.

У мене було декілька спроб розпочати свій бізнес. Поки-що ці спроби закінчувалися невдачею. Та з цього трагедію не потрібно робити. Адже ми не просто втратили кошти – ми за них купили досвід. Особистий досвід це те, без нічого не станеш класним бізнесменом. Тим більше, що я не ризикую великими грошима. Максимум 1500 гривень. Як казав один успішний бізнесмен: бізнес є щоб заробляти гроші, а не залишати їх там.

А невдачі можуть бути, і це нормально. Як казав один американський бізнесмен, що на одну удачу приходиться до чотирьох невдач. Так що спроб може бути багато, одному потрібно одну, іншому декілька. Цей американець називав навіть слово не «спроба», а «тестування». Так що краще відноситись до цього як до тестування.

Я вже писав на цьому блозі про те, як пробував заробити на оцифровці старих відеокасет. Для цього на купив на радіо базарі плату оцифрування, надрукував оголошень, і розклеював пізно ввечері по під’їздах. Та справа не пішла. Я думав що через те, що прибиральниці зранку обдирали самі оголошення (а вони дійсно це робили) та й і недешева плата барахлила. Крім того звук та відео йшли різними «шляхами», через що відбувалася розсинхронізація. Коротше на мучився я із цією штуковиною.

В результаті цього всього справа не пішла, і я забув про неї на два роки. Але тільки на два.

Справа в тому, і зліва також що випадково вибираючи електронну читалку на «Розетці» знайшов тюнери, які здатні оцифровувати VHS відеокасети. Точніше це не так телевізійні тюнери, як пристрій саме для оцифрування. Для тих, кому цікаво – ось він http://deshevshe.net.ua/ Правда зараз вже щось не продається. Штучка дуже маленька, трошки більша за флешку, але свою роботу робить добре.

Так от, я ризикнув, і купив цю штукенцію. Адже люди в коментарях писали що вона оцифровує якісно. Так що потратив майже 300 гривень і придбав. Також приємно, що в комплект включені як кабелі, так і програмне забезпечення – просто бери та роби.

У дома за допомогою EZ Maker оцифрував все домашнє відео, а також відео двоюрідної сестри. Якість отриманого відео хороша, розсинхронізації із звуком немає. Все добре.

І тут я пригадав події дворічної давності, і вирішив спробувати ще раз. Тим більше, що я зараз в центрі зайнятості проходжу курси підприємництва і це був би непоганий варіант домашнього бізнесу.

Та врахувавши попередні помилки, я трохи змінив тактику. Точніше змінив рекламний канал. Було прийняте рішення шукати клієнтів роздаючи по поштових ящиках багатоквартирних будинків флаєри. Погодьтесь, що можна пройти повз будь-яку рекламу, крім тієї, яка є у вашому поштовому ящику.

Значить все-таки флаєри. Та тут знову переді мною стояла проблема. Я знаю, що майже в кожній 4-5 сім’ї вдома зберігаються старі відеокасети. Тільки проблема з інертністю людей. Вони за звичкою скажуть: «в понеділок замовлю», але забудуть сказати в який понеділок. Тому конче потрібно заставити потенційних клієнтів заворушитися.

Я цього не зміг би зробити. Але це може зробити професійний копірайтер. Виявляється, що це ціла наука – написання рекламних текстів. І всі реклами відомих компаній написані не просто так. Там працюють серйозні та досвідчені спеціалісти, знавці «людських душ». Так от, я вирішив що і мені такий потрібен.

Але тут є одне «але». Коштує робота цих спеціалістів досить дорого. Щоб дуже не розсосолювати, скажу що мені досвідчений копірайтер з Москви написала 1500 знаків продаючого тексту за 400 гривень.

Після цього потрібно було ще зробити дизайн та надрукувати. Цим зайнялася друкарня «50 копійок». Треба сказати, що хлопці і дівчата своє завдання виконали добре, претензій не має.

В результаті в мене вдома опинилось 6 000 флаєрів.

Наступним етапом була роздача цих флаєрів по поштових скриньках. У Львові є декілька компаній які роблять такі речі, та я зупинив свій вибір на компанії «Вулик». Можливо тому, що в них сайт був кращим.

За свої послуги вони беруть 65 гривень за роздачу 1000 флаєрів по поштових скриньках. Я боявся що більшість із моїх флаєрів просто викинуть, адже знаючі люди про це часто попереджають. Тому я при оплаті замовлення особливо наголосив, щоб все було по-людськи.

Треба сказати, що компанія свою роботу зробила дуже добре, і я вдячний їм за це! Звідки я про це знаю? Вони прислали листа, в якому було сфотографовано більше сто поштових ящиків в будинках. Image 3

Та це ж пекельна робота! Коли мені потрібно буде ще раз замовити подібні послуги, я піду до компанії «Вулик». http://www.vlk.org.ua/

Тепер про неприємне. Замовлень було мало, точніша два. І то, ще один (на момент написання статті) ще не забрав. Так що більше втратив, ніж заробив. Але я все кажу, що не втратив 1 000 гривень, а купив за них досвід.

Про причини невдачі не пишу, бо сам не знаю. Все ніби зробив правильно, все прорахував. Скажу так: я собі все оцифрував, а ті хто не захотіли що покажуть внукам років через 20?

Все. Тепер про витрати, і на цьому закінчую писанину.

Витрати:  400 грн (текст)+480грн (друк флаєрів) + 90 грн (дизайн флаєрів) + 325 грн (роздача флаєрів). Суму не рахую, щоб себе не травмувати 🙂

В кінці статті прикріпляю дві сторони флаєрів які роздавалися.оцифрування відеокасет

оцифрування відеокасет

 

P.S. Якщо ви є маркетологом, або маєте відношення до сфери реклами чи збуту, то в мене до вас є прохання: підкажіть, в чому причина невдачі. У мене вже інші плани, і цим бізнесом не маю бажання розвиватися. Але питаю на майбутнє, задля цікавості, та загального розвитку.

11 comments

 1. Хм … жаль, ніби все правильно зробив і флаєр якісний. Може потрібно було ще щось? Може ще один захід рекламний? Не флаєрами, а в газетах, тощо … хто зна, в будь-якому випадку жаль – ідея хороша.

 2. Ні Олег, флаєри з поштових скриньок люди МУСЯТЬ взяти в руки, а повз газетне оголошення пройдуть.

 3. Для мене багато тексту на рекламі.
  Можливо прорахунок в районі, де рекламні буклети роздавалися. Якщо подумати, то не так вже й багато людей зараз тримають не оцифровані фільми, а якщо тримають то люди старої закалки – шукати у спальних районах старої забудови. 
   

 4. Дати менше тексту я не міг – дорого заплатив за нього. Два слова – гривня.
  Якби ж то я писав…

 5. Хм, як на мене то все правильно було зроблене. Але: із 6000 тисяч людей далеко не всі взагалі мають такі касети; із тих хто мають дехто точно встиг оцифрувати; з тих що лишилися більшість відкладуть “на понеділок”, решті воно “просто не треба”, хтось зараз немає лишніх  грошей, а до потім листівка втратиться. В результаті з 6000 тисяч маємо пару чоловік максимум.

  • Тримають ще вдома багато людей, знаю точно. Просто принцип “завтра зроблю” переміг. Це ж треба встати, підняти задницю, подзвонити. А так, лежить та й лежить.

 6. Мда, як можна читати стільки літератури по бізнесу і робити такі помилки. Де сайт візитка? Флаєра не дадуть такого вихлопу\замовлень як комплекс інтернет реклами\газетної реклами\оголошень і т.д. Ідея має право на існування, но з просуванням в тебе проблеми.

  • Сайт-візитку також потрібно просувати. За дякую туди не підуть. Якщо просувати через контекстну рекламу, то повинні люди шукати цю послугу.
   “інтернет реклами\газетної реклами\оголошень” – реклама в газеті – десь 700 грн за невеличке оголошення. Я не впевнений, що воно буде ефективним.
   Також рекламував по львіських групах Вконтактє – ефект нульовий.
   Звичайно, щось би спрацювало. Але це треба на експерименти витратити не одну тисячу гривень.

 7. Безплатні оголошення відмінили? Одні флаєри це не вихід.

  • Люди не шукають “оцифрування старих відеокасет”. Їм це 100 років не треба. Лежать два десятиліття, то нехай лежать.
   Відповідно контекстна реклама, оголошнення в Сландо – неефективні. Це не шукають.
   Стояло завдання нагадати людям про касети, та “заставити” їх оцифрувати. Таке можна було із флаєрами.
   Моя помилка була, скоріше всього, із копірайтером. Вона послухала, що це для флаєра, і все одно написала цілу сторінку тексту. Цього забагато. Треба було менше тексту. І написати самому. І навіть можна чорно-білими флаєра зробити. Головне щоб просто і зрозуміло. А не цей колаж, який я пороздавав.

 8. чому не шукають, я шукаю вже 10 років, то часу не було, то грошей, і плівка 10 мм теж є для оцифровки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*