Стародавні монети з … Китаю

копія стародавньої монетиТі, хто більш-менш регулярно читають цей блог знають, що я нерідко купую товари з Китаю. Адже там великий вибір товарів, дешеві ціни (для легких та негабаритних товарів), переважно безкоштовна доставка.

Навіть сам писав як купувати в Піднебесній. Люди вже навчилися і успішно купують.

Та, виявляється, що там можна купувати не тільки стандартні речі, але навіть копії старовинних монет та медалей. Причому досить і досить точні копії. І це за смішні гроші.

За 2-3 долари можна купити, наприклад, перший американський долар 1794 року випуску, російську монету часів Петра І, польську монету 1486 року, і багато багато інших.

Дуже шкода, що там немає українських стародавніх монет. Тому прийшлось вибирати щось із великих імперій та держав.

Зупинив свій вибір на американському долару 1794 року випуску http://ru.aliexpress.com/item/1794.  Заплатив 1.9$

Чому? Це перший американський долар. Його випустили в часи правління ще першого американського президента Джорджа Вашингтона. Це було ще за 100 років до часів розквіту ковбоїв, і за 70 років до громадянської війни між Півднем та Північчю. Та й цікаво мати монету, з якої фактично починалася велика світова держава.

Товар з Китаю йшов дуже довго, майже два місяці. Я вже думав що мною «інтєрєсується» СБУ. Про такий випадок знаю. Хлопака замовив декілька копій монет, то його викликали в ФСБ, посадили перед компом, і сказали показати де купив. Він зайшов на китайський сайт, і показав де замовив. В результаті силовики вибачились і віддали товар.

Монета з латуні (так пише виробник). Дуже хороше виконання. Зроблена із природніми подряпинами, штучною патиною (затемнення). Діаметр приблизно 38 мм (не маю під рукою штангенциркуля). Є надпис на боковій грані монети.

Як потім вияснилось, справжня монета мала вагу 27 грам, ця ж 22. Мене влаштовує.

Ось аверс моєї монети:

долар США 1794 року

 

А це реверс: 1794 долар США Америка

Ще одне. Як тільки відкрив посилку, побачив, що аверс та реверс монети не співпадають – перевернуті. Ну, думаю, стільки чекав, і китайці мусили “начудити”.

Але погуглив, і виявилося що є монетне та медальне взаємне розположення аверсу та реверсу. В Україні,  Росії,  Європі, потрібно крутити монети по вертикальній площині. А в США, Швейцарії, Молдові, Франції – по горизонтальній. Так що все нормально.

Знаю, що після прочитання багато хто поморщить носа, типу нащо мені копія. Та повторюю – копія досить якісна. Та й, наприклад, справжній долар 1794 року продали за $7 850 000 http://blognews.am.

Якщо ви можете заплатити такі гроші – я за вас радий.

Кого можуть зацікавити копії стародавніх монет?

Істориків, вчителів історії, тих хто захоплюється якоюсь епохою чи державою. Чув, що навіть нумізмати, якщо не вистачає якоїсь монети до колекції ставлять копію.

Якщо чесно, то в мене є бажання в майбутньому придбати по одній монеті кожної великої Імперії (Польща, Римська Імперія, Росія, Великобританія, і т.д.). Для загального розвитку, та й щоб трошки «зануритись» в історію.

Якщо бажаєте купити копію стародавньої монети, то на сайті http://www.aliexpress.com вкажіть в поле пошуку «copycoin». Або йдіть одразу сюди: http://www.aliexpress.com/ і зліва вибирайте епоху чи державу, яка вас цікавить.monety

P.S. До речі. Чув, що такими китайськими підробками монет вже активно торгують в неті, так що будьте уважні.

4 коментарі

 1. росія ніколи не була імперією, це звичайна загарбницька країна. Вони не колонізовували нічого.
  І щось не зрозумів про аверс та реверс. В нас наче по-горизонтальній площині треба крутити

  • Мав наувазі по вертикальні осі.

   • А, ну якщо по осі то так 🙂 Площина і вісь – різні речі. Щодо металу, там латунь напевне основа, ззовні покриття з чогось іншого. Латунь – та сама бронза, трошки світліша.

    • Про латунь написав сам виробник. А це якийсь сплав, бо колір сріблястий. Монетка досить важка – не алюміній.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*