Як ставити цілі і їх досягати

ciliЯ вже не раз писав на блозі про різноманітні способи перемогти прокрастинацію, і встигати більше. Але не все з цього прижилось і давало результат. Та вже досить довгий час (пару місяців) як я освоїв нову техніку, і вона працює нормально. Погодьтесь, цього часу достатньо, щоб перевірити технологію, і порадити іншим.

Вже після того, як я шляхом проб та помилок здогадався, побачив відео, яке підтверджує правильність таких дій. І навіть трошки покращує.

Добре, суть ідеї.

Потрібно в записник ввечері записувати справи, які треба зробити завтра. Чи зранку планувати на день. По мірі їх завершення, в блокноті викреслюєте зроблене. Наступного дня виписуєте нову порцію справ. Таким чином привчаєтесь ставити цілі і їх виконувати. Зразу може не все виходити добре, може більшість справ за день «не закритись». Нічого страшного, ви ж вчитесь, а не здаєте екзамен. Переписуєте невиконане на наступний день. Якщо знову не зробили – ще на наступний день. І так поки не буде зроблене (якщо це актуально, звичайно). Практика показує, що більшість написаного будете виконувати.

Адже наш мозок подібний до самонавідної ракети – постійно шукає ціль. То допоможіть йому!

Але це ще не все.

Коли побачите, що заплановане на день виконуєте – плануйте на тиждень. В кінці неділі чи на початку понеділка, виділіть хвилин 30, щоб посидіти в тиші, подумати та записати, що слід зробити цього тижня.

Якщо не планувати, то можна днями (і роками) ніби щось робити, бути при ділі, а насправді навіть на крок не просунутись вперед.

Ось приклад частини мого плану на тиждень: цілі ставити

Людський мозок прекрасно підходить для думання, але він не дуже призначений для оперативної пам’яті. То розвантажте його. Запишіть план на тиждень. І аналогічно з попереднім плануванням – по мірі виконання викреслюйте. Це вже більш просунута техніка. Бо ви вже не плануєте, як дитині, на кожен день, а можете по ходу справи коригувати. В якийсь день більше попрацювати, в інший – відпочити.

Знову ж таки, не все одразу буде виконуватись. Нічого страшного, все не використане (але актуальне) записуйте в зошиті на наступний тиждень.

Тільки важливо, щоб цілі були конкретними. Щоб було зрозуміло: зробив, чи ні. Крім того, цілі вибирайте реальні, щоб ви могли їх зробити. Не треба планувати політ на Марс на наступний тиждень 🙂

І краще саме писати рукою, а не набирати в комп’ютері. Я так думаю.

Якщо цікаво, то після етапу з плануванням днів, я вже четвертий тиждень собі розписую, і (тьху-тьху) 95% виконується.

Ось це те, що я здогадався сам.

Недавно послухав бізнес-тренера Євгенія Дейнеко. Він каже те саме, тільки радить розширити і далі етапи постановки цілей. Після успішного планування на тиждень – писати цілі на місяць. Потів на квартал, рік, 5 років. Таким чином ви тренуєтесь робити те, що саме вам потрібно.

5 коментарів

  1. Більшість закордонних авторів, що пишуть на теми самоорганізації, радять робити навпаки – спочатку знайти собі мету на значний період часу (наприклад – 3 роки), потім розбити її на етапи по 1 року, потім кожен з етапів розбиваємо навпіл, і знову навпіл і так до планування на день.

  2. А що це за квадратики такі біля завдання?

  3. а ще як ставити і досягати своїх цілей, гарно вчать книги Романа Кушніра. можливо, зацікавить!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*