Сучасні християни

 

1302970_23184595Хочу тут трошки поговорити про сучасне християнство. З себе святого не роблю, але якщо є що сказати-треба сказати.

 

Коли чую про порожні церкви в Європі, то згадую наші храми, переповнені прихожанами в неділі та свята. Статистика підтверджує мій оптимізм: більшість населення в нашій країні відносять себе до християн.

 

Чудово, та деякі моменти заставляють задуматися чи дійсно це справжні християни, чи тільки за назвою.

 

Проблема в тому, що християнське вчення у головах багатьох людей змішалося із всілякими забобонами, східними науками, людським мудруванням чи просто звичкою та традицією.

 

Наші бабці, можливо і не знали про вищі матерії, якісь медитації чи вищі розуми, зате без гордості щиро молилися Богу. Сучасні християни вже не є такі “темні” як їхні бабусі, вони будуть вас переконувати що диявола не існує, що Ісус Христос до 30-ти років жив десь у горах Тибету, що медитуючи можна відкрити третє (а може і четверте око).

 Зараз дуже модно облаштовувати житло по східній науці фен-шуй. А бідні наші предки того не знали, і просто посвячували хату та вішали ікони на стінах. Можливо вони чогось і не знали, але тоді точно половина шлюбів не розпадалася.

Пригадую, як пару років тому я їхав в тролейбусі і почув розмову двох “школьників”. Нагадаю, що саме в той час були популярними книга та фільм “Код да Вінчі”, в якому автор зобразив Ісуса Христа одруженим, і взагалі на свій лад інтерпретував його науку. Так от, цей школяр хвалився товаришеві що прочитав “Код да Вінчі”. Можливо він цим хотів показати свою освіченість. Найгірше, що молода людина знайомиться з усякою єрессю, та я впевнений, ще ні разу не прочитала Біблію. Отакі-то християни…

 

Є і інші “християни”. Пам’ятаю, як на моїй першій роботі “віруючі” працівники щороку чіпляли біля нашого станка церковний календар. І кожного тижня пильнували щоби кожен іменинник “проставився”. Шанують свята люди!

 

Є ще один вид “побожних” християн. Зараз почнуться Різдвяні Свята і керівники багатьох підприємств платитимуть великі гроші за рекламу щоби нагадати про себе, точніше ЩИРО привітати вас із світлим святом Різдва Христового. А ви думали…

 

Якщо я вже згадав телебачення, то не можу промовчати про те, що в усіх фільмах священників чи монахів або подають в негативному світлі, або висміюють. Звичайно, проблеми там бувають, але ж не так масово.

 

Згадайте як у пресі, рекламах, фільмах часто згадують про якісь медитації, і при цьому не звучить вираз ”щира молитва”. Я Біблію читав не один раз, але не чув щоб Ісус щось говорив про медитацію. Та, й багато псевдопсихологів радять своїм адептам чогось просити чи дякувати не Богу, а якомусь “всесвітньому розуму”.

 

Теперішні християни стали, я б сказав, надто науковими, зі своїм баченням невидимого світу. Звичайно, свою думку треба мати, але те про що не знаєш-мовчи. В одному інтернет виданні повідомлялося про священника екзорциста, як він допомагає людям та виганяє з них злих духів. В коментарях читачів в кращому випадку припускали що це звичайна психологія. То може і Ісус Христос не виганяв злих духів, а був просто “психологом”? Згадаю тут слова Папи Римського Івана Павла ІІ “Хто не вірить в диявола, той не вірить в Євангеліє”.

 

Ще одна річ мене “зачепила”. Ви, напевне бачили як дехто з відомих людей носить на собі вервичку (рожанець). За переданням цей сильний засіб у боротьбі з лукавим дала святому Домініку сама Пречиста Діва Марія. За вченням Католицької Церкви, по своїй силі молитва на вервичці поступається тільки Службі Божій. Але на ній потрібно молитися, а не носити задля моди. І що ви думаєте? Виявляється що відомі модельєри рекомендують носити вервичку на собі для прикраси! Це модний тренд! Рожанці випускають навіть такі бренди як Dolce & Gabbana. І, виявляється, Діву Марію тут вже ніхто не згадує 🙁 В інтернеті бачив в продажі вервичку, в якій замість хрестика череп. А що, модно 🙁

 

Не хотів я у цій статті згадувати старушку Європу, але мушу. Виявляється, що в католицькій Європі з гербів легендарних клубів ”Реал” та “Барселона” їхні нові власник (арабські шейхи) попросили зняти хрести. І ті видно без особливих вагань погодилися. А що тут, такого? Ми ж толерантні. Але Христос, за вас “толерантних”, помер на хресті терпівши муки.

 

Кому було сказано: “Бо хто посоромиться Мене і Моїх слів у роді цьому перелюбному і грішному, того посоромиться і Син Людський, коли прийде у славі Отця Свого зі святими Ангелами.” ?

 

Такі-то справи. Та ситі Європейці не те що соромляться, Бог їм не потрібен. Порожні храми переробляють на фітнес центри, бари, дитячі садки, банки.

 

Правду сказано в Святому Письмі: “Тільки ж Син Чоловічий, коли прийде, чи знайде на землі віру? ”

 

На закінчення згадалася одна історія яку прочитав про Александра Македонського. Після бою, йому привели воїна який боягузливо утік з поля бою. Великий полководець підійшов до вояка і запитав як його звати. Той відповів: “Александр”. На що Македонський сказав: “Ти або зміни ім’я, або перестань боятися!”.

 

Видно нам також потрібно робити вибір…

3 comments

  1. Мене от хрестили колись… але ж тоді у мене не питали в що я вірю і чи згоден я з цим.
    Зараз я атеїст. Я не вірю ні в яких богів і тим більше в “божі дива”. Все це як мінімум абсурд.
    А більшість моїх друзів говорять що вірять в бога і т.д. Але вони ведуть такий спосіб життя, що ні про яку віру в бога і мови бути не може. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*