Судова система. А може не треба?

тюрмаПісля смерті бабці, діда та матері нам тепер приходиться мати справу зі спадщиною. Про це вже писав раніше.

Процедура ця не проста – дорого та довго. В тому числі прийшлось ще в суді доказувати що їхню частку ми маємо право успадкувати. Дурдом, але зараз не про це.

Перший раз прийшлось побувати в суді (надіюсь що й востаннє). Враження мрачноватєньке, але не було великого часу на роздуми.

Коли ж приходив забирати рішення, то вже міг на це все подивитись уважніше. Біля входу в будівлю автозак, на вході рамка-металошукач, на кожному поверсі внутрішні війська. В кожного судді помічники та секретарі. Коротше величезна система створення для суду та покарання людини. А додайте ще сюди виправні заклади, місця тимчасового утримання, прокурорів, міліцію. Виходить величезна державна машина. Величезна як за «об’ємами» так і за вартістю. Уявіть собі скільки це все пожирає державних ресурсів.

От ходжу собі по території суду, і думаю, що добре  якби держава не ставила собі за мету в першу чергу судити людину, а не допускати здійснення злочинів! Щоб не було злочинців в принципі.

Якби хоч половину суми яка виділяється на покарання злочинця виділялася на профілактику здійснення злочинів.

Згідний, багато хто опинився б без роботи, і то багатьом не вигідно. Але загалом державі краще, коли люди не здійснюють злочинів, ніж їх розшукувати, судити, утримувати.

Ви запитаєте як зробити щоб злочинець не вбивав чи не крав? Всього не знаю (можна створити відповідні органи, нехай думають), але  певні думки є і ними поділюся.

Потрібно ще дітям пояснювати що є добро, а що є зло. Це може робитися на різних рівнях: сім’я, держава, Церква, школа. Звичайно, в першу чергу головна роль належить сім’ї – що дитина бачить вдома, такою в більшій мірі і стає.

Держава також не повинна стояти осторонь, і повинна впливати.

Створення спортивних секцій і гуртків, щоб діти мали чимось зайнятися і не тинялися дворами. Колись був дуже розвинені дитячо-юнацькі спортивні заклади. А зараз розвивають тільки професійні види спорту де задіяні сотні людей, а не сотні тисяч. Ну збудували за шалені гроші стадіон у Львові, і він стоїть без діла. За ті кошти можна було набудувати дитячих спортивних шкіл і діти мали б заняття.

От хлопці з руху street workout яку корисну роботу роблять. І, як я розумію, без підтримки держави.

Показ та створення добрих та повчальних фільмів та мультиків. От що було хороше в СССР, то це добрі мультики та кіно. Звичайно, пропаганда там також була, але і менше зла.

Обмеження жорстокості на телебаченні. Тут я думаю сильно пояснювати не треба. Для тих кого не переконав скажу, що люди в своїй більшості нагадують папуг. Так-так, вони копіюють дії інших людей.

Читав у відомій книзі «Психология влияния» реальну історію. В одній частині країни різко збільшилась кількість самогубств. При чому без видимих на це причин.

Психологам було дано завдання вияснити чому так сталося. Ті зібрали консиліум кращих своїх спеців і …виявився цікавий момент. Напередодні місцеве телебачення «смакувало» всіма подробицями самогубства якогось юнака.

В результаті якась частина людей з нестійкою психікою повторила це. От так то. А коли нас обробляють цілодобово, по 24 години на добу? Відповідь ви знаєте.

Потрібно впускати священиків у школи. Знаю, знаю, що багато скривилось від такої поради. Але також знаю що моя бабця розказувала що ще до війни такі уроки були обов’язковими. І як-не-як, а вбивств таких не було, грабежів також, страшних пияків також, розлучень ніхто не знав. Ви можете не вірити що Бог є (я вірю) але коли людина хоч чогось боїться, тоді і зла менше творить.

Для тих хто категорично проти цього скажу що всілякі уроки етики мало помагають. Ну то моє враження. В нас на таких уроках найбільше шуміли та «вар’ювали».

А тепер, напевне, найкращий спосіб зменшити кількість злочинів. Причому різко. Але в методу буде багато противників, причому з обох боків.

Я про радикальне зменшення кількості спожитого алкоголю. Скажу по секрету: якби був диктатором, то взагалі би заборонив алкоголь.

Про «сухий закон» в США та його наслідки знаю, не треба нагадувати. І про невдалу антиалкогольну компанію при Горбачові також знаю. Нібито-то «пили і пити будемо».

До речі, я не проти грам 100 на свята, але враховуючи що в нас така страшна ситуація з тим «пойлом», то краще вже максимально мінімізувати.

Кількість злочинів скоєних у стані алкогольного сп’яніння складає 37%. Кількість самогубств – 75%. Побутові злочини – 80%.

Один злочин це часто трагедія, а в масштабах країни? Не один раз в пресі описують випадки коли «начудили по п’яні», проспалися, а їм кажуть: вітаємо, у вас групове  зґвалтування чи жорстоке вбивство. Таких випадків повно! І вважайте що і в жертви життя скалічене, і в злочинця.

Та заборона (чи навіть обмеження) продажу алкоголю має дуже багатьох противників. Як серед простих «споживачів», так і тих, хто на них наживається.

От уявіть собі, якби не алкоголь, у нас в державі на половину зменшилася б кількість злочинів. Це ж казка.

Знаю що то не просто моментально зробити, але хоча б робити…

Ще один спосіб, тільки про нього мало знають. Вже давно вчені запримітили, що люди в організмі яких є брак літію, є більш агресивними, ніж ті, хто отримує достатньо такого елементу з їжею. Як приклад наводять жителів північних районів Польщі, на балтійському побережжі. На цих територіях  у повітрі та у воді концентрація літію дуже висока. І знаєте що? Коли веселяться та п’ють кашуби (корінні жителі примор’я) не буває ніяких скандалів, бійок, сварок. Там навіть не чути підвищених голосів. От навіть тут щось можна прочитати http://www.infox.ru/

Бачите, скільки я навів способів зменшити потенційних злочинців. То не штука кинути на пару років людину в суд і скалічити їй життя. От зробити так щоб вона хотіла жити чесно. Оце хороша ціль.

І на закінчення старий добрий мультик. Продивитесь, станете трохи добрішими 🙂

5 comments

 1. Хмм…  Так перебудувати суспільство зараз не реально. Не реально тому що нема кому. 
  Тим хто при владі не вигідно вкладати гроші у будівництво тих  же дитячих спорткомплексів і т.д. це ж неприбутково. 
  \\ От в нас у ВР куча старих пердунів які були при владі ще за СРСР і думки в них зовсім не такі як треба, вони ніколи не підтримають чогось нового і перспективного, вони мислять ще тими комуністичними думками… Треба нових молодих людей до влади. При чому розумних спеціалістів, а не зацікавлених бізнесменів.

  • То так, утопія в статті. Звичайно що то ніхто не буде робити.
   До речі, десь читав таку думку, що є випадки коли хороший диктатор кращий, ніж демократ.
   Бо лідер якого обирають – прийшов і пішов. А диктатор (чи монарх) в більшості випадків знає що він керуватиме державою все життя. А може й дітям залишить. Тому і беріг країні. Пишучи це згадую Володимира Великого та Ярослава Мудрого. Непогані були часи.

 2. Держава перетворилася на паразита, тому й маємо це не здорове явище нагромадження дупопротирайлів у держ.строктурах.
  Для покращення ситуації потрібно подавати приклад. В першу чергу – матеріальне покращення українця. В другу чергу ЗМІ. А коли на чолі бандит – то мені дивно звідки питання про “бєспрєдєл”.
  Церкву нівякому разі не можна допускати до освіти. Вона така ж бізнесмашина, як й інші “просвітітєлі”. В плані освіти потрібно покращити якість самої освіти. Бо коли вчитель говорить “ви всі дебіли, і без грошей нікуди не поступиш” – це деградація, яка має відомі нам наслідки.
  “око за око, зуб за зуб” – мені теж подобається.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*