Сила одної статті

123Пару днів тому у відповідь на десятки (чи навіть сотні) негативних відгуків на новину про відвідування Віктором Ющенком фестивалю «Лемківські дзвони» я написав свою статтю. Писати на політичні теми не хочу, оскільки такі речі часто роз’єднують та натравлюють людей один на одного.

Але коли людину поливають брудом, причому фактично без наведення конкретних фактів, то подумав: «тепер ти Павло маєш щось сказати». Я зібрав весь свій досвід (більше півтисячі написаних статей), і максимально просто виклав те що думаю.

Скажу одразу: я навіть приблизно не сподівався що стаття матиме такий резонанс.

Матеріал «Ющенко. Мій погляд» переглянуло більше 15 тисяч читачів. Натиснули на кнопку «Мені подобається» та перепостили 3463 людини. Непогано, як для “потоку сознания” чи “дебілуватого автора” як деякі “коментатори” оцінили мене та мою працю.

Мій матеріал розмістили зокрема:

тут http://poglyad.te.ua/blogs/yuschenko.-mij-pohlyad/

сайт “Нашої України” http://www.razom.org.ua/opinions/15121/

тут http://24.ua/frame25/show/id/92197.htm

тут http://khersonline.net/2013/08/12/yuschenko-my-poglyad.html

і тут http://z-gazette.com/yushhenko-mij-poglyad/

і ще й тут http://maydan-ua.io.ua/s421909/pavlo_lis._viktor_yushchenko_-_sonce_rueni

і навіть тут http://www.fenixslovo.com/uk/policy/1162

На 24.ua не поставили зворотнє посилання на мій матеріал. Але я прощаю 🙂

Як ви вже здогадалися, це все викликало величезну кількість бажаючих прочитати про що там написано. В результаті  навантаження виявилося більшим ніж дозволено в моєму тарифі, і сайти стали банально недоступними. навантаження на сайт

Відгуки були різними (це ж політика) але більшість або повністю погоджувалися, або із застереженнями. Були такі, які написали що стаття примітивна. Можливо. Але нехай взамін покажуть як потрібно класно писати. І нехай їх лайкнуть більше тисячі людей. І це при тому, що сайти фактично «лежали».

Частково із цими критиками згідний, оскільки пишу просто (без особливих вступів, сюжетних ліній та кульмінацій), але щиро і не за гроші. Може тому матеріал став таким популярним?

Через таку відвідуваність я раптом став лідерів багатьох рейтингів, що як сошнику дуже приємно.

Так, в рейтингу Liveinternet, в розділі «персональні сторінки» мій блог певний час був третім. statystyka

У відомому українському рейтингу блогів http://top.blog.net.ua/ я взагалі певний час був на першому місці. рейтинг сайту

Розчарував хостинг Джино – потрібно буде втікати звідси. Вже при відвідуваності 800 уніків сайти ставали недоступними. І ти нічого не можеш із цим зробити! Я два дні не міг зайти на свій блог.  Тільки безпомічно спостерігав на графік навантаження, який зашкалював.

Одне добре, що те, чого я побоювався не сталося. Маю на увазі дебільні коментарі ботів. При такій відвідуваності матеріалу їх мало бути багато, та мені прийшлось видалити тільки два. І то, другий коментар зовсім з іншої сторінки. Всі інші коментарі (за чи проти) були більш-менш аргументовані.

Чому не було коментарів ботів? Я здогадався десь аж на третій день. Скоріше всього їм платять за коментування (якщо це так можна назвати) певних популярних сайтів, типу «Української Правди» чи comments.ua.

Оскільки мій блог в порівнянні з ними має скромну відвідуваність, то і в списки «коментаторів» не входить. Що не може не радувати.

В майбутньому намагатимусь в цьому блозі писати про все цікаве, крім політики. Це дуже важка тема, яка викликає бурю емоцій.

Хоча по правді,  мало які ваші дії не викликатимуть критики. У мене навіть на сайті про папужок інколи приходять гнівні листи, інколи на цілу сторінку. А що вже казати про політику, де переплітаються гроші, власні та геополітичні інтереси?

З другого найкращий спосіб уникнути критики, це навіть не нічого не робити (бо скажуть що нічого не робиш), а бути середньостатистичним. Сіреньким. От тоді і критики буде по мінімуму. Вас просто не запримітять. Але ви будете жити не свої життя, а натовпу.

 В кінці напишу виключно для сеошників (ті хто просуває вебсайти).

1. Цікаво як віднесеться Google до статті, на яку йде більше тисячі природних посилань із Facebook, пару десятків (поки-що) із Вконтактє, одне відкрите посилання із порталу, і декілька із блогів. Цікаво який буде PR сторінки після апу. Побачимо.

2. Усі на сеоблогах та форумах пишуть як підняти відвідуваність сайту. Але ніде (!) я не побачив застереження, що ви повинні бути готовим до сплеску активності. Можете написати якийсь класний матеріал, і банально ваш хостер не зможе витримати високу відвідуваність. В результаті ви тільки безпомічно спостерігаєте за тим що відбувається. Навіть не можете на коментар відповісти.

3. В інтернеті всі рівні. Незалежно від того чи ти власник величезного порталу чи маленького блогу. Якщо написати цікаву статтю, то є шанс що її прочитають тисячі читачів всього за декілька днів. Тепер я це знаю точно.

Звичайно, без соцмереж це було б неможливо.

5 коментарів

  1. О, вже 2500 за добу переглянуло)

  2. Хостинг треба міняти. Проблєми такі вже не вперше.
    а 1К відвідувачів не витримувати – це дохляк повний…

  3. На джино для такої відвідуваності треба VIP акаунт брати. Мав справу я колись з тим хостингом, але проблем не мав, цілком нормальна якість там. // А якби такі статті щодня писати? 😀 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти