Книга К. Макгонигал “Сила воли. Как развить и укрепить”

HBOOK009Люблю читати науково-популярні книги по психології та саморозвитку. Тому не міг обійти увагою Келлі Макгонігал “Сила воли. Как развить и укрепить”.

Автор не тільки професійно вивчає поведінку людини, але й викладає психологію студентам Стенфордського університету.

Загалом книга хороша, дає зрозуміти деякі наші дії. Інколи під час читання, образно кажучи, очі відкривають ширше, і ти собі кажеш «он чому так».

Так всім кого цікавить досягнення цілей та прикладна психологія – рекомендую до читання.

Перед читанням книги, автор рекомендує вибрати для себе одне випробування. Це може бути те, чого ви бажаєте досягти, або навпаки – те від чого хочете відмовитись.

Потрібно знати, що під час кожного випробування долі у вас борються дві сторони особистості: мудрість та імпульсивність (халявщик). У момент випробовування слід чітко вловити, яка з іпостасей починає перемагати, і внести відповідні корективи.

Рішення не потрібно приймати на автопілоті, а трошки передбачувати, до чого вони приведуть. Інакше мозок вибере найлегший варіант, що не завжди краще.

Кращому самоконтролю допомагає зниження темпу дихання до 4-6 вдихів в хвилину. В такому разі людина менш схильна до необдуманих вчинків.

Збільшенню сили волі допомагають невеликі фізичні навантаження. Якщо вам важко виконати чергове завдання, то вийдіть з офісу, і прогуляйтесь декілька хвилин. Фізична активність та свіже повітря зроблять свою роботу.

Для зміцнення сили волі дуже і дуже корисний повноцінний сон. Недосип негативно впливає на силу волі. До речі, допитуючи полонених, їм декілька днів не дають спати, в результаті сила волі падає.

Ще одне. Потрібно давати психіці відпочити. Самоконтроль подібний на м’язи – після певної діяльності, втомлюється.

Келлі з колегами проводили цікавий експеримент. Студентам приготували різноманітні завдання, які потребують сили волі та хорошого самоконтролю. Згодом, частину “піддослідних” почастували солодким лимонадом. В результаті вони краще виконували завдання, ніж інша контрольна група. Цей, та подібні експерименти довели, що низький рівень цукру в крові приводить  до невдачі самоконтролю.

Силу волі, як і м’язи, можна тренувати. Якщо приділяти самоконтролю більше уваги, та «боротися», то з часом у цій сфері ви станете сильнішим.

Автор також переконує, що часто симптоми втоми бувають помилковими. Коли вам здається, що «надто втомлені», спробуйте ще трошки попрацювати. Часто допомагає.

Є ще одна причина, чому ми відкладаємо потрібні речі на потім. Якщо ми знаємо, що в найближчому майбутньому, можна буде поступити по-іншому, то сьогодні із більшою ймовірністю підемо легшим шляхом, і «не напружуватимемося». Таким чином ми беремо кредит у завтрашнього дня.

Із книги я дізнався дуже цікавий і несподіваний момент: якщо ви жорстко критикуєте себе, то існує більша ймовірність, що і надалі робитимете дурниці.  І навпаки, прощення себе та розуміння поступків допомагає в майбутньому робити правильніший вибір і боротися із спокусами. Тому прощайте себе, коли помиляєтесь.

Келлі також радить, в хвилини сильного випробовування потерпіти тільки 10 хвилин. Тільки 10. Як правило, цього часу досить, щоби спокуса мала меншу силу. Це правило перевіряли в тому числі на курцях. Спробуйте. Ви ж здатні протриматися 10 хвилин?

В момент вибору намагайтеся передбачити своє майбутнє. Якщо, наприклад, є бажання відкласти роботу, згадайте, можливо ви мрієте купити нове модне авто?

І ще один цікавий момент: парадокс, але деякі речі «заразні». Йдеться про надмірну вагу, куріння, брак самоконтролю, і т.д. Тому вибирайте своє оточення, це дуже важливо.

Як бачите, книга досить цікава, і в ній багато нестандартних думок та ідей. Так що читайте, і досягайте своїх цілей!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*