Силова рама. Що це таке і для чого потрібно.

силова рамаУ цій статті я спробую описати все що знаю про силову раму.

Силова рама – це спеціальний пристрій, зварений із чотирьох вертикальних стійок скріплених зверху та знизу. Будова надзвичайно проста. Правда, виробники часто додають сюди турнік, кріплення для дисків від штанги, мачту для тяги і т.д.

Як використовують силову раму? Спортсмен встановлює нижні обмежувачі на такій висоті, щоби гриф штанги їх не торкався при опусканні в нижню позицію.

Завдяки тренуванням у силовій рамі можна набагато знизити можливість травмуватися. У разі не можливості встати з нижньої позиції при, наприклад, присідання, ви просто йдете, а штанга залишається лежати на обмежувачах.

Завдяки силовій рамі можна тренуватися максимально ефективно із максимальними вагами і не боятися що вантаж “роздавить”. Навіть якщо у вас сильні та досвідчені страхуючі, та підсвідомо ви будете боятися падіння, а у силовій рамі будете відчувати себе безпечно.

Тому дуже дивно, чому в більшості тренажерних залів ніхто не чув про силові рами.

Я ніколи не забуду як я ще на початку своїх тренувань присідав зі штангою вагою 100 кілограм. Звичайно, що силової рами там не було. На своє щастя, я попросив одного студента підстрахувати мене. Після п’ятого повтору, мені було важко встати, моя техніка порушилася і я забагато підняв зад. Рівновага порушилася, і я почав падати вперед, на дзеркало. Ноги я вже не міг переставити, як-не-як — 100 кілограм на плечах. За ту долю секунди я відчув тваринний страх. Дуже добре, що страхуючий не дрімав, і зміг мене “витягнути”. Після того випадку я не хотів присідати, а жав ногами в тренажері.

Я розумію, що в мене була погана техніка, та з силовою рамою все було б простіше.

Та й не тільки у мене такі проблеми. Одного разу друг мого знайомого довгий час “сидів” у тренажері для жиму ногами доки хтось не прийшов в зал та не допоміг йому.

Та й у інтернеті повно відеороликів де спортсмени страждали від штанги із завеликою вагою.

Недавно на змаганнях при жимі лежачи штанга вирвалася із рук спортсмена і поламала йому грудну клітку. В результаті цього паверліфтер загинув.

Так що, я думаю, вас вже не потрібно переконувати про необхідність силової рами, особливо для тих хто тренується самотужки (у гаражах та підвалах).

У силовій рамі можна робити більшість “важких” вправ із штангою (присідання, жим стоячи і сидячи, жим лежачи і т.д.).

Також у силовій рамі можна робити надзвичайно ефективні для досвідчених спортсменів вправи із неповною амплітудою.

Тепер про те де можна “дістати” силову раму. Найпростіше силову раму купити. Але тут треба бути уважним. Адже деякі виробники на такий достатньо простий тренажер вказують велику ціну. Знайдіть оптимальний варіант ціна- якість. Найдешевше, що я знайшов в мережі – пропонує дніпропетровське підприємство http://malchenko.com/ . Якщо знайдете дешевше — напишіть в коментарях.

Треба знати, що силові рами бувають домашньої та професійної серії. Перші мають більший розмір та розраховані та більшу вагу штанги. І відповідно коштують більше.

Ті, хто знає знайомого зварника, можуть замовити йому зробити силову раму, так повинно вийте дешевше. Але потрібно знати що потрібно вибирати якісні матеріали. Варити також потрібно якісно, щоби силова рама не підвела у відповідальний момент.

Якщо вас цікавлять креслення силової рами, то найбільший вибір можна знайти тут

4 коментарі

  1. Теж купив силову раму у цієї фірми – справді найкраще співвідношення ціни/якості. Зараз у найнижчі отвори вставив ще по одному металевому прутку, трохи довшому за ширину рами і отримав чудові тримачі для дисків (щоб не валялися під ногами)

    • І хоч вона до 150 кг, мені вистачає.
      Пару днів тому поприсідав зі 125 кг – хребет болить. В мене таке добряче викривлення хребта.
      Тому краще на витривалість. Буду зі 100кг, і на максимальну кількість разів. В Ютубі є повно відео, де присідають зі соткою і 30, і 40, і більше разів.

  2. А станову не пробував у ній робити (від колін)? Кажуть, для спини – саме те, що треба, і ризик травмувати спину нижчий. І ще: ти намотуєш щось на обмежувачі, щоб не так гучно було, коли ставиш гриф, чи для тебе (в гаражі) це не проблема?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*