Ситуація в Криму

ситуація в КримуТільки-що українцям дорогою ціною вдалося повалити одну заразу – суне інша. Росія окупували Крим, та таке враження що вона й на цьому не заспокоїться. І стає зовсім не смішно.

Москва може прикривати свої дії тоннами заяв, але вони перейшли наш кордон, а не ми їхній. За 20 років Незалежності ми не здійснювали агресії проти жодних країн. В той час коли Росія принесла смерті в багатьох регіонах. Звичайно, це вони називають “захист” та “наведення порядку”.

Я ж тут висловлю пару думок, як звичайний громадянин.

Ситуація змінюється щогодини, і можливо вже через день моя писанина буде не актуальною. Але все-одно напишу.

Добре, декілька висновків.

1.Армія та міліція.

За останні роки наші правителі докерувались до того, що кількість військових у нас менша ніж правоохоронців. Зрозуміло для чого це робилося – щоб захистити себе від народу. І ми це оплачували своїми податками.

Але хто тепер нас захистить від агресора? Беркут? Це їм не проти хлопців із дерев’яними щитами та палками воювати.

2.Боєздатність нашої армії.

Америки не відкрию, якщо скажу що стан армії у нас «не ахті». Постійно скорочувалось фінансування, і в результаті експерти кажуть що наші кораблі це «ржаві бляшанки».

Але Україна – це найбільша європейська країна, і не думаю що так просто здасться

3.Світове співтовариство.

Це найбільша наша надія, і можливість врегулювати все мирно, або з малими втратами.

Вже всі говорять про Будапештську угоду, яку підписала Україна. У відповідь на відмову від ядерної зброї, гаранти на чолі зі США та Великобританією зобов’язалися боронити державний суверенітет нашої держави.

Вони змушені будуть це зробити всіма можливими способами.

Якщо ж ні, тоді НІОДНА КРАЇНА У СВІТІ БІЛЬШЕ НЕ ВІДМОВИТЬСЯ ВІД ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ.

Якщо в 21 столітті, в час, коли запускають марсоходи, в центрі Європи, можна спокійно завоювати іншу країну, то це серйозний ризик для всієї Світової та Європейської безпеки. Не вірю, лідери європейських країн це «схавають».

4.Позиція жителів.

Дивують мітинги деяких кримчан та жителів Сходу України.

Невже їм складно набрати в Гуглі «Абхазия» чи «Северная Осетия», і подивитись як там живуть люди?

Або забули, яка різниця якості життя була у двох Німеччинах: Східній та Західній.

Про Кореї я вже мовчу.

А може вони хочуть, щоб їхні діти воювали в Чечні чи Дагестані?

А може їм не подобається свобода слова? Та й кінець кінців, яка братня Росія та руський мир? Нехай подивляться скільки в самій Москві збирається неросіян на мусульманські свята.

5. Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Все-таки добре, що свого часу її при Ющенку перенесли із Одеси у Львів. Регіонали обурювалися, але як бачимо, рішення тоді було правильним.

6.Туристичний сезон в Криму.

Зараз часто кажуть що через агресію Москви кримчани в розпал сезони опиняться без доходу. Згідний, але на перших порах Путін може кинути грошей.

7.Татари.

Татар мені дійсно шкода. Цей народ колись Сталін повністю вивіз, і тільки люди почали повертатися, на них їде нова біда.

8.Час працює на нас.

Можливо звучить дивно, але я думаю, що час працює на нас. Адже ми на своїй землі, міжнародних угод не порушували, на провокації не піддаємось.

А років через 20, татар в Криму буде більшість (там сім’ї великі).

Головне зараз витримати.

9.Історія.

Чогось тепер згадалися ті всі навали більшовиків, муравйових, петрів перших, сталінів, і т.д. Скільки вони нашої крові напилися!

Якщо не помиляюся, 1618 року гетьман Сагайдачний тримав в облозі Москву, але згодом пошкодував її жителів і відійшов. Якби він знав що буде далі…

10.Патріотизм.

Всі ці путіни, януковичі, добряче згуртовують наш народ.

Згадайте, на зорі незалежності на Сході українських жовто-блакитний прапор вважали бандерівським. А зараз ультраси «Шахтаря» скандують «Слава Україні! Героям Слава!». Ви про таке думали ще років 5 тому?

11.Що робити.

Тут дійсно потрібно зберігати спокій.

Адже всі закони та міжнародне право на нашому боці. Застосовувати зброю потрібно тоді, коли це вже конче необхідно.

Велику роль відіграє те, наскільки попрацюють наші дипломати. Це дуже важливо.

12.Уряд.

У всіх цих страшних подіях радує те, що ми маємо нормальний уряд.

Чи ви вірили ще місяці 4 тому, що головою СБУ буде Наливайченко, а головою РНБО Андрій Парубій? Та й Яценюк не найгірший прем’єр.

Думаю, що вони зроблять все можливе, щоб стабілізувати ситуацію.

13.Слідкуйте за Януковичем та Тимошенко.

З Януковичем все зрозуміло і без коментарів. А щодо Тимошенко, то не один раз у соцмережах лунають думки, що Юля може «побідоносно» вирішити дану ситуацію, і стати президентом. Мовляв Путін це і задумав.

Особисто я не вірю, що такі дії Путін зробив заради Тимошенко, але уважним слід бути. Адже на момент написання цієї статті я не чув, щоб вона висловила свою позицію.

14.Наші шанси у відкритому протистоянні.

Пам’ятаю, під час окупації Москвою Грузії, наші експерти казали що ми витримаємо максимум пару тижнів відкритої війни з Росією. Звучить неприємно. Але партизанку ніхто не відміняв.

15.Ядерна зброя.

Кажуть, що на її відновлення потрібно 6 місяців. Я не вірю, що в такий термін ми здатні «недорого» відновити ядерну зброю. Але можна про це заявити, і почати якісь «тєлодвіженія». Це щоб США та західні країни почали активніше рухатися.

P.S.Трошки позитиву, український надсучасний танк «Оплот»:

4 коментарі

 1. Оплот то сучасний, але проблема: ми його продаємо, а собі майже не лишаємо… Колись читав, що в нас їх десяток-другий всього на озброєні.
  А щодо Криму – відкрите вторгнення Росії на територію України і, тільки сліпий цього не бачить. До того ж, що б там у Криму не просили “зомбаки” тамтешні, Росія все одно не має права так діяти.

 2. “Татар мені дійсно шкоді.” – помилка там. І погоджуюся, татари стали заручниками долі знову. Щодо вересків “Крім біл руззкім” – так, він руський, і Русь – це Україна, а не монголоїдна раша. До того ж, ящо дивитися в контексті історії (як вчора москаль в ООН диктував), то на Крим свої претензії може висунути і Греція. Але і до греків там були місцеві народи і кров цих народів – українська.
  “Час працює на нас” – точно, тому й референдум поспішно переносили декілька разів. Тут справа в тому, що тримати армію в Криму не така й дешева справа. А о того ще додати витрати на засланих козачків, які мітинги роблять. Це не кримчани скандуют “расєя”, їх там було би добре, якщо б 20% нарахвалося, це роблять заслані москалики, ло того ж на чолі з кагебешниками. Вчора була бійка в донецьку, на відео видно як йде побиття з бку цих виродків – діють професійно.
  “Беркут” – його потрібно кинути на свою роботу, тобто ввиловлювати цих диверсантів кагебешних  і департувати, або саджати в українські тюрми. Це буде дієво бо Путінівські професіонали тут, а без них система паде.
  Ну і останнє – всі пишуть про українську армію, а не пишуть про російську. Вона слабка насправді. Путін не готовий до війни ні фінансово ні ресурсно. Все, що він робить – це мильна бульбашка на камеру, яка лопне з таким же тріском, як лопнула бульбашка Яника під кураторством Путіна. Це очевидно. Десь читав про те, що Путін блефує зараз – влучно! В нього погані карти, але завдяки блефу він хоче взяти як-найбільше. Але навіть Крим сам не здасться.

  • Повністю згідний. В тому числі і з останнім абзацом. Російська армія із мільйонною Чечнею (1млн.300тис) мала проблеми. А Україна – це найбільша європейська держава.
   Але війни все одно потрібно уникати до останнього. Бо почнуть бомбардувати наші міста. А це вже тисячі і тисяч цивільних жертв.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*