Таблиці Шульте

111Хочу розказати про простий, але корисний тест. Йдеться про таблиці Шульте.

Це таблиці, із випадково розміщеними числами в клітинках.

Таблиці бувають різними, але стандартні – 5 рядів та 5 стовпців. В такому разі є числа від 1 до 15. Потрібно по черзі їх відшукати.

Якщо надруковані на папері, то можна торкатись ручкою.

Шукати бажано дивлячись в центр квадрата, а не бігати очима за кожною цифрою.

За допомогою таких таблиць можна тренувати та розвивати увагу, периферійний зір. Останній згодиться тим, які хочуть навчитись швидко читати.

Вважається нормальним результат, коли ви почергово знайдете числа в одному квадраті за 40-50 секунд.

Читав, що таким чином перевіряють потенційних працівників деякі рекрутингові агентства. В основному для посад, які потребують високої концентрації уваги.

Крім того, за допомогою таблиць Шульте дуже зручно перевірити як ви включаєтесь в роботу. Адже є люди, котрі повинні одразу братись за складні завдання, на самому початку дня. Іншим, краще почати із легших завдань, щоб «розігнатись», та привести психіку в «стан готовності».

Для перевірки, слід знайти цифри від 1 до 15, але в п’яти-шести різних квадратах. Кожного разу результат записується. Таким чином ви побачите, як змінюється час витрачений на виконання кожної вправи.

shulte

Наприклад в мене час на виконання завдання розподілився так:

1 квадрат – 52сек

2 квадрат – 50сек

3 квадрат – 48сек

4 квадрат – 32сек

5 квадрат – 37сек

6 квадрат – 35сек

Що це мені дає? Я бачу, що на початку працездатність не в найкращому стані, і «розганяється» згодом. Тому бажано братися зранку за простіші справи, які не вимагають 100% концентрації. А є люди котрі навпаки, поки психіка свіжа, можуть братися за найскладнішу роботу.

Де взяти ці квадрати?

П’ять варіантів я привів у цій статті. Можете ними користуватись. Розгадувати на моніторі чи роздрукувати на папері.

А можна перейти на сайт http://4brain.ru/skorochtenie/_tablicy-shulte.php і тут створювати онлайн такі таблиці. Одразу є можливість замірювати час виконання завдання, і себе контролювати.222

Користуйтесь!

P.S. Новий Boeing 787 Dreamliner:

2 comments

  1. Цікавий метод.) Буду старатись кожного дня проходити по декілька разів.) Скачав хорошу програму з таблицею, там стоїть обмеження на читання 25 секунд, також можна змінювати розмір шрифту та кількість цифрт (4х4;5х5;6х6; 7х7 і тд..)

    Перевірю на скільки покращу свою швидкість читання.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*