Бодибілдинг. Типові помилки техніки.

армреслінгУ цій статті ми розглянемо найпоширеніші помилки при виконанні вправ у атлетичному залі. Треба звернути увагу на важливість виконання силових вправ правильно. Різниця між професіоналами та любителями полягає у тому що перші роблять вправи щоби накачати м’язи, другі ж стараються справитися із непомірно важкою вагою . Погана техніка до нічого доброго не приведе, крім того можна серйозно травмуватися. Тепер переходимо до розгляду найпопулярніших помилок техніки. Розберемо тут тільки найпопулярніші і важливі вправи.

Станова тяга.

1.Тяга штанги руками. Найпоширенішою помилкою є тяга штанги за допомогою сили рук а не м’язів ніг. Так ви ніколи не дійдете до великих ваг.

2.Не правильне положення голови та хребта. Також дуже часто при виконанні станової тяги часто округлюють спину та низько тримають голову.

3..Широкий хват. Руки при виконанні цієї вправи тримають на грифі ширше за плечі. Через це ви не зможете утримати руками велику вагу.

Присідання. Присідання дуже ефективна вправа для нарощування не тільки м’язів ніг, а всього організму. При цьому це досить травматична вправа.

1.Високо розташований гри штанги. Недосвідчені атлети кладуть штангу високо (майже на шиї) і присідають так що коліна виходять вперед. Якщо покласти штангу на задні дельти то торс нахиляється трохи вперед що дозволяє присідати з більшою вагою.

2.Виконуючи вправу спортсмен подає коліна вперед. При такому виконання можна стерти в порох свої коління суглоби. Для правильного виконання потрібно подавати зад назад, а не коліна вперед. Правильна присідання нагадує сідання на унітаз. Звучить смішно, але це правда.

3.Відбив у нижньому положенні. Часто при виконанні вправи з великою вагою для її полегшення у нижній точці застосовують відбивання. У мене після такого почало боліти праве коліно.

4.Надто сильне нахиляння вперед. При вставанні з надто важкою штангою дехто сильно нахиляються вперед. Щоби цього не було відробляйте правильну техніку з невеликою вагою і нарощуйте вагу поступово. Мені ще й досі страшно коли я згадую як колись падав зі штангою на плечах у дзеркало. Не слід плутати з присіданням паверліфтерів. Вони при присіданні весь час нахилені вперед. Це не є помилкою, а просто частина навантаження ніг бере на себе низ спини.

5.Не достатньо розведені носки в сторони. Це призводить до того що присідаючи зводяться до середини коліна.

Жим штанги лежачи. Улюблена вправа для практично усіх любителів бодибілдингу. Розвиває силу та масу м’язів плечового торсу.

1.Відбив штанги від грудей. При виконанні вправи з надто великою вагою користь від такої роботи зменшується, виникає ризик отримати травми грудної клітки.

2.При жимі гриф “лягає” на шию а не на соски. Виконуючи так вправу можна отримати травму, крім того важко працювати з великою вагою.

3.Спортсмен жме “руками”. Якщо хочете працювати з великою вагою то потрібно ніби “відпихатися” від штанги, а не жати її руками..

Тяга штанги в нахилі. Прекрасна вправа для розвитку сили та маси м’язів спини.

1. Спортсмен допомагає собі тілом. Часто бодибілдери беруть завелику вагу і змушені допомагати собі усім тілом. Через це знижується ефективність вправи.

Підтягування до на перекладині. Базова вправа для розвитку верху спини та сприяє її розширенню.

1.Атлет підтягується не плавно. Таким чином можна підтягнутися більше і похвалитися знайомим, але це знижує ефективність вправи.

2.Не достатня висота підтягування. Бажано при виконанні цієї вправи торкатися перекладиною грудей.

Згинання рук зі штангою в руках. Популярна права для розвитку біцепсів.

1.При виконанні вправи спортсмен допомагає собі тілом. При такому виконанні більше працюють м’язи спини ніж рук.

Жим вузьким хватом. Базова вправа для розвитку тріцепсів.

1.Для жиму вузьким хватом використовують штангу. Це створює непотрібні навантаження на передпліччя. Спробуйте жати гантелі вузьким хватом. Тоді кулаки будуть паралельні одне одному, навантаження на кисті рук зменшаться.

Загальною помилкою для майже всі недосвідчених бодібілдерів виконання негативної фази у пришвидшеному темпі. В такому разі падає продуктивність праці. Старайтеся позитивну фазу робити секунди дві, витримати паузу на одну секунду і дві секунди опускайте вагу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*