Траст сайту

Траст сайту.

траст сайтуУ цій статті поговоримо про траст сайту, що це таке, на що впливає. Попереджую одразу, що висловлюю свою думку, адже у цій темі «скільки людей, стільки думок».

Траст – це ступінь довір’я пошукової системи до даного ресурсу.

Якщо у сайту високий траст, то його статті легко потрпляють у топ, навіть не будучи супер оптимізованими.

У сеоблогах багато інформації про траст, і фактори які на нього впливають, та мені здається що там забагато міфів. Зокрема, красивий дизайн, думаю, мало впливає на траст.

Що впливає на траст сайту, моя думка.

1.Чесність. Пошукові системи – це всього на всього купи заліза, і вони не мають інтелекту. Тому якщо ви  даєте назву статті «Вирощування огірків», а в ній про це матеріалу немає, або мало, то не знаючи цього пошуковик видасть сторінку в результатах пошуку (спочатку НЗ). Оскільки в ній немає корисної інформації, то користувачі швидко покидають сторінку. Потім ще один і ще один зроблять те саме.

Відповідно пошукова система залишилась у дурнях. Адже повірила вам, відповідно показала користувачам сторінку на даний запит, а ви її та користувачів обманули.

Отже рівень довіри пошуковика до вашого проекту падає.

І навпаки. Якщо ви даєте якісну інформацію, користувачі проводять на сайті багато часу, багато коментують, діляться інформацією в соцмережах та на інших ресурсах, значить рівень довір’я до сайту у пошуковиків зростає. Бо вашим матеріалам можна довіряти.

2.Вік. Якщо протягом багатьох років ви наповнюєте сайт корисною та потрібною для користувачів інформацією, то пошукові системи вам довіряють все більше. Як кажуть: старий друг вартує трьох нових.

3.Посилання які ви ставите у своїх статтях на інші ресурси. Як я писав у пункті 1, пошукова система хоче вам довіряти, адже свого «розуму» немає. Але ви, наприклад, систематично ставите посилання на інші, неякісні та нетематичні сайти. Продажні посилання у переважній більшості Гугл бачить, і як він після цього вам довірятиме?

4.Наявність ресурсу в каталогах DMOZ та Яндекс. На мою думку, це позитивно впливає на траст. Адже там ручна модерація, і в переважній більшості ГС не пройдуть. І пошукові системи це знають.

5.Внутрішнє перелінкування. Думаю, що в певній мірі також впливає на траст, адже показує що власник займається своїм проектом, а не просто закидує не оптимізовані статті.

До речі, сюди можна віднести наявність підзаголовків, підкреслень та виділень (але без фанатизму).

Як перевірити траст?

Ніяк. Ну хіба що ваш дядько працює в Гуглі чи Яндексі 🙂

Ми ж не знаємо як влаштовані ці машини.

Але людська цікавість перемагає, і в мережі з’являються сервіси для перевірки трасту. Наскільки вони працюють якісно важко судити, але спробувати можна.

1.Цей сервіс є найпопулярнішим для перевірки трасту http://xtool.ru/

2.Тут також можна перевірити авторитетність сайту http://www.seobuilding.ru/trust-rank-checker.php

Щоб ви зрозуміли наскільки вони приблизно працюють, скажу що один і той самий мій сайт при перевірці у першому сервісі має траст 7, а по другому 1,41.

Це все по 10 бальній шкалі.

Бачите яка різниця? І кому вірити?

Так що пишіть якісні статті які повністю відповідають на запит, під який вона написана. Ставте посилання тільки на якісні ресурси своєї тематики, постарайтесь додати в каталоги Дмоз та Яндекс. Важливо витримати цей режим хоча б декілька років, і довір’я пошукової системи до вашого ресурсу буде як у Вікіпедії 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*