Треба просто робити

успіхВирішив написати цю статтю після того, як дещо зрозумів. Зрозумів банальні речі, і більшість скаже що знали це і без моєї писанини.

Та я не вірю. Може «ніби знали», але чітко не усвідомлювали. Зараз побачите звідки я це знаю.

Я нарешті зрозумів просту річ: щоб чогось досягнути, потрібно регулярно робити чим більше кроків які наближають нас до мети. І все, це не є складно, надзвичайно просто. Та більшість людей цього не усвідомлюють, і я довгий час в тому числі.

Наприклад, в мене є сайт присвячений садово-городнім питанням. Чесно кажучи просувається він помалу. Це мені не подобалося. Та через певний час я почав задавати собі питання: а що я регулярно роблю для того щоб результат був позитивним?

Так, додав за тиждень 2 статті (1 російською та 1 українською) і купив одне посилання за два тижні. І це все. Думаючи що «роблю что-то важное» насправді топтався на місці. Ні, такими темпами не бачити мені цього сайту тисячником як своїх вух.

Те саме можна віднести і до будь-якої сфери людської діяльності.

Хочеш отримати нові знання, заробляти для початку штуку баксів щомісяця, змінити своє життя? Для початку задавай собі знову і знову запитання: чи достатньо того що ти робиш для досягнення мети.

Можна у кінці кожного дня записувати все те зроблене, що наближує нас до мети. І в кінці тижня можна підбити підсумок. В результаті скоріше всього ви будете вражені.

Для досягнення мети (в більшості людей взагалі її немає) нічого не робиться. Або майже нічого. І так триває роками. А потім дивуємось чого ми топчемось на місці, а якась успішна людина вже далеко попереду.

Неможливо досягнути якусь більш менш велику ціль за один раз, наскоком. Ні. Потрібно щодня робити маленькі кроки які наближують нас до мети.

Якщо послідкуєте за собою уважно (я таке за собою підмічав), то побачите як ми витрачаємо час на дурниці, які не мають ніякою цінності.

В результаті можна із серйозним поглядом продивлятись якусь інформацію, посидіти в соцмережі, телевізорі, ходити туди-сюди, робити взагалі непотрібні речі. А час йде.

Також, дуже допомагає усвідомлення того, що ти САМ повинен зробити та і те. Ніхто не зробить, якщо сам не зробиш.

Змалку ми звикли що нас підганяють до науки у школі чи інституті, до роботи начальник.

Але до того, чого хочемо саме ми, нас ніхто не буде підганяти. Це мусимо робити ми. Це як девіз у десантників: «ніхто крім нас».

Якщо ж відкинути принцип «завтра зроблю», то всі справи потихеньку робляться, і ти бачиш що не все так страшно.

Тільки кажу, в кінці дня слід тверезо подивитись, що ти міг зробити, і що зробив, щоб завтра жити краще. Головне не дурити себе самого.

При цьому всьому потрібно пам’ятати про принцип Парето. Він означає, що 80 відсотків результату забезпечує 20 % дій. І навпаки, 80% витрачаються на речі, які дуже слабо впливають на кінцевий результат.

Ви самі повинні визначити що є для вас ці 20% дій. Для менеджера з продажів це не кава та перекури чи розмови з колегами, а дзвінки. Він чітко повинен усвідомити що дає результат для нього.

Для вебмайстра це написання статей і отримання посилань. Не читання форумів чи соцмереж, а тільки ті дії, які найефективніші.

Для токаря найкращий результат забезпечить безпосереднє виготовлення деталей, а не протирання станка, чи перекладання інструменту з шухляди в шухляду.

Тому що ми часто витрачаємо час на дрібниці.

Висновок. Спробуйте визначити найбільш потрібні речі для досягнення вашої мети і робіть їх. У кінці дня чесно подивіться чи багато ви їх зробили, і скільки могли зробити. І якщо реальних ефективних справ мало, то можна роками топтатися на місці. Успіху тоді не бачити.

4 коментарі

 1. Так, все правильно, але… В більшості то таки треба відчути на власному досвіді…
  А ще важливо правильно обрати напрям роботи. Бо може бути як в того міфічного Сізіфа – він працював постійно, викочуючи камінь нагору, але той постійно скочувався назад…
  Чоловік може щодня робити ставки в лотерею, думаючи, що збирає статистику і розробляє власну стратегію, а в результаті купи витрачених часу і грошей успіх таки не приходить (чомусь:).
  Але з напрямом можна зразу й не вгадати… Тож, мабуть, варто пробувати себе в кількох, але по кожному “просто робити”, а там воно покаже – що йде найлегше, найцікавіше і найрезультативніше…
  Принаймні я так думаю.

 2. Про те, що потрібно спробувати декілька напрямків – згідний повністю. Американські бізнесмени називають це тестування. І нічого страшного, якщо десь не вийде як треба, в інших напрямках буде краще. Ну і плюс досвід залишиться.

 3. Хтось може сміятись, але я кожного ранку ставлю собі конкретне одне завдання, не глобально – а щось приземлене, одне – єдине, наприклад, сьогодні я маю записати один урок, чи сьогодні я маю налаштувати те і те.
  І як би мене не крутило та кидало, бувають дні спаду настрою, натхнення, але цю маленьку задачу я виконати повинен. Допомагає))))

 4. Можна і так. Певний час я ставив собі завдання на тиждень. Тоді планування стає гнучкішим. Адже можуть бути в якомусь дні непередбачувані обставини. А те, що не зробили одного дня, можна виправити в інший день того ж тижня.
  Але все одно в кінці дня потрібно оцінити що було зроблено.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти