Трохи про інфокурси

інфокурсиПишу цю статтю як людина, котра продивилась напевне не один десяток всіляких відео курсів, переважно про створення та просування сайтів.

Останнього тижня добрі люди допомогли і можу ще пару подивитись.

Бачив багато чого,  інфокурси відомих бізнесменів, і дрібніших, і записи відомих сеомарафонів. В одному сам брав участь. Так що певне враження склалося.

Загальний висновок – ці курси не вартують грошей які просять за них власники, а це в середньому 300-500 гривень. Погодьтесь, це не так вже й мало. А деякі сеомарафони коштують пару тисяч гривень.

Головною проблемою авторів цих курсів я б назвав завелику кількість «води» у них. Знаю, що автори намагаються їх «роздути», щоби можна було дорожче продати. В результаті годинами слухаєш про «масло масляне» (я зараз такий дивлюсь).

Приємним винятком є курс Андрія Седова «Интернет-Магазин VK с нуля». Тривалість уроків 5-10 хвилин (в середньому) але все дуже чітко і зрозуміло пояснюється, і я вже сам захотів розкрутити свою групу в соцмережі. Видно що автор знає свою справу.

Відкрию вам таємницю: більшість інформації із тих курсів є у відкритому доступі в інтернеті, у статтях на блогах, сайтах, форумах. Але люди шукають чудодійні пігулки. Я вже не кажу, що наплодили тих курсів на всі випадки життя. І щось мені підказує, що далеко не всі вони якісні. Іноді це просто шлак чи розвід на гроші.

Перед тим як купувати відео курси, ознайомтесь спочатку із порадами які дають самі пошукові системи.

Гугл https://sites.google.com/site/

Яндекс http://help.yandex.ru/webmaster/

Скачайте і запам’ятайте. Далі можна читати хороші блоги про створення сайтів та пошукову оптимізацію. На щастя цих блогів є багато, і хороших також. Одною проблемою є що дуже часто там інформація не структурована, нема покрокової стратегії для новеньких, а просто окремі пости.

Але на хороших блогах статті якісні, оскільки кожен автор зацікавлений у тому, щоби на його ресурсі був максимально якісний контент. Знаю по собі. Та й логіка підказує, адже якісні матеріали це і хороші поведінкові фактори, це коментарі, лайки в соцмережах, додавання в закладки, рекламодавці, і т.д.

Тому на блогах можна знайти хороші теми, тільки інколи треба перерити купу інформації.

Що ж робити новенькому?

Наприклад піти сюди http://wpnew.ru/map-novice-lesson-wordpress-greate і читати уроки і покроково повторювати за автором.

Можна отут почитати http://pavlofox.net/forumy-ta-blogy-po-seo/ , я колись описував блоги та форуми сеотематики. Можливо з часом там щось змінилося, але загалом підбірка непогана.

Також можу порекомендувати український відео курс «Як створити блог на WordPress своїми руками» http://webdigest.com.ua/moji-kursy

Я його дивився – хороша робота. Зробіть все як каже автор, і будете мати свій блог.

Якщо ж порадити відео курси по створенні та просуванні сайтів інших авторів, то можете звернути увагу на курс Володимира Бєляєва «Блоггинг от А до Я».

Також, непогані матеріали Олександара Слободенюка http://baxonet.com/ По його курсах багато хто вчився.

Якщо чесно, то після всього побаченого, я вже сам подумаю записати якийсь відео курс чи написати книгу. Але то не зараз, бо зайнятий сайтами. Прийде час, тоді буде.

Добре, з відео курсами більш-менш зрозуміло.

Та ситуація із книгами чимось подібна. Я прочитав не один десяток книг, наприклад, про бізнес. В третині з них – вода. Більше чи менше.

А є книги, автори яких мене дивують: як можна одну думку розписати на всю книгу. А то пишуть і пишуть, з пустого в порожнє. Я розумію для чого це. В Західних країнах можна виручити непогані гроші за свою писанину, крім того ви стаєте експертом, і вас запрошують на всілякі конференції, інтерв’ю, і т.д. так це дєло вигідне.

Хтось сказав що для успіху в житті потрібно прочитати всього 10 книги, але щоб їх знайти прийдеться прочитати сотні. Мушу сказати що це правда.

Так що, дивіться самі що купуєте, бо це не тільки ваші гроші, але й час.

І на закінчення про розсилки.

Добре перевіряйте на що підписуєтесь, інакше ящик буде завалений листами.

У більшості випадків власнику розсилки потрібні ваші адреси щоби потім щось продати. Все інше мішура. Я сам маю розсилку на одному з сайтів 🙂

Інша справа, що цього вам ніхто не напише, максимум скажуть що це для формування лояльної аудиторії. Та насправді вам рано чи пізно будуть продавати якісь товари чи пропонувати платну рекламу.

6 коментарів

 1. Ніколи не довіряв подібним курсам, інфобізнесу. А стосовно експертів, то їх і у нас на телебаченні вистачає, політики, політологи, капітани очевидності

  • Так, шлаку дуже багато, а ціни “кусаються”.

  • Ніхто не каже довіряти подібним курсам. Але подивитись, почитати треба. Здоровий глузд та логіка дозволять визначити чому з того можна довіряти, а чому ні.

 2. Я прислухавсь до поради беляєва та почав читати сео блоги, – багато цікавого дізнавсь, але найцікавішими для мене чомусь виявилися пости з описами та результатами сео експерементів. Прочитавши декілька різних стратегій навіть вибрав та підігнав під себе одну яка мені дуже сподобалась, і яка, по всій логіці, повинна добре працювати. 
  Але вже з тиждень нічого нового не читав – просто не вистачає часу, адже зараз дуже багато писати треба… але коли допишу заплановану кількість статей на сайт та пройде запланований час – треба буде знов приступити до читання про різні методи просування запитів, хоча б щоб освіжити память та не допустити помилок в стратегії. 
  // Ах так, щодо води в статтях – поки що все що я бачив та читав було дуже інформаційним для мене, хоча багато думок та рекомендацій часто повторювались. Думаю води я майже не зустрічав тому що ще не так багато прочитав та подивився =)

 3. А щодо курсу “Блогінг від А до Я” – то він багато на що мені відкрив очі, а також пояснив всі основи =) Хороший курс як на мене. Беляєв вміє подати як і корисну інформацію, так і мотивацію) 

 4. Вставила фраза: “крім того ви стаєте експертом” 😀
  Експерти – вони такі 😀 Як викладачі і професори в Україні. Що все життя в інституті, а навчають праці на фабриці. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*