Три місяці роботи над блогом. Результати.

pavlofoxСьогодні минуло рівно три місяці від того, як я почав посилено працювати над цим блогом. Посилено – означає те, що я писав кожного дня (!) пости, а це три місяці. Дуже тішить мене те, що переважна більшість написаних за цей період статей має об’єм більше 3000 знаків без пробілів.

Крім того, на блог на біржі GoGetLinks було куплено десять хороших посилань із ТІЦ 20-50.

Що можна сказати про результати? Вони неоднозначні. Зокрема, був план вийти через три місяці на відвідуваність 300 відвідувачів щодня. Ага, вже!

Спочатку, до кінця місяця все йшло по плану (200 хостів щодня), та потім позитивне зростання припинилося. В результаті відвідуваність впала навіть до 100 уніків щодня, правда, на момент написання статті цифра коливається на відмітці 150. Як то кажуть: і за це дякую.

Чому ж я не вийшов на потрібні результати? По-перше, майже в кожній справі (не тільки інтернет чи бізнес) є спади і падіння. Навіть у бодібілдингу, після бурхливого росту м’язів, наступає тк.зв плато (спортсмени знають про що я). Та й в не одного і не в двох успішних блогерів читав про момент, коли пишеш-пишеш, а ніхто це не читає. Така ситуація є нормальною, і правильною реакцією на неї є … писати далі. Так так, сильно не мудрувати, а писати оптимізовані статті, і час-від-часу купувати посилання на ресурс.
Потрібно врахувати, що в укрнеті набагато менша аудиторія, і не слід порівнювати ситуацію з рунетом. Та вірю, що все з часом буде у нас добре.

Є ще одна причина чому я не зміг вийти на потрібну відвідуваність. Більшість моїх статей не сео оптимізовані. Тобто, я їх писав не під точну пошукову фразу, а «з голови». Справа в тому, що більшість навіть україномовних наших співвітчизників шукає інформацію російською, тому і скласти нормально семантичне ядро не вийде.

Але це не є такою проблемою,  адже не можна весь час на блозі писати тільки під запити. Це ж персональний ресурс! Значить хоча б час-від-часу треба висловити свою думку з певної події чи явища, а не тільки писати «комерційно».

Тепер щодо показників. Тематичний індекс цитування (ТІЦ) не виріс, а все тому, що почав закупляти посилання я тільки два місяці тому, а апдейта ТІЦ не було вже 64 дні. Зате показник PR виріс, на деяких сторінках навіть до 2-х одиниць.

Середня кількість переглядів на відвідувача на блозі складає 2.1. хотілось би краще, але на досить і досить непоганих російських блогах цей показник є гіршим. Середній час який проводять на моєму ресурсі читачі – 1.5 хвилини. Це також,  – не ідеально, але бути може.

Чим ще можна похвалитися? 23% відвідувачів приходять на мій ресурс із закладок. Це не є поганим показником. До речі, він більш точно показує якість ресурсу ніж ті ж посилання. Бо останні можна банально накупити на ресурс.

Про коментарі. Коментарів на моєму ресурсі небагато – 68, з них половина мої відповіді 🙂 Це трохи зле, але щоб росло кількість коментарів, ресурс повинен мати певний вік та довіру читачів. А це досягається місяцями та роками кропітливої роботи. Крім того, прийде час, і я кращому коментатору місяця даватиму грошову винагороду. Але поки-що треба почекати, нехай відвідуваність буде стабільною на рівні хоча б 300.

Про посилання із соціальних мереж. Оскільки відвідуваність є невеликою, то й посилань небагато. Та я тижня два тому встановив плагін «заплати лайком» і поставив його на 5 найбільш цікавих та відвідуваних сторінок. В результаті за ці два тижні вони зібрали 45 лайків. Стільки мій блог не мав за весь період існування.

До недоліків свого блогу можу віднести велику кількість орфографічних помилок на ньому. Так, я про це знаю. Але в мене є ще 3 ресурси, і поки що фізично все «вилизати» не виходить. Це погано, бо погіршує довіру читачів до автора блогу, та з часом я ситуацію зміню. І знаю як це зробити.

На закінчення. Здаватися не збираюся, є ще багато ідей для статей. Тим більше, що цей блог не тільки для заробітку, а більше для формування іміджу та впізнаваності. Та й «поговорити» із читачами хочеться.

Ще в планах зробити внутрішнє перелінкування із статей. Це “важка артилерія”, яка може значно покращити відвідуваність ресурсу.

2 comments

  1. Бажаю успіху та здійснення наміченого!
     

  2. Дякую! Тут є тільки два шляхи: або здаєшся і програєш, або змагаєшся і рано чи пізно своє візьмеш. Буду і далі писати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*