Це також люди

tabir46456Сьогодні ЗМІ поширили лист який написала учасниця групи «Pussy Riot» Надія Толоконнікова. Вона відбуває дворічне ув’язнення за дебош у православному храмі.

Ось цей лист, прочитайте його уважно http://lenta.ru/articles/2013

Одразу скажу, що про їхню групу до цієї акції не чув, тим більше не схвалюю того, що вони зробили.

Якщо хтось Божий храм і опоганив зробивши його засобом заробітку (насправді не все таке чорно-біле), то невже потрібно ще більше цей храм зневажати? Одні наробили шкоди, і потрібно і нам робити цирк із церкви?

Оце і все що я про це думав, крім того вирок вважав (і вважаю суворим), адже на мою думку за ненасильницькі злочини люди не повинні сидіти в тюрмі. Надіюсь, суспільство ще до цього «дозріє».

Але. Прочитана сьогодні стаття навела на невеселі думки.

Виявляється що в наш «просунутий час», в еру айфонів та висадок на Марс тисячі і тисячі людей десь поряд терплять приниження, біль та втому РОКАМИ.

Дуже зле, що немає хоч декількох порядних високопосадовців які б могли покращити умови їхнього утримання.

В час свого президентства Віктор Ющенко любив несподівано «заскочити» в якусь колонію. Як виявлялось, там часто сиділи люди «за мішок картоплі». Через це з’являлись чергові укази про помилування. Але це «точкові удари», які не змінюють загальну картину.

Як бачимо з таких листів чи рідкісних відео, знущання в місцях «не так віддалених» і далі продовжуються. Цікаво, де виростають такі люди, які не мають жодного співчуття до іншої людини? Адже ті хто помилились – також люди. Та й не факт що там всі дійсно заслужили таку кару.

І я так розумію що щось подібне робиться у багатьох країнах світу: колишнього СССР (без прибалтів), Латинська Америка, арабські країни. Хоча в останніх, якщо вірити ЗМІ, взагалі людське життя нічого не вартує. От так і живем.

І цим сильно контрастують умови утримання в західних країнах. Як ви думаєте, де сидить норвезький терорист Брейвік, який вбив десятки людей?

Виявляється що масовий вбивця утримується в досить комфортних умовах http://hate.trust.ua/antisoveticus/2012/08/23/17/FOTO-kameri-Breivika/ , має доступ до інтернету, виявив бажання навчатись заочно в одному з вузів.

Дійсно, нам ще далеко до норвежців в цьому плані.

А в наших країнах постійно ухвалюють якісь програми, ходять з якимись перевірками, виїжджають якісь комісії на місця – а людське життя та гідність все одно не в пошані.

Та невже аж так важко навести порядок в цих місцях, щоб людям було легше? Невже не знайдеться порядний та небайдужий високопосадовець?
Тим більше, що великій частині ув’язнених взагалі можна призначити виправні роботи.

На мою думку потрібно зробити два важливі кроки.

1.Перевіряти всіх високих чинів колоній на детекторі брехні. Це дасть можливість визначити садистів і виключити їх із закладів наглядання над людьми.

2.В кожній камері та на важливих об’єктах тюрми поставити камери спостереження. Тоді, як каже Толоконникова, не будуть люди працювати по 12-16 годин. Адже камера «все пише».

Не думаю, потрібно надто великі гроші на ті камери спостереження. Наприклад, для виборів закупили на кожну дільницю. До речі де вони?

P.S. Я, як православний християнин вірю що колись буде друге пришестя Христа, і буде страшний суд. Звучить сьогодні не модно, але це наука Церкви.

Буває задумаєшся про цей день – і стає страшно, адже всі ми грішні. І там буде не смішно.  Але коли читаєш про все нові і нові випадки кричущої несправедливості у світі, думаєш «краще б вже той день настав». Бо скільки тисяч років не давай людям, вони не можуть полюбити одне одного.
Хтось сказав, що на пам’ятнику людству буде написано: «Кожен хотів щастя. Для себе».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*