Циклічність відвідуваності сайтів

діаграмаВирішив написати цю статтю після того, як попадала відвідуваність на всіх моїх проектах.

Хоча і розумію, що об’єктивні підстави для цього є, але все одно неприємно. Коли на деяких проектах кількість відвідувачів зменшилась на 30-100 відсотків, то м’яко кажучи «не мотивує».

Та насправді кількість читачів на вебресурсах – величина не постійна, і залежить від багатьох факторів.

От деякими своїми спостереженнями я поділюсь.

Зміни у відвідуваності зв’язані із баном сайтів чи накладанням фільтрів не буду розглядати.

1. Часто відвідуваність ресурсів залежить від календаря, точніше від свят. Так, на моєму сайті про хвилястих папужок 9 березня була зафіксована рекордна кількість читачів – 2631 людина. А чому так? Та на 8 березня, понадаровували чоловіки жінкам папужок, і слабка стать почала наступного дня цікавитися що з цим «добром» робити.

2. Відвідуваність залежить від дня тижні. Наприклад, на сайті про папужок, в середині тижня мала відвідуваність, і у суботу та неділю – рекордно висока. На сайті про сад і город ситуація інша. Тут, в найбільше читачів у п’ятницю та неділю. А в суботу мало. Це тому, що в суботу, у вихідний день всі на городі. І ніхто не сидить в інтернеті.

3. Відвідуваність на ресурсах коливається також протягом року. Так, на тих же папужках, дуже хороша відвідуваність в зимову пору року, а весною і влітку падає. Це й не дивно: народ їде на шашлики та море.

На сайті про сад і город навпаки, на початку зими відвідуваність дуже низька, а в кінці зими і на початку весни сильно зростає. Потім стабільна протягом року, і на початку зими падає.

4. Популярність окремих статей також залежить від пори року та свят. Зокрема моя стаття на цьому блозі про те як не п’яніти, стає особливо популярною перед новорічними святами.

А про святкування Різдва 25 грудня – перед католицьким Різдвом.

5. Від кількості доданого контенту. На тому ж сайті про папужок, влітку минулого року я додав багато унікального контенту. То відвідуваність добряче виросла, незважаючи на «не сезон».

6. Відвідуваність сайту залежить від навіть від погоди. Якщо, наприклад, у вікенд йде дощ, то варто чекати збільшення відвідуваності.

Оце і є мої спостереження, з якими хотів поділитися з вами у цій статті.
Якщо у вас є свої дані, напишіть в коментарях. Буде цікаво прочитати.

11 коментарів

  1. Впала відвідуваність, при чому практично на всіх ресурсах, які так чи інакше стосуються інтернету, але то таке .. цикли є передбачувані, тут ти правий Павло, головне – не опускати руки. Тут ще один факт грає роль – змінюються алгоритми пошуковиків, але все стане на свої місця.

  2. Та нічого, ідей є море. Вистачило б часу та грошей.

  3. Я тут створив сайтик про колорадського жука, думав, весною під сезон відвідуваність буде зашкалюватати, – глухо. Мабуть, його треба сео-оптимізувати, закупити посилань, та дійняв мене вже колорадський жук! Бачити його не можу %)

    • Крім усього, часто потрібен час, просто час.
      У більш-менш конкурентних запитах в топі зовсім не молоденькі сторінки. Це деколи зле. Мені потрібно було знайти інформацію по реєстрації підприємців, КВЕДів і т.д. То в перших результатах пошуку багато старих, трастових сторінок.

  4. Якщо виживе колорадський жук, то, може, тільки через рік, на наступний сезон щось дасть…

  5. Для колорадського жука вроді ше не сезон

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*