У чому сенс життя

сім'я на велосипедах сенс життяУ чому сенс життя? Це питання повинна задати собі кожна людина. Адже життя у нас одне, і незалежно від того чи ти укладчик асфальту чи президент – час не шкодує нікого.

Та скоріше всього більшість людей не «мають часу» щоб завантажувати мозок такими «непотрібними речами». Просто в кінці життя скажуть що «життя пролетіло як один день».

Ті ж що пробують зрозуміти у чому сенс життя прийдуть до різних відповідей. І на мою думку це нормально. Адже кожна людина бачить світ по-своєму, і відповідно і ціль життя.

Та незалежно від того, як хто бачить світ, майже всі погодяться, що кожна людина живе у цьому світі не просто так.

Адже вона народилася, виросла, не померла маленькою, значить це для чогось потрібно.

Для чого? На моє глибоке переконання, кожна людина має своє призначення на планеті Земля. Кожен тут не просто так, а для чогось.

От сенсом життя і є взнати своє призначення і виконати його. Тоді можна сказати що ти не прожив марне життя.

Як дізнатися про своє призначення? Точного рецепту я не знаю, і навряд чи хтось скаже. Але подивіться та подумайте про те, що вам подобається робити, від чого ви отримуєте задоволення. Це і буде вашим призначенням. Зверніть увагу, про гроші я не говорив.

В більшості випадків людина займається не улюбленою справою задля грошей. Не стає тим, для чого «прийшов» у цей світ. Фактично промінює свою мрію на гроші. А в кінці життя подивиться що життя пройшло,  і ті гроші нічого не варті у порівняні з ЖИТТЯМ.

Тому, залежно від внутрішньої потреби та переконань, зміст життя у кожної людини може бути різним.
Наприклад, у когось це бути хорошим медиком, і рятувати людські життя. Яскравий приклад Микола Амосов чи Микола Пирогов. Ну ніхто ж не скаже, що вони не знайшли  сенс життя.

Або візьмемо борців за незалежність, кожна країна має своїх. Навіть проживши коротке життя, ми знаємо, що вони принесли користь суспільству, дали якийсь результат і приклад для майбутніх поколінь.

Насичене та наповнене сенсом життя не обов’язково може бути довгим. Пишучи це згадую католицького святого Максиміліана Кольбе, який у фашистському концтаборі віддав своє життя за невідому йому людину.

Та що там казати, кожна людина може принести максимальну користь суспільству і своїм прикладом надихати інших.

Взяти наприклад знаменитого спортсмена 50-х Пола Андерсона. В ті часи він був найсильнішою людиною на планеті. Він міг присідати зі штангою вагою 558 кг!

І як він використав свої вміння? Він став християнським місіонером, і проїхав увесь світ з лекціями християнської моралі.

На змаганнях часто виступав без гонорарів, а гроші переховував на створення та забезпечення сирітських будинків.

Всі свої зароблені гроші він віддав на благодійність.

А знаменита американська актриса Одрі Хепберн? Вона багато зусиль віддала допомагаючи бідним дітям Африки. Не можна сказати що вона намарно прожила своє життя.

Багато не відомих загалу людей принесли велику користь людям, і необов’язково щоб вони були знаменитостями.
Наприклад, звичайна вчителька яка любить свою роботу і віддає свою доброту учням, може велику кількість людей зробити людяними і добрими. І вона також намарне не проживе своє життя.

Крім того як знайти своє призначення в житті, люди повинні продовжувати свій рід, виховати добрих та розумних нащадків. Достатню кількість часу приділяти найближчим людям.

Погодьтесь, не буде виглядати правильним життя людини, яка весь свій час витрачає на роботу чи власні справи, і при цьому зовсім (або надто мало часу) приділяє своїй сім’ї.

А скільки часу потрібно приділяти своїм рідним? У знаменитого бізнес-тренера Браяна Трейсі я прочитав пораду, якою поділюсь із вами.

Він стверджує, що кожного дня потрібно поговорити та послухати рідних людей, і приділяти їм щодня 30 -60 -90 хвилин. Точну кількість не скажу, але це для прикладу. Перша цифра – задовільно, друга, – добре, третя – відмінно.

Зверніть увагу, мається на увазі спілкування віч-на-віч із людиною, а не продивляння разом телешоу чи «зависання» в інтернеті.

Крім усього вищесказаного, потрібно просто радіти ще одному дню життя, шукати все хороше в ньому, виходити із зони комфорту знайомлячись з новими людьми та відкриваючи нові місця. Не потрібно жити «сіро».

Звичайно, я не є істиною в останній інстанції, але моє переконання, що сенс життя є в тому щоб знайти своє призначення і займатися цією справою. А також створити гарну сім’ю, приділяти їй достатньо уваги та просто радіти життю.

Тоді в кінці життя, лежачи на смертельному одрі, ви не будете шкодувати про марно прожите життя. Вічно ніхто тут, на землі, не житиме, але ви зробили все що змогли.

10 comments

 1. Дякую, гарна стаття.
  Потрібно залишатися самим собою й не розмінювати своє призначення, яке відчуваєш душею, на гроші, кар’єру, становище в суспільстві й таке інше… Колись вичитав у Стівена Кінга, що не зреалізовані творчі плани так починають давити на голову, що можуть й проломити черепну коробку…   

 2. Заголовок статті зацікавив зразу, хоча була підозра, що тут щось не те – не може бути все так просто, але деякі моменти зі статті для себе почерпнув – дякую.

 3. Олександр

  Хоча я маю зовсім інші переконання із суттю я погоджуюсь. Головне щоб в основі було добро, це повинно бути постулатом, а усе інше залежить вже від того яка людина.

 4. Найгірше, коли людина нічого не робить, це виходить застій. Треба робити або добро, або зло. 

  • Я от “підбираюсь” до складання цілей. Багато, дуже багато успішних людей стверджують що це працює.
   Є багато версій постановки цілей, та найбільше сподобались поради Браяна Трейсі http://www.youtube.com/
   Він обіцяє що методика працює. А чому б не спробувати?

 5. бегемот

  Почнемо з того, що віруюча людина чи атеїст (це його право або вибір) знає, що життя на землі колись закінчується. З того треба і виходити.

  Здається, що непоганою допомогою тут може бути так зване “Парі Паскаля” (Хоч воно має свої недоліки). Щоб не переповідати його своїми словами, даю посилання на Вікіпедію https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D1%96_%D0%9F%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*