Варіанти розвитку блогу

блогЧасто так буває в житті що день за днем робиш те саме, і нічого не змінюєш. Більше уваги звертаєш на тактику, а не стратегію.

Так і я зі своїми проектами в інтернеті. Щось робиться, якісь статті пишуться, посилання дістаються. Але потрібного результату нема. Ну те що зовсім нема, бо ціль яку я собі ставив  досягти до Нового Року виконав, а зараз трошки «загальмувалося те діло». Треба більше дій, і менше лінуватися.

От дивлюсь на цей блог. Знаєте скільки мені приносить із контекстної реклами? Аж 25 гривень щомісяця. Тобто покриває витрати на хостинг і домен. І все. Як у тому анекдоті: «зате при ділі».

Вчора мав час подумати і дещо порахувати. На цей блог написав 270 статей. Нехай не всі ідеальні, нехай не всі цікаві, але основна маса має зміст. Крім того, є статті із унікальними картинками, поясненнями, і т.д.

От наприклад така pavlofox.net/yak-zrobyty-video-z-fotografij/

Чи така pavlofox.net/yandeks-metryka/

А тепер до чого я веду. Зараз хочу запускати нормальний сайт, по якійсь із комерційних тематик (ще вибираю з 1-3), і відповідно придивляюсь до копірайтерів.

Ситуація на ринку така: за 1$ за 1000 знаків можна очікувати простенького рерайту від новенького спеціаліста. І то не факт, що це буде нормально читатися, треба ще добре пошукати виконавця.

А в мене на блозі 270 статей копірайту, середній об’єм 3000 знаків. Навіть якщо брати по ціні дешевого рерайту із ледве зрозумілим змістом, то виходить під 10 000грн. А якщо врахувати що нормальний копірайтинг починається від декількох доларів за 1000 знаків, то виходить взагалі кругленька сума.

Або ще один варіант, продавати посилання із блогу, але не разово, а масово, активно. Україномовних донорів на біржах посилань не вистачає, сам знаю. А тут за одне посилання можна мати гривень 30. А якщо нагнати ТІЦ і цілих 50.

Тобто в принципі із блогу можна середню зарплату по Україні мати. І то з одного сайту.

А я тут 25 грн отримую 🙂

Якщо ж не здаватися, потерпіти, то чого можна очікувати?

Як завжди важко вгадувати, але бачаться два напрямки розвитку сайту.

Перший – комерційний. Писати сеооптимізовані статті, збирати підписчиків, створити платний продукт. Таким шляхом пішов той же Борісов. Хоча його блог для мене трошки «попсовий», що не заважає йому 5000$ щомісяця заробляти. Є більш серйозні ресурси, типу того ж Деваки.

Другий – розвиватися самому і писати хороші, суспільноважливі статті. Як приклад можна навести блог «Життя в стилі антикорпоратив». Мухачова вже давно читаю, і ціную за вміння думати, а також власну думку. Не всі його погляди поділяю (він підтримує Путіна) але голову на плечах має. Веде свій ресурс вже 7 років, має постійну аудиторію. Зробив собі певне «ім’я» в інтернеті. Правда зараз «відійшов від справ» поки не буде заробляти щомісяця 1 мільйон російських рублів.

До речі, хороша ідея, можливо потрібно буде таке і зі своїм блогом зробити: поки не зароблятиму щомісяця 1 000 баксів, не писати постів, а зайнятися «справою».

Так що бачу 4 напрямки розвитку цього блогу: продаж текстів (робота копірайтером), продаж посилань, попсовий блог для заробітку чи «елітарний», який дає змогу думати і задуматись.

А ви який шлях виберете ВИ?

14 коментарів

 1. Елітарний блог для заробітку)) Ну хто захоче назвати свій блог попсовим? В принципі – я схиляюсь до інфобізнесу і багато роблю в цьому напрямку, а от що вийде – чи попса чи еліта – час покаже.

 2. А чим поєднання погане? 🙂

  • Якщо масово продавати посилання із ресурсу, то хорошої відвідуваності можна не чекати. Та й заспамиться за рік-два.
   Якщо робити блог під заробіток, то буде щось таке: http://trynyty.ru/ot-a-do-ya/ (я не кажу що це погано). Просто може бути різна ціль в ресурсів.
   А якщо поєднувати, то можна згадати сайт ось цього хлопаки http://bablorub.blogspot.com/, часто його читаю.

   • Щоби масово не продавати потрібно ціни ~ на 20% вищі ставити, ніж середні. Якщо ресурс якісний, то куплятимуть, рідше, але будуть. А повірте, зараз якісних мало.
    В будь-якому разі можна хоча б спробувати.

 3. Павле, доллар за кіло ререйту від новенького спеціаліста – ціна, м’ягко кажучи, завищена. 50 центів за кіло на Адвего, а то й дешевше. За 70 й копірайт напишуть. Давайте оголошення в форум, де пошук виконавців, і вибирайте з-поміж них. Я ціни знаю, маю на Адвего 200 виконаних завдань. До речі, на завдання українською є попит.   

  • Адекватного виконавця за 1-1.5$ (1000 зн) знайти не просто. Треба добре шукати, особливо для таких специфічних галузей як поліграфія, чи будівництво.

   • Ну, ми говорили про “новеньких” 🙂 А фахівці в специфічних галузях – справді, півтора-два долари за копірайт. Більше, здається, й не деруть, може, в якихось крутих білих списках. Сам я завдання за ціною менше долара за копірайт не брав уже принципово… 

 4. А на ваше питання відповідаю так: четвертий шлях. Не хочу більше писати “на дядю”. Щоправда, не буду зарікатися, обставини можуть скластися й так, що й доведеться. Усе в руках Господа Бога. А з власного блога з часом, думаю, можна буде продавати посилання чи заробляти іншим чином.   

  • Є ще дуже хороший варіант, це писати статті під хороші (інакше не буде довіри в читачів) партнерські програми і просувати ці сторінки (купити пару посилань).
   І все, люди реєструються по нашому реферальному посиланні чи купують продукт (послугу), а нам щось капає в акаунті.
   Це як варіант.

  • Я навпаки починаю займатися знову копірайтингом)

   • Це також непогана ідея, я сам себе пару днів зловив на цьому. Бо приходиться замовляти статті по тематиці поліграфія. Тому з тим стикаюсь.
    В копірайтера одна проблеми – писати статті. А в сеошника: писати статті (чи замовляти), перелінковка, купувати посилання, займатися дизайном сайту, додавати нові статті в аддурілку і на сайт, і тд.і тп. Через це буває часу катастрофічно не вистачає.

 5. Щодо шляхів розвитку не знаю, так як в монетизації сайту я ще нічого не тямлю, ще не пробував 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*