Вибір та реєстрація домену для сайту.

доменне ім'яУ цій статті я напишу про вибір та реєстрацію домена сайту.

Одночасно з початком створення сайту потрібно думати яке дати йому доменне ім’я. Доменне ім’я — це адрес сайта в мережі (напр. доменне ім’я даного сайту pavlofox.net). До цього кроку треба віднестися відповідально. Потім поміняти його буде важко. Це можна порівняти з тим як дають ім’я дитині. Дивно, та деякі серйозні компанії цього не розуміють, і потім виходять сайти що мають адресу з 19 букв.

Отже, як вибрати доменне ім’я сайту?

Спочатку розповім про доменні зони. Найпопулярніші та “найкрутіші” такі ( в порядку спадання):

.COM

.UA

.RU

.NET

.ORG

.INFO

Інші.

Пам’ятайте також що бажано вибирати доменне ім’я другого ступеня (www.papuga.com) а не третього (www.papuga.in.ua). Хороші доменні імена вже зайняті багато років тому. Але якщо добре пошукати то завжди можна щось хороше знайти.

Вдало вибране доменне ім’я здатне допомогти просувати сайт. Що я маю на увазі? Наприклад, на запит “папуга” при всіх інших рівних умовах, пошукова система видасть  сайт www.papuga.in.ua  вище ніж, наприклад, kesha.com. Все тому, що в назві домену є запит який шукає користувач.

Треба знати що ім’я в доменній зоні .UA вам дадуть зареєструвати якщо ви його зареєстрували як торгову марку. Перевірити чи не зайняте доменне ім’я можна перевірити на всіх сайтах що займаються їх реєстрацією. Наприклад тут чи тут. Ці сайти я привів для прикладу, а ви добре пошукайте дешевший варіант.

Треба знати, що деякі компанії хитрують, роблячи дешевою реєстрацію домена, а вже його продовження наступного року коштуватиме дорожче.

Назва сайту повинна відображати суть, тематику вашого ресурсу. Але це не догма, можна просто вибрати цікаве, запам’ятовуване ім’я. Згадайте знамениту www.rozetka.com.ua. Бажано щоби назва сайту була короткою, тоді вона легко читається та запам’ятається. Є доменні зони в яких можна реєструвати домен на кирилиці. Але це не дуже поширено і я не рекомендую ризикувати.

За кожен рік користування доменним ім’ям потрібно платити певну плату (80-120 гривень щороку). Але не хвилюйтеся, якісний сайт повинен ці витрати покрити.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*