Відмовляюсь від підписної бази

СмартреспондерВже колись писав про проблеми із монетизацією підписної бази. Для тих хто не читав, коротко повторю.

Майже два роки тому, наслухавшись порад інтернет-бізнесменів створив свою розсилку на Смартреспондері. Йдеться про мій сайт про хвилястих папуг.

Щоб збирати швидше підписників, запропонував людям завантажувати взамін підписки безкоштовну книгу про хвилястих папуг. Також поставив спливаюче поп-ап вікно.

Скажу одразу, що майже за два роки я назбирав 4000 підписчиків. З одного боку виглядає «симпатично», але то тільки так виглядає 🙂

Тих, хто не мав ніколи своєї підписної бази ошелешу одразу: відкривають лист тільки відсотків 20 підписників. І це ще досить і досить непоганий результат. Якщо ви в школі дружили з математикою, то нескладно підрахувати скільки реально людей із 4000 відкриють листа.

Але й це ще не всі сюрпризи. Відкриваючи розсилку, я не подумав, що для тематики «папуги» фактично (і практично 🙂 ) немає інформаційного продукту. Колись запитував поради на відомому сеофорумі, то мені порадили рецепт смажених папужок продавати 🙂

Можна спробувати продавати клітки, але половина читачів із Росії, туди доставка буде дорожчою ніж ці клітки.

А продавати корм – він коштує небагато, і також доставка буде дорожчою ніж вартість корм. Потрібно саме інформаційний продукт, але я такого не знайшов 🙁

Тут мені вдалось дістати хороший відео курс як розпочати свою справу.

І на відміну від більшості «інфопродуктів» він здавався мені дуже якісним та практичним. Просто бери і роби. Я сам зараз роблю сайтик під цю ідею.

Тому вирішив порадити цей відео курс своїм підписчикам. Тим більше, що я їх дуже і дуже рідко «турбував» якимись рекламними листами.
Отже, написав їм нормального, «людського» листа, і порадив, кого цікавить купити курс. В листі вставив партнерські посилання.

Кажу, в курсі хороша ідея, за подібною я колись підпрацьовував менеджером з продажів.

В результаті 20% читачів відкрили мій лист. Але. Велика частина відписалася. Після кожного навіть листа по тематиці відписується якась частина, але це вже забагато.підписна база
Крім того, як бачите, перейшло за посиланням 158 людей. А купили…нуль. Ось скріншот із акаунту партнерського продукту: 2

Крім того, отримав від «вдячних» читачів декілька листів. От уривки з них:

«Х.. тебе что бы я на лохотрон повёлся» (крапочки я поставив, в оригіналі прямим текстом 🙂

«Удачи не в простом деле».

«Павел до сего момента спасибо еще раз –НО НО НО – Я СЧИТАЮ И ТАК У МЕНЯ В СТРАНЕ ВСЕ ВСЕ ДЕЛАЕТСЯ ( ДЕНЬГИ) ИЗ ВОЗДУХА – ПОРА ПРОИЗВОДИТЬ . ВЛОЖИТЬ СИЛЫ МОЗГ И ЖЕЛАНИЕ А ТАКЖЕ ЛЮБОВЬ К СТРАНЕ . ПЕРЕКУПЩИКИ ДЛЯ СТРАНЫ ОБУЗА . ПРОСТИТЕ НО В ЭТОМ РУСЛЕ БОЛЬШЕ НЕ ПИШИТЕ».

Ааа, забув сказати, що кожного місяця за розсилку я плачу Смартреспондеру 100 грн. Гроші невеликі, але краще купити собі фруктів, а не віддавати хто зна за що.

Що я придумав?

Створив групу Вконтакті (чому я раніше цього не зробив?). Поставив віджет на сайті, і люди потрошки приєднуються. А оcкільки відвідуваність ресурсу непогана, то дуже і дуже непогано вступають в групу. І це безкоштовно, і без всіляких поп-апів.

Сьогодні закінчується останній оплачений за акаунт день в Смартреспондері. І знаєте, немає бажання його продовжувати.

Так здається, за ці два роки я віддав їм близько 2 000 грн!

Відішлю сьогодні підписчикам останнього листа, із подякою за все (вони мені довіряють, часто запитують поради), і скажу що більше не буде підписки. А хто хоче, може лайкати групу Вконтакті, я там зустрінемось.

P.S. А саму базу підписчиків можна зберегти собі на комп. Це я зробив 🙂 Може згодиться колись.

7 comments

  1. Олексій

    Павло, а чому ти на сайті не розмістив блок з групою вк?

  2. “ПОРА ПРОИЗВОДИТЬ” – більшість людей привикли працювати руками, а не головою бо це для них більш реальне. Для них краще за копійки все життя зате без ніякого ризику. А той маленький ризик може змінити все життя.

  3. Думаю підписна має найбільший сенс для таких сайтів, як в Бєляєва. Ну і ще для магазинів.

    • Так, перед тим як заводити підписну базу, треба спочатку хоча б подумати для чого вона згодиться.
      А я 2 000грн віддав “коту під хвіст”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*