Вільне володіння зброєю

зброяПісля чергового резонансного злочину в Україні розгоряються дискусії між прихильниками та противниками прийняття закону на вільне володіння зброєю.

Це питання обговорюється не перший рік, у кожного є свої аргументи.

Спробую розібрати та прокоментувати факти що лунають із різних сторін.

Допоможе захиститися від злочинності

Частина правди у такому твердженні є. Злочинець може без особливих проблем дістати зброю, а нам приходиться захищати себе та рідних підручними засобами. Якщо б ми мали зброю, шанси успішно захистити себе збільшуються.

Як приклад наводиться досвід таких країн як США чи Швейцарія. Там на руках громадян є величезна кількість зброї, але злочинність через це не збільшується. Хоча й це є правдою, але для таких країн як Україна чи Росія це напевне не підійде. Можливо не гарно казати, але в нас надто проспиртована країна, і не хочу навіть думати як будуть виясняти відносини двоє чи більше “слєгка подвипивших” громадян. Для початку необхідно захистити населення від масового заспиртовування мізків.

Мої знайомі їздили на стажування у Швецію, і після старанних пошуків так і не знайшли де можна купити горілку. Пиво в місті продається тільки дуууже слабоалкогольне. Ось так держава захищає своїх громадян від одичіння. Напевне в таких країнах і можна дозволяти вільно носити зброю.

Щодо захисту від злочинців, оперативники стверджують, що захистити себе від нападу – непросто. Злочинці, як правило ретельно готують напад, і не дадуть вам часу відкрити сейф і привести зброю в бойовий стан.

Дасть можливість захистити свої права

Прихильники вільного володіння зброєю переконують що владі невигідно давати людям зброю через те, що ті фізично можуть її усунути від влади. Ніби зброєю не володіли в усі часи тільки раби. Особисто я не вірю в ефективність таких методів боротьби, тим більше що дуже часто політичні противники відрізняються тільки партійною символікою.

Боротися потрібно іншими методами. Згадайте слова В. Черчіля “Виборчий бюлетень сильніший за кулю”. Достатньо щоби людина думала своїм розумом, постійно вдосконалювалася, і тоді не просто буде обдурити її на виборах.

Найбільше що любили і всі диктатори, це стадність людей, коли особистість безмовно підчиняється лідеру чи більшості. Через це можливі диктаторські режими, а не через брак зброї на руках. Будуть корисні слова І. Франка: “Мовиш: нині інші війни, ну, то іншу зброю куй”.

Допоможе захистити свою країну

Ну це вже не більше ніж міф. Те що в населення на руках є багато пістолетів та автоматів мало впливає на результат військового конфлікту. Згадайте швидку окупацію американцями Іраку. Там у кожній хаті був не один ствол, а американці за пару днів взяли Багдад. Можливо і тривають партизанські дії, але окупантів ніхто не вигнав і не вижене з країни. Результат сучасної війни вирішує спочатку авіація, бомбардуючи всі важливі об’єкти. А потім в роботу включається спецназ, і зачищає те, що ще рухається.  У такому випадку населення з своїми калашами буде статистами.

Крім того, не обов’язково що хтось буде взагалі піде в наступ зі зброєю на руках. Та ж Москва може запросто перекрити кран з газом, і наша економіка зупиниться. Міжнародний Валютний Фонд при потребі може не давати відстрочки на оплату боргів, а потребувати оплати їх в терміни. А ми напозичали багато…

Що робити

Не секрет що більшість злочинів здійснюється у стані алкогольного сп’яніння. То напевне спочатку необхідно провести боротьбу у державі із алкогольною залежністю, фільтрувати ефір від продукції що пропагує насилля, необхідно популяризувати масовий спорт та секції. Молоді люди повинні мати заняття а не тинятися вулицями у пошуках пригод. Можливо тоді і тримати в дома зброю не потрібно буде?

Цікаве спостереження

Прихильники вільного володіння зброєю люблять приводити приклад Швейцарії. При цьому стидливо замовчують країни типу Афганістану, Пакистану чи Ірану, де по декілька автоматів на кожну сім’ю.
Ну і насамкінець почитати: http://tinyurl.com/zmlfadw

2 comments

  1. Зброя – це інструмент. Його функціонування напряму залежить від тієї людини, в руки якої він потрапить (кожен має в хаті не один ніж, а в умілих руках це страшна зброя). Тож у першу чергу слід “працювати” з людиною, з її психічним станом і станом суспільства, в якому вона живе, аби їй і на думку не прийшло використовувати зброю в негідних цілях.

    • Це також, одна з моїх ранніх статей. Після всього що сталося за останній рік, сам задумався.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*