Внутрішнє перелінкування. Як зробити і для чого потрібно.

посиланняХто займаються просуванням сайтів у пошукових системах знають, яку важливу роль у цьому процесі грають посилання. Вебмайстри правдами і неправдами намагаються отримати чим більше посилань. Вони їх купують (часто за немалі гроші), спамлять по коментарях та форумах, обмінюються з іншими вебмайстрами, ховають в кодах безкоштовних шаблонів, проганяють по каталогах сайтів. І їхні зусилля не є марними! Адже, що б там не казали, пошукові системи все ще велику роль надають кількості та якості посилань.

Та витрачаючи такі зусилля на добування зовнішніх посилань, деякі вемайстри забувають, що внутрішні мають не меншу силу! І не треба сумніватися. Тільки на одному внутрішньому перелінкуванні можна відчутно підняти відвідуваність, часто в рази. А все тому, що для пошуковиків немає особливої різниці яке це посилання: зовнішнє чи внутрішнє. Звичайно, перші необхідні, щоби підняти сайту траст та вагу, набрати “ссилочну масу”. Але не слід недооцінювати внутрішні резерви ресурсу.

Адже це достатньо просто і повністю безкоштовно.

Для тих хто не знає що таке внутрішнє перелінкування: це посилання які ви ставите із однієї сторінки свого сайту на іншу сторінку цього ж ресурсу. Тепер про те як робити внутрішнє перелінкування.

Спочатку слід подивитися під який пошуковий запит була написана сторінка. Це в разі якщо ви складали семантичне ядро і під нього писали статті. Якщо ж писали просто “з голови”, то тепер прийдеться дещо змінити.

Зараз поясню. Справа в тому, що ніби всі люди люди різні, мають різні смаки та потреби, та насправді більшість пошукових запитів повторюються. Одні частіше, інші -рідше. Ваше завдання писати статті не хаотично, і на будь- яку тематику, і саме під пошукові запити. В такому випадку на кожну статтю “приходитиме” набагато більше користувачів, ніж писати “просто так”.

Для того щоби перевірити що шукають користувачі інтернету, є спеціальні сервіси.

Зокрема це:

статистика ключових слів від Яндекса http://wordstat.yandex.ru/

та сервіс Google Adwords https://adwords.google.com , але тут треба попередньо зареєструватися.

Є ще для цієї мети платні та безкоштовні програми типу Key Collector.

Тепер, в поле пошуку вводите фразу чи слово про яке зроблений ваш ресурс. Сервіс покаже які слова зв’язані із цими фразами шукають користувачі і з якою частотою.

Тепер під кожну фразу чи слово слід написати статтю.

Що означає написати статтю під кожне ключове слово? Тут не буду довго говорити, скажу що це слово повинно пару разів зустрічатися у тексті статті (у різних відмінках), повинно бути у тезі Title (обов’язково!), і у заголовку. А для більшої впевненості нехай буде присутнє у підзаголовках (H1, H2). Також в характеристиках зображення до статті також має бути вказане ключове слово. Все. Сторінка оптимізована. Але, якщо слово дуже популярне, то приблизно так могли оптимізувати сторінку не тільки. Кого ж тоді поставити на перші місця у видачі.

Отут і починають діяти якісні посилання: чим їх більше, тим краще.

Як було сказано вище, посилання можна купити, та вони недешеві. Тому потрібно робити внутрішнє перелінкування.

Робимо так. У Яндексі вводимо слово під яке оптимізована наша сторінка (це потрібно буде повторити із всіма сторінками) у поле пошуку, але вибираємо ще меню розширений пошук і вводимо в поле сайт адресу свого ресурсу. Це потрібно для того, щоби Яндекс шукав тільки на вашому ресурсі.

Після цього натискаємо на “пошук”. Яндекс видасть всі ті сторінки (в порядку релевалентності) які найкраще розкривають та описують слово яке ви вставили в меню пошуку. При чому, ті слова які виділені жирним шрифтом найкраще зі усієї статті близькі до ключового слова.1tyut

Тепер все просто. З кожного слова яке Яндекс виділи жирним шрифтом робимо посилання на свою оптимізовану сторінку (дивись фото).

Все, робота зроблена.

Також, слід не забувати що потрібно робити посилання не тільки з самої статті, але в кінці матеріалу зробити блок посилань “статті по темі” чи щось таке.

В результаті вище наведених дій, відвідуваність вашого ресурсу може підвищитися в рази. Перевірено.

One comment

  1. Може з місяць назад прочитав подібну статтю. Тепер теж таке практикую, стараюсь гарно припаркувати посилання на щось “по темі” у текст сторінки 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*