Внутрішнє перелінкування. Як це роблю я

roboche-misceВже колись писав статтю про внутрішнє перелінкування. Та з’явились нові нюанси, і нічого страшного не станеться, якщо інформацію обновлю.

Що таке внутрішнє перелінкування?

Це посилання із однієї сторінки сайту, на іншу сторінку, того самого ресурсу. Пошукові системи негативного відносяться до продажних зовнішніх посилань. Зате заохочують ставити посилання в межах одного ресурсу.

Треба знати, що такі посилання можуть бути як із статей, так і з меню чи лінків у футері. Нас зараз цікавить саме із статей (більш ефективне).

Для чого потрібне внутрішнє перелінкування?

По-перше, люди переходять за посиланнями у статтях (як у Вікіпедії). Відповідно довше залишаться на сайті.

Крім того, навіть внутрішнє посилання здатне підняти «вагу» сторінки. Відповідно є шанс побачити її вище в результатах пошукової видачі.

Можна умовно позначити вагу сторінки А і сторінки Б в одиницю. Якщо вони зішлються одна на одну, то їхня «вага» буде вже не одиниця, а більше. Умовно кажучи 1,1.
Звучить трохи дивно. Але в мережі можна знайти обґрунтування цієї теорії. Можете собі пошукати.

Як робити внутрішнє перелінкування?

Можна робити навгад, або використовувати свої здогадки. А можна користуватись підказками пошукових систем: Гугла чи Яндекса.

Якщо просуваєте під Росію – то Яндекса, якщо читачі будуть з України – під Гугл. Правда останнім часом Google почав здоганати Яндекс і в Росії.

Так що будемо користуватись американським сервісом.

В поле пошуку вводимо: пошуковий запит site:pavlofox.net

Тільки вставте свій пошуковий запит та адресу сайту. Щоб робот шукав тільки по ваших сторінках.

Тепер покажу як це виглядає

Наприклад, я хочу перелінкувати свою свіжу статтю «всі бої Володимира Кличка».

Для цього на неї потрібно поставити 2-4 посилання з інших сторінок блогу.

Вводжу в Гугл назву статті.внутрішнє перелінкування

Як бачимо, перше місце займає цільова сторінка, на яку ставимо посилання (1). А нижче стоять найбільш релевалентні матеріали (так вважає Гугл). І от з них ставимо посилання на статтю «всі бої Володимира Кличка». До речі, пошукова система пішла ще далі, і навіть виділила потрібні фрази та слова (2). З них і треба ставити лінки.
Зауваження. Якщо ви звернули увагу, Гугл інколи підсвічує фрази, яких не має в статтях. Він побачив на сторінці, в кінці матеріалу «подібні статті», з них бере.

Ще одне. Буває, що не знайдеться потрібних слів для перелінкування. Наприклад, вчора я лінкував статтю «як заробити на транскрибації». Не було достатньо фраз. Тому в пошук ставив по черзі: «заробити» і «транскрибація». Для другого слова подібного нічого не знайшлось, зате із «заробити» поставив три посилання. Нормально.
І ще одне 🙂 Бажано, щоб перелінкування було рівномірним. Не так, що з одної сторінки йде 15 вихідних, а з іншої нічого. Оптимально з кожної по 2-4.
Найостанніше 😀 Посилання повинно відкриватись в новій вкладці. Таким чином збільшується час перебування читачів на сайті.

Як збільшити кількість відвідувачів

Хоч пошукові системи дуже розумні, але це все одно це роботи. І вони помиляються.

Наприклад, написав я колись статтю «як створити свій сайт». В ній близько 10 000 символів, підзаговки, унікалізовані фото, перелінкування. Текст чистий копірайтинг, «без води». Куплено декілька зовнішніх посилань. І що думаєте? Вона десь «плентається» на 4-5 сторінці видачі.

Чому? Не знаю. Щось там алгоритми начудили.

Для чого я привів це приклад? Щоб ви знали, що потрібно в першу чергу звертати увагу на сторінки, які вже позитивно оцінили пошукові системи.

Покажу на прикладі лічильника Liveinternet і сайту про сад та город (в нього зараз не сезон).перелінковка сайту внутрішня

Йдемо в статистику, і тиснемо «точки входа» (3). Нам покажуть сторінки, які найбільше приводять читачів. Тобто їх Гугл та Яндекс ВЖЕ вважають якісними.

То що потрібно? Правильно, ще трішки їх «підштовхнути». Якщо вони були на 4-10 місці, значить треба додати 2-3 внутрішні посилання, щоб загнати в першу трійку.

І якщо вони ВЖЕ приводять людей, уявіть що буде, коли ми їх піднімемо у видачі.

Звичайно, якщо є зайві кошти, то можна накупити зовнішніх посилань. Але якісні коштують немало, і пошуковики їх все одно бачать. То краще обмежитись якісним внутрішнім перелінкуванням на перші 20-50 найпопулярніших сторінок.

Надіюсь, що вище написане допоможе вашим сайтам отримати значно більше користувачів.

P.S.Згадав, коли вже написав статтю. Дуже часто «школярі» крадуть мої статті. Зворотнього посилання, ясна річ, ніхто не ставить. Але, коли є внутрішні посилання у статті, то їх можуть не запримітити. І потім дивишся – у тебе зовнішнє посилання з’явилось 🙂

12 comments

 1. Дякую з статтю. Пішов робити внутрішню перелінковку собі)

  • Я також сиджу, перелінковую. Бо за останні місяці статей написав багато, але не перелінкував.

 2. Павло, вважаю, що трошки погано ти робиш перелінковку. Варто орієнтуватися не на гугл, а на те чи люди будуть переходити на сторінку. Гугл тупа машина, яка орієнтується по словах.)

  Орієнтуйся по тому чи людям які читають статтю буде цікаво почитати іншу.) Це збільшує ПФ відповідно росте і позиція. Якщо на посилання ніхто не натискає гугл його вважає не релевантним.

  Я теж думав понаставляти так посилань, чим більше тим краще 😀 А в результаті користувачі читали тільки одну статтю, а на посилання не звертали уваги.)

  • Розумію про що ти говориш. Але без допомоги Гугла точно не зможеш перелінкувати багато сторінок.
   Знаю що говорю, бо зараз сиджу та лінкую – очі болять і мозок просить відпочинку. А самостійно буде набагато важче. І скоріше всього багато сторінок взагалі будуть не пролінковані, бо їх не запримітиш.

 3. А якби посилання виділяв якимось кольором (синім наприклад) – було би караще, а то його можна замітити тільки коли водиш по тексту мишкою коли появляється рука

  • В мене виділяється темно червоним. Синім не хочу, бо в дизайну сайтів є певні правила. Одні кольори добре дивляться з іншими.

 4. Перелінковка то хороша штука, я коли зробив правильне перелінкування (орієнтувався на те, що шукають люди приходячи на конкретну сторінку і вже на ній ставив посилання на детальніші “розкриття теми”), то показники відмов для сторінок з 20% відсотків впали до 5-10% 🙂
  Тому точно важливо робити перелінковку)

 5. У мене так і сталося (як ти пишеш в P.S.): взяли статтю без дозволу, але забули забрати внутрішнє посилання в тексті. Знайшов по статистиці переходів. Але слід віддати належне – коли попросив автора-крадія поставити посилання на мій сайт – зробила без суперечок.

  • В мене був випадок, що людина купила перекладену статтю на біржі контенту. І взагалі не знала, що це вкрадене.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*