Книга «Воспитание позитивных детей в негативном мире».

Книга Зига Зиглара «Воспитание позитивных детей в негативном мире».Виявляється, що правильне виховання людей це ціла наука, і батькам потрібно знати про цей процес більше. Де взяти знання? Одним із найдоступніших методів є книги.

А як вибрати авторів цих книги, адже матеріалу дуже багато? На мою думку слід дивитись чого досяг сам той чи інший автор, відповідно у нього можна вчитись.

От тому я рекомендую ознайомлюватись працями такої успішної людини як Зіг Зіглар. Він є автором багатьох бестселерів, консультант, лектор, керівник «Zig Ziglar Corporation» яка допомагає людям максимально реалізовувати свій потенціал.

Він написав книгу «Воспитание позитивных детей в негативном мире».

Книжечка дуже невелика, але в ній зібрано багато порад. Деякі я приведу у цій статті.

Автор настійливо радить правильно виховувати своїх дітей, прищеплювати їм загальнолюдські цінності, не пускати все на самотік.

Адже «смаки» майбутнього покоління змінюються, і не завжди в кращу сторону. Так, Зіглар приводить результати досліджень доктора Уотсона, президента баптиського коледжу. Так от, в 1940-х роках найважчими злочинами серед учнів було: бігати коридорами, жувати гумку, шуміти, смітити, носити незаправлену сорочку. Вже через 40 років види порушень кардинально змінились: крадіжки, побиття, наркотики, підпали, бомби, вандалізм, вимагання грошей.

Як бачимо, потрібно щось робити, щоб діти ставали кращими а не гіршими.

Що ж робити?

В першу чергу автор рекомендує обмежувати час перегляду вашими дітьми телевізора, адже там рідко є щось хороше, тільки суцільний негатив. Я вже мовчу про шкоду для здоров’я очей та відсутність руху та ігор на свіжому повітрі. Цю книгу Зіг писав ще в 90-х, тому сюди сміливо можна додати обмеження роботи за комп’ютером.

Виховуючи дітей слід не тільки розказувати як правильно себе поводити, але й таким бути самим. Бо діти (як і люди) в першу чергу беруть приклад із того що бачать, а не що їм говорять.

Важливо хвалити дітей за те, що вони зроблять добре, а не спішити критикувати за кожен промах. Так можна виховати самодостатніх, впевнених в собі людей.

Слід змалку привчати дітей до праці, і виконувати свою роботу максимально якісно. Потім, в дорослому житті їм буде легше досягати висот у будь-якій сфері діяльності.

Конче необхідно багато спілкуватися із дітьми, а не приділяти їм по 10 хвилин на день. Інакше потім будемо дивуватись чому діти виросли поганими, нас ігнорують, не люблять та не поважають. А причина в нас самих.

Із само мого дитинства прищеплюйте дитині загальнолюдські цінності, закладіть моральний фундамент. Якщо ви віруючий, то навчіть основам своєї віри, якщо ви атеїст – дайте своє поняття добра і зла. В такому випадку ваша дитина у важкі моменти життя все одно залишиться «людиною».

Намагайтеся завжди мати почуття гумору, і частіше щиро сміятись в присутності дітей. Від того вони також виростуть щасливішими, легше переноситимуть невдачі.

Намагайтеся годувати дитину корисною, вітамінною їжею, не перегодовуйте їх. Як пише автор книги: «миле, пухленьке дитинча як правило означає перекормлене». А це вже не добре для його здоров’я.

Великий вплив на дітей має відношення між батьками, адже дитина несвідомо моделюватиме вашу ситуацію у вже своїй сім’ї. Якщо ви сваритесь, не поважаєте одне одного, то дитині буде важче побудувати свою щасливу сім’ю.

Зіглар не радить сюсюкати із малечею. Краще розмовляти з ними як із дорослими. Просто розмовляйте трошки повільніше та чіткіше.

Якщо відказуєте дитині в якомусь проханню, то обов’язково скажіть чому не можна.

Голосніше – не означає краще. Дослідження показали, що при підвищення голосу діти часто роблять все навпаки.

Потрібно навчити дітей хорошим манерам. Наприклад, коли вашій дитині когось представляють нехай каже «Дуже приємно». Нехай частіше вживає слова «Дякую» чи «Вибачте».

От я виклав свої замітки від прочитання книги Зіг Зіглара. Ознайомтесь із всім матеріалом, щоби знати більше. Книжечка невелика.

До речі, також рекомендую книгу відомого бізнес-тренера Браяна Трейсі «Воспитай супердетей». Це також невелика, без «води», але дуже корисна книжечка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*