Впевненість

канадський вовкЦю статтю пишу не просто так, і ділюсь результатами певних роздумів та переконань.

Я дуже хотів дізнатись в чому різниця між успішними спортсменами, музикантами, ораторами, бізнесменами і невдахами.

Кажу, продумував різні причини та варіанти. В результаті, вже пару років сформувалось певне переконання. Невдах та наших кумирів роз’єднує одне – впевненість.

Не зв’язки, не гроші, не таланти, і навіть не так вміння, як ВПЕВНЕНІСТЬ.

Якщо вона є, то це видно навіть по очах та виразу обличчя людини. Тоді вона може все, і якимось магічним чином все починає вдаватись.

Хтось скаже що я тут на філософствував, і проситиме доказів. Давайте, спробую аргументувати.

Почну із найпоказовішого випадку що стався із футболістом Андрієм Шевченком. Людина класно грала в Динамо (К), потім показував феєричну гру в Мілані. Отримав приз «Золотий м’яч», став кращим бомбардиром Серії А. після того як перейшов до англійського Челсі – перестав грати. Причин може бути багато, в тому числі партнери могли банально не грати на Шеву. А сам сильно не побігаєш…
Але, проходить рік (точно не пам’ятаю) і Андрій повертається до Мілану, до того самого тренера та складу. І знаєте що? Гра не пішла!

Що він втратив за цей рік? Можете казати що хочете, але я не вірю, що настільки погіршилась спортивна форма. Ні. Він втратив впевненість!

Ще випадок. Був такий мегапопулярний в Україні гурт Аква Віта. В мене самого ще лежить на шафі касета з їхніми записами. Досить класною була їхня музика. Потім, так сталось, що гурт «розлетівся». Більше ніж через 10 років після цього вокаліста Ірина Філатова спробувала свої сили на шоу «Україна має талант». Я за неї вболівав, і не подобалась ситуація коли відому в минулому співачку тепер екзаменують. Арбеніна навіть сказала що Ірина співала «без огонька». В результаті Філатова далі не пройшла. Звичайно, практики не було, бо працювала ці 12 років десь стюардесою. Але, я не побачив в її очах впевненості. А це вирішує.

Ради справедливості треба сказати що після цього Ірина виступила в третьому сезоні X-фактора, і заспівала чудово. Молодець.

Дуже добре пам’ятаю як починали крутити перші кліпи «Океану Ельзи» під назвою «Там де нас нема». Вони тоді ще не були популярними, я навіть їх раз бачив у львівському трамваї (сам гурт, без Вакарчука). Через пару років Славко став мегапопулярним, і не тільки в Україні, але й в Росії.

Що змінилось? Тоді гірше співав чи гірша музика була? Можливо, але не настільки.

В них стало більше впевненості.

Як бачите, впевненість конче потрібна. Її не замінять ніякі афірмації, ніякі самопереконання. Такі речі можуть тільки нас обманути, але в середині душі ти не відчуваєш впевненості.

Згадайте відбіркові конкурси типу «Україна має талант». Там люди себе «накачали» що вони можуть класно співати, а насправді виходить дуже … смішно. Чому їхня віра не робить див? Чому не допомагає? Все просто, вони себе заставили вірити, та насправді вони знають що це не правда.

Як же отримати справжню впевненість яка робить дива?

Відповім. Тільки практика. Колись читав книгу, де автор стверджує, що для того щоб стати спецом екстракласу потрібно витратити на те чи інше заняття 10 000 годин. Так, я не, помилився – 10 000 годин.

Як приклад він приводить тих же Бітлів, які в своїх інтерв’ю признались скільки часу вони тренувались. Це відноситься і до професійних спортсменів, і лікарів, і т.д.

Причому, важливо, щоб ніщо не порушувало вашу впевненість. Згадайте, як ми злились що боксерам Кличкам в середині 90-х підсовували «мішків».

Це була хороша стратегія, в результаті вони звикли всіх зносити з рингу. Потім били всіх, без різниці Льюїс чи не Льюїс там. В них вже була справжня впевненість, вони звикли перемагати. Причому не «накачали морально» себе, як їхні суперники кричать перед поєдинком, Клички просто ЦЕ ЗНАЮТЬ.

Як повернути впевненість після провалу? Дуже важко, вище приклади я навів. Можу вам згадати такого боксера як Майкл Грант. Він провів багато успішних поєдинків, і йому пророкували успіх, на нього ставила вся Америка.

Та в 2000 році Грант вийшов на бій із легендою боксу, Ленноксом Льюїсом.  Зашвидко. В результат Леннокс зламав Майкла і впевнено переміг.

Після цього Грант програв несерйозним суперникам. Все, він втратив впевненість.

На мою думку, повернути впевненість можна декількома способами: візуалізація, перемоги (починати з нескладних речей) і постійні тренування.

2 коментарі

  1. Впевненість це “золота річ”! Я спеціально ходив на тренінги від OVB щоб цю якість в собі натринувати) і таки не погано допомогло))) 
    А якщо поєднати впевненість та наглість (в міру звісно) то взагалі “гори перевернути” можна))

    • Це точно. Правда, як я писав у статті, важливіше внутрішнє переконання, ніж проста “накачка”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти