Вибори президента 2014. Післямова

vyboryВчора закінчились вибори в першому турі президента України, ЦВК оприлюднила дані із підрахунку 50 % бюлетенів. Лідирує Петро Порошенко, із 53.7% голосів. Тобто перемагає ще й першому турі.

Після аналізу всього що сталося, є що сказати.

Ну по-перше, скажу чесно за кого голосував. Це Дмитро Ярош. Якщо би був другий тур між Порошенком та Тимошенко, то вибрав би першого.

А далі те, що прийшло в голову:

1.Цікаво, як пояснить російське телебачення той факт, що лідер Правого сектора Дмитро Ярош (яким перелякали всю Росію), набрав тільки трошки більше 1% голосів? 

2.Здивував результат Ляшка. Має хороші шанси на наступних парламентських виборах. Інша справа, щоб це не чув черговий популіст.

3.Дуже низький результат виявився у Тягнибока. І це при досить потужній інфраструктурі партії, та й мають представництво в парламенті. Єврей із класичним прізвищем Рабинович, набрав більше.

4. Неприємно здивувала Тимошенко своєю заявою після виборів (хто б сумнівався). Заявила, що «президент, якого українці оберуть на цих президентських виборів, має всі можливості і всі важелі впливу, всі інструменти влади щоб невідкладно зупинити війну, щоб невідкладно задовольнити всі очікування українців, які у них були під час цих виборів» (виділення моє).

Ми ж не дурні люди, і розуміємо, що в нас тепер форма правління парламентсько-президентська. А парламент в нас зовсім не відображає настроїв людей.

5.Путін сам себе обманув. Він забрав 1.5 мільйони переважно проросійських виборців. Ну і не дав двом проросійським областям проголосувати.

6.Якщо хочемо змін та реформ, то конче потрібні нові вибори парламенту. Комуністи та регіонали там явно не відображають настроїв у суспільстві.

7.На Порошенку тепер велика відповідальність та очікування. Думаю, він не забув як Яник спішно втікав на вертольоті, і не хоче так само позорно закінчити.

У крайньому разі Порох не дурень, і не рецидивіст. А там побачимо.

8.Дуже добре, що нарешті за багато років маємо на більшості дільниць вибори без тітушок, скандалів, автобусів з беркутами, і т.д. Можливо це стане хорошою звичкою і на майбутнє.

9.В день виборів помер Войцех Ярузельський. Останній живий лідер країн соціалістичного табору. Символічно.

10.Чекав, що за звичкою у студію Савіка Шустера, у після виборчий марафон прийде Юлія Тимошенко. Не прийшла. До речі, по Києву, її “Батьківщина” набрала на диво мало відсотків.

11.Вперше, за результатами виборів по регіонах, ви не визначите який це регіон. Більшість кандидатів отримали рівну кількість голосів на Сході чи Заході.

12.Ніколи в б не повірив, ще якихось 7-8 місяців тому, що така «крута» Партія Регіонів зазнає повного фіаско. Їхні колишні члени на виборах набрали в кращому випадку 4 відсотки. Знаю, Донбас не голосував, але все одно.

Та й у день виборів, їхній колишній лідер ховається десь по Ростову, а «господар Донбасу» Ахметов, у Києві. Його резиденцію оточили протестуючі.

Кажу ще раз: ніколи б не подумав. У їхніх руках була фактично вся країна, від А до Я.

13.Цікаво, чи Яник прийшов на виборчу дільницю у Ростові? 🙂

14.Порошенко  заявив, що Яценюк залишається на посаді прем’єра. Підтримую таке рішення.

15.В будь-якому випадку, суспільство має дати час новому президентові (наприклад 100 днів). І вже потім з нього питати за його дії.

Але тут велику роль ще й відіграватиме парламент, чи не буде ставити “палки в колеса”.

5 comments

 1. Не можу погодитися з цим всі оптимізмом. Був членом ДВК, рахував голоси. Знаєте, щоб сьогодні Гриценко, Тягнибок і Ярош разом взяті набрали менше ніж якийсь Ляшко? Чим ті люди взагалі думають… Більше того, за якогось добкіна голосів всього в четверо менше, ніж в того ж Тягнибока чи Яроша. І це Рівне!

  Порошенко не такий дурний як Ялинкович, але не варто цьому сильно радіти. Це може означати й те, що він просто набагато тихіше і акуратніше робитиме все те, проти чого всі хто боровся боролись.

  • Я думаю, що оптимізм в суспільства в першу чергу через те, що є вже нарешті легітимний президент, який візьме (повинен) на себе відповідальність за ситуацію в країні.
   А далі буде видно.

 2. Я теж був на дільниці членом комісії. З 1744 людей що проголосували, 1089 були за Порошенка, 189 за Ляшка і 150 за Тимошенко….

  Найбільше мене порадувало те, що на цих виборах люди йшли на дільниці як на свято. В вишиванках, з національною символікою та дітьми. В мене є з чим порівнювати (не перший раз на виборах приймаю участь) – раніше такого не було. Стосовно кандидатів, то найбільше мені подобався Гриценко, але знаючи, що він не прийде навіть до гіпопетичного другого туру, я проголосував за Порошенка, як і більшість рівнян і українців. Надіюсь, що він справиться з тією довірою, яку на його плечі вчора поклала Україна…

 3. Голоси Тягнибока і Яроша перебрав на себе Ляшко. Він, навідмінно від Тягнибока, шось робив на сході і навідмінно від Яроша, робив це “голосно” на камеру. От і весь сікрєт. Щодо партії ушльопків, то їхній рейтинг і при баті був плінтусний, все решта – натягувалось за вуха і тітушкуванням.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*