Як вибрати фотоапарат, об’єктив і смартфон із хорошою камерою

Розкажу як вибрати фотоапарат, об’єктив і смартфон із хорошою камерою

Я сам трошки цікавлюсь фотографію і знаю, скільки суперечок і думок виникає, коли починається: який фотоапарат кращий, Canon чи Nikon, дзеркалки чи бездзеркалки, який об’єктив різкіший, зум чи фікс, і т.д.

І як правило, кожен у суперечці залишається при своїй думці. А хто хоче купити хороший фотоапарат чи смартфон із класною камерою довіряє свій вибір рекламістам.

Виявляється, у мережі є купа сервісів, де на основі вже готових стандартизованих результатів можна скласти свою думку, про ту чи іншу техніку.

 1. https://versus.com/ru/ – у поле пошуку вказуєте дві моделі фотоапаратів, і розділяєте їх англійським «vs». Наприклад: «Canon EOS 100D vs Canon EOS M3». І тоді дивитесь, чим вони відрізняються. Але не беріть все, що тут пишеться до уваги. Наприклад, тут я не бачу, скільки бітний RAW файл, а це важливо для просунутих фотографів, адже дає можливість більше інформації витягнути із «сирих» файлів.фотоапарат
 2. https://www.dpreview.com/ – один із моїх улюблених сайтів. Тут зразу видно, хто є хто. Наприклад, деякі розпіарені фотоапарати не такі круті, і вони не вартують тих грошей, що за них просять. Ви можете вибирати до 4 моделей фотоапаратів (1), вибрати ISO (2), і подивитись, наскільки якісна матриця стоїть, де більше шумів (3). До речі, у деяких фотоапаратів ніби менші шуми навіть на RAW, але якщо пересунути кубик на іншу частину шкали, там де є дрібні елементи (4), то побачимо, що деякі фотоапарати не тільки зменшують шум, але й добряче гублять деталі. Що погано.
 3. http://www.the-digital-picture.com/ – тут можна порівняти будь-які об’єктиви.  Вибираєте дві пари (5), ставите фокусну відстань (6), діафрагму (7) і дивитесь, де яка різкість. І не потрібно вам маркетологів – тепер самі розберетесь. Коли наводите курсор на тест, то показується результат правого об’єктива, а коли забираєте курсор із зображення – бачите можливості об’єктиву що стоїть зліва. Там навіть стрілочка переходить зліва направо (8), якщо наводити курсор на зображення і забирати.об'єктив, тест
 4. https://www.dxomark.com/cameras/ – тут рейтинг якості матриць фотоапаратів від відомого сайту dxomark. Але особисто у мене цей рейтинг викликає сумніви, і не тільки, що Кенони тут обділені. Просто я дивлюсь самостійно, інструментом номер 2 із цього списку, що Кенони непогано справляються із шумами. А у рейтингу чомусь на нижчих позиціях. Навіть кропнута дзеркала інших фірм виграє у повнокадрового Canon. Щось не віриться. Але дивіться самі, я даю тільки сервіси.
 5. http://www.photozone.de/ – серйозний сервіс, де є огляди об’єктивів.
 6. http://camerasize.com/ – вибираєте дві моделі фотокамер, і дивитесь, наскільки вони відрізняються за розмірами, по товщині, ширині…
 7. http://www.gsmarena.com/ – сервіс, який дозволяє порівняти камери смартфонів. Можете рухати прямокутник по тестовому зображенні (8). Також, можете подивитись, як фотографують смартфони при поганому освітленні (low light) і хорошому (good light) (9).
 8. https://www.dxomark.com/lenses/ – тут ще один цікавий тест. Можна вибрати модель фотоапарату і об’єктиви (всі або конкретної марки). А далі дуже цікаво, адже показується, наскільки проявиться об’єктив на певній моделі фотоапарату. Виявляється, є парадокси, про які мало хто знає. Наприклад, об’єктив, зроблений для повнокадрових фотоапаратів, скоріше всього дасть меншу різкість на кропі, ніж об’єктив зроблений спеціально для нього. То довго пояснювати, в Ютубі є ролики про це.

От такий список сервісів я зібрав. Навряд, чи ще десь є така підбірка. Любителі фотографії повинні оцінити (це вже себе хвалю 🙂 )
Так додавайте цю статтю у закладки. А якщо щось не зрозуміло – пишіть.

P.S. Наскільки я знаю, на якість зображення фотоапарата найбільше впливають:

 • матриця,
 • об’єктив,
 • процесор (в меншій мірі).

А все інше – маркетинг.
Тільки нагадую, що все написане у статті – моя думка, а ви робіть свої висновки.

2 comments

 1. Самі чим знімаєте(фотографуєте)?

  • Дзеркалка Canon 100d + об’єктив 40mm/2.8
   Але зараз би вже брав бездзеркалку. Розміри вирішують. Особливо, якщо постійно із собою тягати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*