Як вибрати хороше морозиво

Давно не писав, але хочу поділитись секретом, як вибрати морозиво без шкідливих для людини рослинних олій (пальмова, маргарин, та ін). Хтось в коментарях у Фейсбук написав, я потім перевірив інформацію.

Потрібно дивитись на обгортку морозива, що там пише. Нам потрібен надпис ДСТУ. Це державні стандарти України.

Якщо пише ДСТУ 4735 – то тут у складі є рослинні жирі.

Якщо ДСТУ 4733 – то тут немає рослинних жирів.як вибрати морозиво

Другий вид морозива дорожчий на пару гривень, але думаю, воно того вартує. Я б дітям не купував морозиво із рослинними жирами.

Виробники знають, що багато покупців цікавиться складом морозива, і на етикетці великим шрифтом пишуть: ДСТУ 4733:2007. От це 33 після 47 і означає, що продукт без рослинних олій.

І навпаки, якщо морозиво виготовлене за ДСТУ4735:2007, то його ховають дрібним шрифтом десь на звороті обгортки.

Так що будьте пильні. Краще з’їсти менше, але кращого.

Про масло

Тут також слід бути уважним. Щоб не купити спред, замість масла. Іноді навіть дрібним шрифтом пишуть «спред» а великим «Селянське». Неуважний покупець читає «Селянське», і думає що то масло.

І ще одне. Навіть, якщо пише «масло», не факт що там все так, як пише. Я для себе визначаю наступним чином. Якщо після витягання із холодильника масло одразу намащується на хліб – значить це не масло. Пам’ятаю, «за Союзу», цим масло можна було стіни пробивати, таке тверде було.

Так що вибирайте твердіше.

Про холодильник

Із настанням літа почало молоко в пакетах киснути (я на вечір вівсяну кашу варю). Блін, думаю, що таке мені продали. Потім подумав, що холодильник барахлить.

А потім додумався, що зробити. Зняв із стіни кімнатний градусник, і поклав на півгодини там, де тримаю молоко. Показало – 6 градусів тепла.

Тоді поклав на поличку вгорі – 4 градуси тепла. І відтоді кладу на верхню табличку, і ще жодного (!) разу молоко не скисло.

Можна було збільшити загальну температуру в холодильнику. Але окрім витрат енергії, ще один мінус – рідкі страви та овочі замерзають.

А так – визначили температуру на кожній поличці, і розкладаєте продукти які скоро псуються там де холодніше, а овочі – де трішки тепліше.

І всім добре 🙂

2 comments

  1. Вже сезон морозива закінчився… пора оновити блог 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*