Виховуйте прикладом

дитина, вихованняНедавно в соцмережі поширили відео, яке підтвердило мою віру у те, що найкраще виховання дітей – власний приклад.

На жаль, більшість дорослих про це забувають, і використовують прохання, погрози, нагороди, і т.д. Це не завжди допомагає, тому що людська природа така, що ми приймаємо поведінку, дії і світогляд людей, які складають наше оточення.

Колись читав книгу про саморозвиток, і там її автор згадував, що його надихала навчатись і досягати нового – «смужка світла». Коли він був малим, його батько закривався в кабінеті, і до ночі працював.

І син бачив тільки смужку світла, внизу дверей. Малий знав, що батько напружено працює, а не дивиться в телевізорі тупе шоу чи пиячить в барі.
Йому вже не потрібно було казати, що потрібно навчатись і вдосконалюватись. В результаті став успішною людиною.

І тепер інший приклад. Був півроку тому в містечку районного значення, і там розмовляли дві старші жінки. І одна іншій жалілась, що внук зовсім не хоче вчитись, не слухає бабусиних порад, щоб отримати кращі оцінки.

Не знаю як там насправді було, але вона не згадувала про власний приклад. Та й невпевнений я, що бабця (чи батьки) регулярно читає книги, слухає навчальні аудіоуроки чи ходить на якісь курси. І логічно, що внук не має з кого брати приклад.

Або чому, в багатьох спортсменів, діти – спортсмени чи в митців – мають такі ж нахили? Не тільки, через «зв’язки». Просто батьки возять дитину на тренування, малеча дивиться як вони тренуються, і потім виростає із подібними схильностями.

Те саме і з поганими звичками. Часто бачу, що в тих сім’ях, де батько «випиває», син йде таким же шляхом. Є винятки, але тенденція така.

Тому, якщо хочете, щоб діти вирослими такими, якими хочете, починайте самі ставати такими, якими хочете 🙂

Не зловживайте спиртними напоями, не куріть, не матюкайтесь, навчайтесь, вдосконалюйтесь, робіть зарядку, любіть людей – і ваші діти це повторять.

Ось згадане на початку статті відео:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*