Книга «Выживание спецназа ГРУ: Опыт элитных подразделений»

Книга «Выживание спецназа ГРУ: Опыт элитных подразделений»Насправді книга має невелике відношення до ГРУ. Йдеться в ній про виживання в різних критичних та несприятливих ситуація. В основному в дикій природі. А всякі «ГРУ», «ЦРУ», «МОСАД» в назву книг дають для того, щоб збільшити кількість покупців.

Скажу, що матеріал цікавий, мінімум «води». Тільки книга досить велика. Здається я вперше прочитав книгу що містить більше 700 сторінок.

Тому в одній статті не можу сконцентрувати все в ній сказане. Поділюсь тільки найцікавішими моментами. Вам повинно бути цікаво.

Якщо потрібно заховатись від холоду в Арктиці, то одним із найкращих способів є заховатись в сніг. Сніг має чудові теплоізоляційні властивості, через високий (до 90) відсоток складу повітря. Обкладка із снігової цегли дає можливість зберігати температуру в середині на 10-15 градусів вище, ніж назовні. Снігові цеглини можна нарізати навіть ножем.

Щоб зберегти ноги в теплі рекомендують поверх шкарпеток натягнути мішок з поліетилену, на нього ще одну пару шкарпеток.

Дуже важливо надягати в мороз головний убір. Інакше при температурі -15 градусів, втрати організмом тепла до 75% приходяться на голову.

Коли потрібно зберегти кожну калорію тепла, найкраще вдягати шерсть. Причому на одразу на голе тіло. Наприклад, найкращі шкарпетки – грубі, з овечої шерсті.

Не менш цікава інформація в книзі і про пустелі. Ви, наприклад, знали, що є такі, в яких вночі температура повітря може опуститись до мінус 20-40? Це такі пустелі як Гобі, Каракуми, Кизилкум.

В пустелі не можна знімати одяг, бо він не тільки захищає від прямих сонячних променів, але й не дає пересушуватись організму.

В сильну спеку вдень бажано сидіти в тіні, а працювати та пересуватись в нічний час.

Дуже важливо в дикій природі правильно зорієнтуватись. Як правило, люди переоцінюють свої сили. Так, провели експеримент на площі св. Марка. Людям зав’язали очі, їх ставили на відстані 175 метрів від собору, і пропонували дійти до фасаду, шириною 82 метри. Всі, хто проходив експеримент відхилились від маршруту, і до собору не дійшли.

І навпаки, птахи дуже добре орієнтуються в польоті. Так, вчені-орнітологи доставили літаком окільцьованих альбатросів на різні острови Тихого океану. Коли їх випустили, вони через 32 дня, пролетівши 6630 кілометрів знову опинились вдома.

Автор книги стверджує, що не вірне ствердження, що з південної сторони крона більш пишна, ніж з північної. Скоріше дерева ростуть в бік відкритого простору.

В подорожі допомагають орієнтуватись тварини. Так, кінь чує людину на відстані 150-200 метрів. А собака має нюх в 11500 разів і слух в 5-6 разів кращий ніж в людини.

У тропіках в дощові ночі так темно, що на відстані 1-2 метрів нічого не видно. Місцеві використовують комах, які світяться. Наприклад, кукуйо. Вони прикріплюють цю комашку до ноги, щоб світити на дорогу, чи відлякувати змій.

Коли прикласти вухо до землі, то в радіусі 1,5 кілометра наближення слонів сприймається як невеликий землетрус.

Якщо закінчились запаси харчів, то потрібно використовувати рослинний та тваринний світ даного регіону. Так, багато народів вживають м’ясо, та плавники акул, черепах, вужів, ящірок. Китайці вживають в їжу напівнасиджені курячі яйця, кротів, жаб, змій, гусінь. Австралійці вважають нормальною їжею суп з хвостів кенгуру, рагу із сумчастих тварин, летючих білок, мишей, змій, слимаків.

Їстівними є всі змії, крім морських, і також ящірки та жаби. Також можна споживати м’ясо та яйця черепах. Вони дуже смачні.

Слід бути уважним із отруйними рослинами. Щоб перевірити їх, натріть соком рослини внутрішню частину зап’ястя. Почекайте хвилин 15, чи не має неприємних відчуттів.

Далі, шматок рослини слід взяти в рот, і потримати 5 хвилин. Коли не буде неприємних відчуттів (головокружіння, нудота, сонливість), то невеличку частину рослини можна з’їсти. Якщо на протязі 8 годин не буде ускладнень, то з’їжте пригоршню рослини. І коли після 8 годин знову нічого не станеться, значить рослина не отруйна. Можна їсти.

Слід бути обережними із грибами. Поділ на отруйні та їстівні часто умовний. Наприклад, у Франції та Німеччині сироїжки вважають поганками. В Швейцарії не використовують білих грибів. В деяких мусульманських країнах не вживають гриби, бо це, нібито, заборонено Кораном.

Як правило отруйні гриби не червиві, на них не сідають мухи. Найбільш отруйним грибом є бліда поганка.

Якби вас не мучила спрага, не вживайте брудну та неочищену воду. Її слід спочатку відстояти, а потім знезаразити. Найпростіший та надійний спосіб – кип’ятіння на протязі 15 хвилин (іноді потрібно більше).

А ви знали, що із висотою, температура кипіння води зменшується? Так, на висоті в 4500 метрів вода закипає при 85 градусах, а на горі висотою 6000 метрів – при 80 градусах.

Якщо ви опинились у морі, то пити морську воду не можна. У ній дуже багато солей (35 грам на літр). Нирки просто не здатні її вивести. Тому рятуються або розведенням наявних запасів із морською водою, або витисканням соку із риби. Є ще хімічні брикети, вони дають можливість отримати 2-3 літри прісної води.

Подорожуючому по суші можуть нашкодити отруйні змії. Із 2500 їх видів, тільки 410 отруйні для людини. для захисту від отруйних змій, місцеві жителі змазують поріг будинку гірчицею. Чомусь змії не перелазять через таку перешкоду.

Треба знати, що майже всі змії уникають зустрічі з людиною, і самі не нападають. Найчастіше кусають від переляку чи самозахисту (наступ босою ногою).

Ящірки не отруйні, окрім отрутозубів, які зустрічаються в південно-західній та центральній Америці, і в Мексиці.

Я привів тільки невеличку частину із фактів розміщених у книзі. Якщо цікаво, то можете її прочитати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*