Як легко очистити воду

lifesaverПо новинах показали сюжет про потреби нашої армії та жителів районів, де йдуть бойові дії. Серед усього набору, часто не вистачає звичайної питної води.

І в сюжеті журналісти згадали про досвід натівських військ. Там використовують (не знаю наскільки масово), спеціальні пляшки для очищення води.

Трошки погугливши, дізнався, що йдеться про пляшку Lifesaver, яка здатна рятувати життя (ні, це не горілка 🙂 ).

Її винайшов британський винахідник Майкл Прічард. Як він сам каже, ідея зробити простий фільтр для очистки води виникла після перегляду наслідків цунамі в Азії. Тоді тисячі людей залишились без питної води, і змушені пити заражену. Через що отримували серйозні проблеми.

Подібна біда прийшла і в США – ураган Катріна. Незважаючи на високий рівень життя та хорошу інфраструктуру, постраждалі американці отримали питну воду аж на … п’ятий день. Тобто, проблема є.

Через декілька місяців напруженої праці та експериментів Майкл таки створив пляшку Lifesaver.

Її унікальність в можливості фільтрувати частинки розмірами до 15 нанометрів. Через такі пори не пройде навіть бактерія, яка має розмір більше 200 нанометрів.

Виступаючи на сцені ТЕД, він наочно показав як працює його пристрій. Набрав брудної води, додав до неї якихось фекалій. Перемішав.

Після цього пару раз качнув насосом, і з пляшки потекла чиста вода, яку одразу можна пити.

Ложка дьогтю: здається морську воду Lifesaver не відсортує від солі.

Ресурс такої пляшки – 25 000 літрів води! Якщо одна людина споживає 3-5 літрів води в день, то цієї пляшки вистачає більше ніж на 13 років. Супер!

На офіційному сайті коштує така пляшечка 118.99 фунтів стерлінгів.

Пляшка з ресурсом 4 000 літрів – коштує 90 фунтів + доставка.

Сімейні каністри – 200-400 фунтів.

Запасний катрідж – 90 фунтів.

Що я про це думаю

Якщо перед нами не чергова реклама чергового суперчудопродукту, то це прорив, який скажеться на багатьох сферах діяльності людини.

Такий пристрій буде корисним: туристам, військовим, вченим на віддалених станціях (напр. в Антарктиді), людям які проживають на територіях не забезпечених чистою питною водою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*