Як легко потрапити в топ

Google, ГуглСьогодні хочу поділитися з вами декількома спостереженнями. Зокрема про те, як легко потрапити в топ пошукової видачі. Та не, просто в топ, а по високонкурентних фразах!

Це ж не секрет, що наприклад, потрапити на першу сторінку по фразі «мадагаскарські таргани» – це одне. А «купить ноутбуки» чи «пластиковые окна» – це зовсім інше. Оскільки це вже комерційні запити, і компанії у видачу потрапляють не просто так. Сео студії витрачають на просування сайтів великі кошти.

І щоб ви думали, пару моїх сторінок без особливих зусиль з мого боку «влізли» в топ. Ставши в один ряд із цими монстрами.

Прийшлось проаналізувати та зробити висновки чому це так сталося.

Тепер до прикладів. Мав я справу із друком флаєрів, і про це чесно написав статтю друк флаєрів. На неї ніяких посилань не купував, просто поставив пару лінків із попередніх постів.

Вже за пару днів сторінка потрапила в топ 5 (зараз в топ 6) у львівській видачі. Щоб ви зрозуміли про що йдеться, подивіться на цю видачу. https://www.google.com.ua/

Зверніть увагу на велику кількість контекстної реклами. Адже це чисто комерційних запит, і тут досить велика боротьба. Нехай вас не вводить в оману те, що на друці флаєрів чи візиток сильно не заробиш. Ні, саме за ці речі йде боротьба, і на них компанії свідомо утримують низькі ціни, майже без націнки. Це для того, що привабити клієнта та зробити його постійним. Адже ніхто не одразу не дасть друкувати 100 000 замовлення. Пробують на невеликих замовленнях, якщо все нормально (якість, ціни, терміни) то дають більше. Я працював у поліграфії (в тому числі менеджером з продажу) так що цю кухню знаю.

Так, тепер ще один випадок. Пару місяців тому купив я електронну читалку. Якщо чесно, то вона без «особливих претензій», але мені щоб читала.

Купив, і одразу написав на блозі статтю про огляд та відгук про роботу з нею.

Ось цей відгук: http://pavlofox.net/elektronna-knyga-wexler-book-t7206-oglyad/

А ось видача і Гуглі у нашому регіоні https://www.google.com.ua/

Знову ж таки, зверніть увагу на кількість контекстної реклами. І зверніть увагу на сайти, в компанії яких опинився мій скромний блог. Він тут на четвертому місці! Спочатку сайт виробника, потім Яндекс Маркет, потім Розетка, і одразу мій сайт. А вже потім Рєпка, Хотлайн, і т.д. Якщо ви кажете: що тут такого? То я відповім. Ці сайти проти мого блогу по «вазі» як Майкрософт проти якоїсь ятки на Краківському базарі. А сторінка знаходиться у видачі з ними пліч-о-пліч.

Значить що робимо? Аналізуємо, чому так сталося.

Перш за все мені згадалася одна стаття, в якій автор стверджував, що пошукові системи намагаються найбільш повно видавати в пошуку інформацію, тому майже завжди потрапляє туди Вікіпедія, сайти з доменами другого рівня, інколи третього, навіть на народі. Якщо пошукова фраза має пару значень, то видає сайті які можуть відповісти на кожне з можливих значень слова.

Наприклад, якщо ви в пошуку введете слово «метал», то Гугл не знаючи що вам конкретно потрібно, дасть у видачі і інформацію про музичний напрямок, і загальну інформацію про метал, і компанії які ним торгують.

От тому-то коли написати хороший відгук про якийсь продукт чи послугу, вона потрапляє в топ. Адже пошукова система знає, що часто людей цікавлять відгуки чи опис товару.

І неважливо скільки той чи інший інтернет-магазин накупив посилань на сторінку. Пошуковик в першу чергу цікавиться зручністю користувачів. Зрозуміли?

Тепер що з того випливає. Можна створити сайт, на якому розміщувати хороші огляди та відгуки користувачів певних товарів. Знаю, що таке вже існує, але в основному щодо певних вузьких напрямків (типу мобільних телефонів).

Я вже пересвідчувався не раз, що хороший та якісний відгук (не забувайте про поведінкові запити) має великий шанс бути на перших місцях у топі. І неважливо, наскільки розкручений ваш ресурс. Як приклад, даю видачу Гугла у Львові на запит «боксерські мішки» https://www.google.com.ua/

Тут йде жорстока боротьба між інтернет-магазинами, і … на другому місці мій скромний блог. А все тому, що   Гугл знає, що користувачі люблять прочитати як вибрати чи користуватися тим чи іншим продуктом.

Напрямок для роздумів, надіюсь, задав?

Ще одне. Вже давно запримічено, що стаття про певний товар чи послугу, має високий CTR, оскільки читачі прочитавши огляд тут же клікають на контекстну рекламу щоб подивитися на ціни.

Ну все, вистачить на сьогодні секретів. Sapienti sat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти