Як моніторити доступність сайту?

uptimeЯк моніторити доступність сайту? Але спочатку для чого це потрібно.

Років два тому, мій перший сайт, який був у досить хороших позиціях в Google раптом різко втратив відвідуваність. Я насторожився, оскільки нічого такого з ним, не робив, посилань тоді ще не купував.

В першу чергу перевірив позиції сайту, і що ви думаєте? Там де він був на першому місці, потрапив аж на третю сторінку! То капець, сайт пропав із видачі!

Не знаю яким чудом, але я здогадався що це були проблеми з доступністю сайту. Наступного дня всі позиції відновились, і відвідуваність також. Хух, все нормально. Та десь за пару днів ситуація знову повторилася. І наступного дня відновилось.

Вся ця фантасмагорія мені не сподобалась і я почав моніторити доступність сайту. Погані здогади підтвердились: пару годин щодоби мій ресурс був недоступним. Оскільки Гугл часто моні торить сайти, і якщо знайде котрийсь недоступним, то відповідно не дає в пошуку такий ресурс. От тому і падають позиції сайту! А коли доступність відновлюється, т о й позиції ресурсу знову стають на своє місце. Але це не вихід, і терпіння в пошукових систем може не вистачити. От накладуть якийсь фільтр, і тоді сиди, думай.

Яндекс, до речі, відвідує ресурси рідше, тому і нічого не запримітив на моїх сайтах 🙂

В результаті змінив цей дешевий хостинг (в нього були ще й погані відгуки) на webhost1.ru.

Тепер про те як моніторити позиції сайту.

Варіантів є багато, та я пропоную два з тих, якими користуюсь сам.

1. Встановіть код від Яндекс Метрики і в разі недоступності ресурсі на пошту прийде повідомлення.

2. Сервіс Uptime Robot. Простий та зручний сервіс. Щоб користуватися, йдете сюди http://www.uptimerobot.com  і реєструєтесь.

Після цього зайдіть у свій акаунт, і у вкладці   My Monitors виберіть «Add New».

Виберіть «Web Monitoring», вкажіть назву сайту та його адрес.

Стеження за проектом можна ставити на паузу, або запускати. Uptime Robot відслідковує доступність проекту кожні 5 хвилин.

Все, тепер, навпроти назви свого сайту завжди будете бачити чи він доступний. Зеленим кольором позначено доступний час, червоним – недоступний. Чорним – стеження поставлено на паузу.

Як бачите, мій блог має аптайм 98,92%, що є досить непогано. Uptime Robot, моніторин, доступність, сайту

Що добре в цьому сервісі, що ви можете слідкувати за доступністю не тільки свого ресурсу.

Для чого це потрібно? Наприклад, мені потрібно перейти на нормальний хостинг. Визначаю у сайтів яким я довіряю (відомі блогери, сайти, і т.д.) їхнього хостера, наприклад тут http://www.cy-pr.com/

Після цього додаю їхній сайт в сервіс Uptime Robot і слідкую за доступністю. Якщо все нормально + влаштовує тариф та перелік послуг – переїжджаю туди.

Зручно та надійно.

А як ви моніторите доступність свого ресурсу? Чи все на «якосьбуде»?

3 коментарі

  1. Я так часто заходжу на свій блог, що кращого моніторингу і не знайти 😀
    Ну а взагалі востанє проблеми з доступністю сайту мав коли виділений сервер брав ще, але і то тільки тому що експеременти на сервері ставив і повністю управляв сам сервером (простіше кажучи набирався досвіду в адмініструвані сервера) 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*