Як накачати “крила”

як накачати крилаЯк накачати крила? Це питання турбує багатьох хлопців. Спочатку поясню що це таке. “Крилами” на жаргоні називають широкі м’язи спини. Через те, що розвинені м’язи при напружені нагадують крила, їм і дали таку назву. Особливо пояснювати не буду чому всі хочуть накачати саме цю частину тіла. Просто, при добре розвинених широких м’язах спини чоловіча фігура стає конусноподібною, атлетичною. Та й справжні чоловіки здавна славилися широкими, мускулистими спинами.

Для того щоби перейти до вправ для розвитку крил, подивимося на будову спини, які м’язи там розташовані, за що відповідають і як їх розвинути. Це нам допоможе в майбутньому.

Отже, на спині розташовано безліч м’язів, та усіх їх нехай вивчають медики. Нам достатньо знати що м’язи спини можна згрупувати по зонах. Це: трапецевидні (трапеції), широкі (крила), середня частина та низ спини.

Трапецевидні. Досить великі м’язи, які розташовані вверху спини. У силовиків екстра класу трапеції дуже добре видно, навіть коли вони в одязі. Через них плечі набувають характерного “трикутного” вигляду. Вони працюють при виконанні багатьох вправ, не тільки для тулуба. Зокрема при становій тязі та жимах штанг та гантелей стоячи. Дуже добре на розвиток цих м’язів впливає тяга стоячи штанги вузьким хватом.

Середня частина спини. Якщо широкі м’язи відповідають за ширину спини, то даний регіон — за товщину та мускулистість спини. Погодьтесь- можна мати яку завгодно широку спину, та якщо м’язи там тоненькі, то це викличе тільки співчуття, а не заздрість. Для розвитку цього регіоні найкраще підходять всілякі тяги штанг та гантелей в нахилі. При чому, потрібно їх виконувати із повною амплітудою та із секундною затримкою у верхній точці.

Низ спини. Я, як і більшість хлопців, тренуючись не приділяв великої уваги цій частині спини. Адже цих м’язів не видно, навіть коли вони сильно розвинені. Та вже згодом я зрозумів що вони найважливіші із усіх м’язів спини. А знаєте чому? Бо вони (разом із ногами) найбільше відповідають та вашу силу. В усіх, без винятку стронгменів, паверліфтерів, та й взагалі сильних людей ця область надзвичайно розвинена. Так, цього не видно, але це можна побачити по вагах з якими вони присідають чи які піднімають.

Коли я про це взнав, то почав особливо важко робити станову тягу. Після цього закинути мішок з картоплею — раз плюнути.

Тих, кого не переконав про важливість розвитку м’язів низу спини розкажу те, що бачив. У Львові, на день міста (років десь 7 тому) було силове шоу на яке приїхав сам Василь Вірастюк. Він там важкі шарики на бочки закидав. Було, якщо я не помиляюся, чотири таких кулі. Вага кожної зростала. Вася закинув усі, правда з останньою помучився. На стадіоні був також качок стероїдний, з великими біцепсами. Ведучий Олександр Гливінський запропонував усім охочим закинути кулі. Підійшов цей качок. Скажу одразу: навіть першої кулі не підняв. А все тому, що слабкі м’язи низу спини!

Потім із глядачів підійшов середньої тілобудови хлопака. Із чотирьох куль, він закинув три. Його навіть ведучий запросив на богатирські змагання. Так от, на запитання чим займається, той відповів що кандидат в майстри спорту із паверліфтингу. Всього-на всього. Зате після шоу дітвора наввипередки фотографувалася із качком.

Так що тепер знаєте які з м’язів спини найважливіший?

Широкі м’язи спини (крила). Як було сказано вище, це ті м’язи, які придають тулубу спортсмена конусоподібну форму. Для їх розвитку потрібно виконувати всі тягові вправи у при вертикальному положенні корпуса. Це, в першу чергу, підтягування з вагою, та тяга вертикального Т-подібного грифа на спеціальному тренажері.

Описувати вправи не буду, оскільки про як підтягуватися знають усі. А тяга блоку за технікою виконання дуже подібна на підтягування.

Зазначу тільки деякі моменти:

-у верхній частині слід на 1-2 секунди затриматися,

-опускатися слід повільніше, ніж підніматися,

-намагайтеся підтягнутися так, щоби турнік торкався верху грудей,

-у верхній точці слід спеціально скоротити м’язи спини,

-якщо можете підтягнутися більше 12 разів, то чіпляйте додаткову вагу,

-не допомагайте собі тілом, хитаючись взад-вперед,

-як варіант, можна чіпляти більшу вагу ніж та, з якою можете підтягнутися і робити тільки опускання. А підніматися вверх за допомогою ніг на стільчику. Це тк.зв. негативні підтягування. Після такої вправи, потрібно більше днів відпочивати.

І наостанок ще одна порада. Широкі м’язи спини гарно дивляться тільки тоді, коли у вас вузька талія. “Пивний” живіт тільки зіпсує ситуацію.

Використовуйте наші поради, і зможете накачати крила.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти