Як НЕ треба робити сайт

поліграфіяОскільки я займаюся створенням та просуванням сайтів, то у цьому блозі намагаюся викладати все цікаве з чим приходиться стикатися.

Так і зараз, хочу розповісти про мій невдалий (поки-що) досвід створення сайту.

Справа в тому, що маю пару сайтів, є й з непоганою відвідуваністю, але на них заробити хоча б доларів 200 не виходить. Чому так? Бо ці ресурси створені хоч на популярні теми, але не комерційні. Відповідно ціна кліку там є низькою, та й рекламодавці за банер багато не заплатять.

Тому було вирішено зробити ресурс на комерційну тематику. Так, їх розкрутити важче, але там є ради чого старатися. Мій вибір впав на поліграфію. Справа в тому, що я не тільки вчився на поліграфіста, але й майже 10 років пропрацював в цій галузі на різних посадах. Так що довго я не сумнівався, тим більше що ціна кліка тут навіть в десять разів більше ніж на хвилястих папужках.

Після цього перевірив чи багато пошукових запитів на тематику «поліграфія». Достатньо, навіть багато. Потім я продивився з якими ресурсами прийдеться конкурувати.

Виявилося що конкуренція є, адже запит комерційний. Дуже і дуже багато поліграфічних підприємств конкурують між собою за пошукові запити типу «друк візиток» чи «поліграфічні послуги».

Але я хотів робити саме навчальний проект, за допомогою якого будь-хто міг би ознайомитися із поліграфічною технологією чи технікою. А тут вже конкуренція на порядок є нижчою.

Щоб   створити сайт,  знайшов непоганий домен другого рівня, в зоні com. Та що там непоганий, доменне ім’я прекрасне. Зареєстроване ще в 2002 році і на нього йшло пару посилань.

Тож я написав декілька статей, ще з десяток купив на біржах статей, причому на популярні пошукові запити.

Та відвідуваність цього ресурсу не перевищує пару чоловік в день.

Ну що ж, подивимося чому. На цьому прикладі розберемо мої помилки, щоб на це не попався хтось інший.

1. Тематика конкурентна та комерційна, для просування ресурсу потрібно достатньо коштів. Як ви розумієте, по пошукових запитах «візитки» чи «друк етикеток» монстрів поліграфії я не посуну – грошей в мене менше.

2. За двома зайцями. Коли починаєте такий серйозний проект, то слід певний час віддавати основні сили тільки йому. А в мене є ще пару проектів які слід розвивати, тому я розриваюся. Як за часом, так і коштами.

3.Слід уважно дивитися на пошукові запити. Я тут прогадав. Хоча й запити на поліграфічну тематику є популярними, та в переважній більшості люди шукають де надрукувати візитки чи листівки, а не як це робиться.

4. Важко знайти копірайтерів. Далеко не завжди ви зможете регулярно писати статті, особливо якщо у вас є декілька проектів. Та є біржі статей та тисячі копірайтерів – скажете ви. Так, то правда, але знайти хорошого за «людську» ціну не так вже й просто. Вони можуть написати статтю на будь-яку тему, але якщо ти не працював у поліграфічній галузі, то це буде в статті помітно. У крайньому разі я це побачу.

Щоб ви більше зрозуміли, подивіться як мені копірайтер написав вступ до статті про трафаретний друк:

«Ми прокидаємося вранці у вільній футболці із зображенням улюбленого мультиплікаційного героя, беремо в руки келих з гарячою кавою, на якому зображений наш знак зодіаку, сідаємо перед телевізором і беремо в руки глянсовий журнал з талановитою актрисою на обкладинці. Ми роздаємо знайомим і незнайомим людям візитки з логотипом нашої компанії. Ми переносимо особисті речі або продукти харчування в пакетах, на яких зображені найвідоміші світові бренди. Будучи підлітками, ми вішаємо на стіни своїх кімнат плакати з улюбленими зірками та кумирами. І ми зовсім не замислюємося, звідки все це береться, сприймаючи настільки цікаву сферу, ім’я якої шовкографія, як належне. А її, у свою чергу, вже можна назвати культовим способом друку.»

Я розумію, що це вступ, але ж це вступ до технічної статті! Крім того, її писав далеко не новенький на біржі копірайтер. І приблизно в такому ж дусі написана вся стаття. Я міг би привести приклад ще не одної такої статті з «водичкою», але цього досить. Тепер уявіть що відвідувач захоче зайти на мій ресурс довідатися що собою уявляє трафаретний друк. Та то капець! Прочитає вступ пару секунд і закриє сторінку. Назавжди, і ніхто його вже не заставить сюди повернутися. А Гугл це побачить і запам’ятає. Він злопам’ятний.

Насамкінець. Цей проект я не закриваю. Ще з нього витисну все можливе, правда з часом. Думав, як варіант нагнати ТІЦ і продавати посилання, але на нормальну біржу сайт без трафіка не приймуть. Якщо приймуть, далеко не кожен буде на невідвідуваному сайті купувати посилання. А сайту треба  підняти відвідуваність, є ще думки щодо певних пошукових фраз, але на то треба час. Нехай чекає.

От таке життя. Надіюсь дана стаття дасть можливість вам в майбутньому трошки краще вибирати майбутні проекти.

8 коментарів

 1. Вибрати, розвивати важко…а ще важче не злитись коли прийде криза. А успіх – це діло перемінне, тому тут вже хто як налаштований…

 2. І ще – потрібно думати своїм розумом. А то всі: “комерційна тематика, комерційна тематика”.

 3. Вы оплатили работу копирайтера? Человек явно не понимает, о чем пишет. Глянцевый журнал – трафаретом?.. Улыбнуло, мягко говоря 🙂
   
  У меня приятель занимается поддержкой сайта салона красоты и периодически сам пишет для него статьи. Часто удачно получается, но иногда бывают пролеты, подобные, приведенной в пример, статье о трафаретной печати.
   
  Я работаю в достаточно крупном и известном издательстве на просторах Украины и СНГ и предложил ему услуги наших редакторов, которые действительно понимают в этой теме. Он согласился только тогда, когда хозяйка Салона несколько раз его упрекнула по поводу написанного бреда… Естественно за эти статьи она ему не заплатила.
   
  Сколько Вы платите за 1000 знаков за статьи полиграфической тематики?
   
  У меня есть небольшой опыт в этой сфере. С издательским делом я познакомился 14 лет назад, а с полиграфией – 9 лет назад.

 4. Ясно. Я как раз с той статьи и перешел на эту. А можно как-то проверить, имел ли домен, который хотите купить, санкции от поисковиков?
   
  А сейчас у Вас сайты на какие тематики?

  • Цей блог, сад город і хвилясті папужки. І згадуваний вже “поліграфічний портал”.
   Але бачу що сильно на контекстній рекламі не заробиш.
   Все більше схиляюся до думки, що треба продавати якийсь товар через сайт. А то ставиш блок контекстної реклами, а хтось завдяки твоєму ресурсу продає свій товар.
   Краще самому.

 5. Можно создать свой интернет-магазин и продавать чужие товары или партнерский интернет-магазин и так же продавать чужие товары 🙂 Но тут нужны средства на рекламу. В первом случае, мне кажется, реальней в “плюс” выйти, а вот во втором, вероятней, гораздо сложнее. Во второй нише уже дорвейщики промышляют, а эти ребята знают толк в SEO. Но попробовать стоит. Во всяком случае у меня есть желание реализовать оба варианта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*